Аналіз криптовалют: про закінчення масованих розпродажів говорити зарано

Аналіз криптовалют: про закінчення масованих розпродажів говорити зарано

Корекція на ринку триває вже понад 50 днів – спадний тренд складно швидко і однозначно переломити

Этот материал также доступен на русском языке
Аналіз криптовалют: про закінчення масованих розпродажів говорити зарано
Фото Shutterstock

З 29 січня по 5 лютого ринок криптоактивів зазнав шоку, рівного якому не було останні чотири роки. Біткойн, опустившись до цін середини листопада минулого року, «потягнув» за собою й усі інші монети. Корекція на ринку триває вже понад 50 днів. Новинний фон залишається основним фактором ціноутворення, а ось хто та чому створює таку паніку на ринку – питання відкрите.

У першу чергу жертвами падіння стали непрофесійні інвестори, що увійшли в ринок на хвилі ейфорії кінця минулого року. При цьому давно вже було відомо, що інституційні гравці не заходитимуть у ринок за цінами більше $10 000 за біткойн. Для цього їм необхідно було струснути ринок, щоб криптовалюти «випали» з рук найбільш нетерплячих і недосвідчених на рівнях, які влаштують великих гравців. Вельми допомогли в цьому новини, причому всі як одна негативні та часто витлумачені з упередженістю. І хоча ринок почав демонструвати ознаки росту на сприятливій інформації із засідання Комісії з цінних паперів США і Комісії по ф'ючерсах та товарних ринках, ще зарано говорити про закінчення масованих розпродажів.

Показавши масоване зниження згідно з даними Coinmarketcap, біткойн закрив звітний тиждень на рівні $8277, пішовши в мінус на 29,8%. Лідируючою торговою парою тижня стала USD/BTC – 37,9%, далі йдуть USDT/BTC – 35,1% і JPY/BTC – 12,9%.

Загальна капіталізація на закритті періоду склала $387,2 млрд, що майже на $205,1 (!) млрд менше за показник минулого тижня в $592,3 млрд. Домінування BTC у валютному кошику практично не змінилося порівняно з показниками попереднього тижня – 35,3% проти 33,2%, або близько $154,6 млрд. Частка Ethereum (ETH) – 20,5%, Bitcoin Cash (BCH) – 4,9%, Ripple (XRP) – 8,6%, Litecoin (LTC) – 2,1%. ETH продовжує нарощувати свою частку. Зведений індекс MVIS CryptoCompare Digital Assets 10, що відображає цінові рухи 10 лідируючих криптоактивів за розміром та ліквідністю, закрився на позначці $7427 (-32%).

Серед основних новин, що вплинули на драматичні події минулого тижня на криптовалютному ринку, такі:

 • Повністю набрала сили заборона фінансової влади Південної Кореї на функціонування анонімних рахунків на біржах. Це дозволить посилити прозорість учасників ринку. Також збережено заборону на відкриття рахунків іноземцями та особами молодше 19 років. Bloomberg опублікував новину про виклик компанії, яка стоїть за Bitfinex і Tether, до суду, що спричинило паніку. Однак виявилося, що це новина ще від 6 грудня. Тобто присутній штучно створюваний негативний фон.
 • Сайт котирувань CoinMarketCap вийшов за популярністю на 111-е місце у світі та 40-е місце в США згідно з рейтингом Alexa Rank. Тепер він популярніший, ніж сайти компаній Alibaba і Walmart.
 • Bitfury Group представила сервіс Crystal для відстеження біткойн-транзакцій. Тепер виявити підозрілі транзакції та осіб, що стоять за ними, стане простіше.
 • Facebook заборонив рекламу доходу та інвестицій в криптовалюти, ICO і бінарних опціонів на всіх своїх ресурсах. Як зазначають в компанії, ця заборона «тимчасова».
 • IOTA і влада столиці Тайваню домовилися про початок проекту зі створення «цифрового міста». IOTA, яка працює в сегменті «internet of thing», створить цифрові посвідчення особи для жителів Тайбея.
 • Парламент Придністров'я прийняв закон про створення вільної економічної зони, в якій можна буде розвивати майнінг і операції з криптовалютами. Такі операції зможуть проводити як резиденти, так і нерезиденти. Устаткування можна буде ввозити без мита, а електроенергія продаватиметься за спеціальним тарифом.
 • Оголошено про заборону купівлі біткойна через кредитні карти провідних американських банків Chase, Bank of America, Citi, Capital One і британського Lloyds. Це означає, що банки бачать великий ризик повернення своїх коштів на такому волатильному ринку. У ситуації невизначеності клієнти почали закривати свої позиції в біткойні, щоб покрити карткові ліміти, поки курс не пішов нижче.
 • Під час паніки найбільші біткойн-гаманці отримували великі вхідні транзакції, що побічно свідчить про акумуляцію монет великими власниками.
 • Найбільший інвестиційний фонд BlackRock, в управлінні якого перебувають активи вартістю в $5,7 трлн, повідомив, що «незважаючи на законодавчу невизначеність, фонд активно стежить за розвитком біткойна».
 • Samsung розпочинає виробництво ASIC-чипів для майнінгу.
 • Найбільший японський ритейлер електронної техніки Yamada Denki у співпраці з біржею bitFlyer додав можливість оплати біткойном у двох своїх магазинах.
 • Індія збирається заборонити використання криптовалют, які вважає незаконними, заявив міністр фінансів країни Арун Джейтлі.    

Аналіз курсу біткойна

Аналіз криптовалют: про закінчення масованих розпродажів говорити зарано

На превеликий жаль, для «биків» розгорнувся менш вірогідний сценарій, про який йшлося в минулому огляді. Хоча заради справедливості треба відзначити, що такого набору негативних новин і такого просідання мало хто очікував. Найбільш реальним дном можна було вважати $8000. Однак біткойн, кілька разів намагаючись відскочити, що швидше виглядало як корекція на падінні, дійшов до психологічно важливого рівня $6000, повернувшись практично до локального мінімуму $5800 середини листопада. Продавцями в цей момент були найбільш нестійкі до ризику гравці, а також великі гравці, що продавлювати ринок донизу, для того щоб зайти на більш прийнятних рівнях. Звичайно, при цьому вони користувалися новинами, а іноді й самі їх створювали.

Незважаючи на підйом на інформації про сприятливі рекомендації в попередніх звітах SEC і CFTC, ринку складно буде швидко і однозначно переломити спадний тренд. Для цього має пройти консолідація і почати надходити позитивні сигнали і новини. Багато чого залежатиме й від ситуації на фондових ринках, що також зазнають серйозного тиску цими днями.

З технічної точки зору, основна битва за біткойн розгорнеться в районі $8200–9300. Курсу необхідно подолати попередню підтримку $8200, де наступною метою стане перший рівень відскоку 0,236 локального мінімуму і останній спадний тренд. У цьому діапазоні може статися консолідація і два варіанти розвитку: або курс знову протестує рівень $6000, утворюючи подвійне дно, що може служити більш надійним сигналом до розвороту. Або, закріпившись вище $8200, курс консолідується і спробує пробити $9300 та рівень RSI 60, де його наступною метою буде потужний психологічний і технічний рівень $10 000. Але для цього необхідне повернення на ринок відкладеного попиту і хороші новини. В іншому випадку в стані невизначеності курс біткойна може провести ще 1–2 тижні.

Цей аналіз не є інвестиційними рекомендаціями і служить інформаційним матеріалом. Будь-які рішення, пов'язані з купівлею або продажем криптовалют і криптоактивів, мають бути зроблені після ретельного індивідуального аналізу. Зв'язатися з автором: telegram-канал @blockbitnews

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті