mind
Аналіз криптовалют: курс біткойна дістався зони консолідації вище $8250

Аналіз криптовалют: курс біткойна дістався зони консолідації вище $8250

Головна надія – на великих гравців і на відкладений попит, що проявляється періодичними сплесками

Цей матеріал також доступний російською
Аналіз криптовалют: курс біткойна дістався зони консолідації вище $8250
Фото УНIАН

Період з 5 по 12 лютого не приніс полегшення учасникам ринку і не показав закінчення «ведмежого» тренда практично по всіх активах. Швидше, ринок вступає у фазу консолідації, коли починаються покупки і курс рухається в бічному коридорі, намагаючись намацати рівні, що торгуються. Радує, що потік негативних новин слабшає. Поряд із деякими настороженими заявами європейських та американських регуляторів є й явні позитивні сигнали, такі як результати слухань у Сенаті США.

Вперше на такому високому рівні керівники Комісії з цінних паперів (SEC) і Комісії по ф'ючерсах і товарних ринках (CFTC) висловили свою думку щодо криптоактивів. Загалом тон коментарів і оцінок був позитивним. Керівники цих комісій визнали, що криптоактиви вже увійшли в ринкові відносини. Нове покоління активно залучене у ці процеси, і до їхнього вибору потрібно ставитися з повагою. Водночас регулятори планують сконцентрувати свої зусилля на боротьбі з шахрайством та нагляді за ICO.

Суттєво впавши в ціні, згідно з даними Coinmarketcap, біткойн закрив звітний період на рівні $8129. Лідируючою торговою парою тижня, за обсягом торгів, стала USDT/BTC – 33,8%, далі йдуть USD/BTC – 32,9% і JPY/BTC – 19,9%.

Загальна капіталізація на закритті періоду склала $412,4 млрд, що на $25,2 млрд більше за показник минулого тижня в $387,2 млрд. Домінування BTC у валютному кошику практично не змінилося порівняно з показниками попереднього тижня – 34,2%, або близько $145,2 млрд. Частка Ethereum (ETH) – 19,9%, Bitcoin Cash (BCH) – 5,2%, Ripple (XRP) – 9,9%, Litecoin (LTC) – 2,1%. Найпомітніше зростання капіталізації відбулося у XRP. Зведений індекс MVIS CryptoCompare Digital Assets 10, що відображає цінові рухи 10 основних криптоактивів за розміром і ліквідністю, закрився на позначці $7566 (+1,8%).

Серед основних новин, що вплинули на криптовалютний ринок минулого тижня, такі:

 • Президент Європейського центробанку Маріо Драгі заявив, що незабаром банк може почати тримати позиції в біткойнах, враховуючи появу ф'ючерсів.
 • Агентство фінансових послуг Японії проведе додаткову перевірку криптобірж після недавнього великого розкрадання на біржі Coincheck.
 • Біржа Binance відновила торги після апдейта системи. Тривала зупинка торгів викликала нервозність на ринку.
 • Податкова служба Японії починає збір декларацій для оподаткування операцій з криптовалютами. Сума податку складе від 15 до 55% залежно від розміру доходу та періоду його отримання.
 • Виробник графічних карт Nvidia відзвітував про зростання доходів за минулий рік на 34%, передусім завдяки попиту з боку майнерів.
 • Інвестбанк JP Morgan випустив звіт, в якому визнається, що криптовалюти вже посіли своє місце у світовій економіці та, швидше за все, «вже нікуди не зникнуть».
 • Одні з перших інвесторів у біткойн і власники біржі Gemini брати Вінклвосси очікують швидкого ралі на ринку біткойна, а також прогнозують капіталізацію в найближчі кілька років на рівні $5 трлн.
 • Починає зростати кількість пошукових запитів щодо біткойна в Google Trend. Побічно це завжди є індикатором майбутнього підвищення курсу.
 • СЕО інвестиційного фонду Pantera Capital вважає, що біткойн повернеться у фазу зростання протягом двох тижнів.
 • У Дубаї закрито 50 угод із продажу елітних апартаментів за біткойни протягом місяця.
 • Уряд Гібралтару готує до виходу закон, спрямований на регулювання і розвиток ринку криптоактивів та ICO у британському праві.
 • Італійська біржа BitGrail повідомила про крадіжку з її рахунків токенів XRB на $170 млн і про банкрутство, яке сталося після цього.
 • Одна з найбільших бірж Coinbase запускає сервіс, що дозволяє власникам сайтів інтегрувати прості платежі в криптовалютах.
 • Глава Galaxy Investment Partners Майк Новограц залучив $250 млн інвестицій для відкриття криптовалютного інвестбанку Galaxy Digital.

Технічний аналіз курсу біткойна

Аналіз криптовалют:

Курс, хоча і з «пригодами», все ж таки добрався до зони консолідації вище $8250. Кілька спроб взяти важливу зону опору у «биків» провалилися, проте до вихідних курсу вдалося закріпитися вище цього психологічного рівня. Навіть більше, вдалося пробити локальний спадний тренд й закріпитися трохи вище. Тепер основна надія на великих гравців і на відкладений попит, який починає проявлятися періодичними сплесками.

Наступною зоною боротьби стане рівень $9300. Тут біткойн спробує вийти з регресійного каналу, причому важливо не пробити локальний висхідний тренд вниз. Присутній сильний опір у вигляді рівня 0.236 від останнього локального мінімуму разом із верхньою межею зони консолідації. Також необхідно пробити вгору RSI вище рівня 60, чого курс не може зробити вже тривалий час.

Для цього необхідний каталізатор або у вигляді великої закупівлі, або сильної новини. Stochastic також дивиться вгору, даючи додатковий імпульс «бикам». Велика «бичача» свічка якраз буде означати, що такий каталізатор з'явився. Однак при пробитті вниз рівня підтримки $8250 і закріпленні курс може повернутися у діапазон $7500–7700 і провести там не менше тижня. Другий варіант видається менш імовірним, але може спрацювати у разі негативного новинного фону.

Інші помітні цінові рухи у першій двадцятці криптоактивів:

 • Ethereum Classic (ETC) піднявся з $17 до $27 за тиждень у передчутті очікуваного у березні хардфорка Callisto і безкоштовного нарахування всім власникам монет CLO.
 • Платформа для створення децентралізованих додатків Lisk (LSK) показала за тиждень зростання з $15 до $28 завдяки майбутньому перезапуску платформи і новій функціональності.

Цей аналіз не є інвестиційними рекомендаціями і слугує інформаційним матеріалом. Будь-які рішення, пов'язані з купівлею або продажем криптовалют і криптоактивів, мають бути зроблені після ретельного індивідуального аналізу. Зв'язатися з автором: telegram-канал @blockbitnews

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті