Як безпечно подорожувати з дитиною та який поліс обрати

Як безпечно подорожувати з дитиною та який поліс обрати

П'ять порад від страхової компанії

Этот текст также доступен на русском
Як безпечно подорожувати з дитиною та який поліс обрати
Фото: pixabay

За два тижні почнуться чергові шкільні канікули – саме час планувати весняні подорожі з дітьми. Навесні завжди хочеться нових вражень, тому потік туристів зростає вже з перших чисел березня. Подорож усією родиною – відмінний формат відпочинку, якщо тільки його не затьмарюють проблеми зі здоров'ям. Щоб звести до мінімуму такі ризики, є кілька простих рекомендацій. Директор з роздрібного страхування СК «АСКА» Тетяна Пінчук розповіла Mind, як зробити такі поїздки максимально безпечними та як обрати правильну страховку для дитини.

Враховуйте ризики. У перші теплі дні дуже хочеться попрямувати кудись назустріч весні та сонцю – наприклад, в Азію. Але якщо ви їдете з дитиною, рекомендую дивитися на менш екзотичні варіанти, наприклад, Іспанію, Крит або будь-яку з країн Південної Європи. Наприкінці зими – на початку весни ризик застуди завжди вищій – особливо у дітей, частіше за все саме при різких змінах погоди та клімату.

Якщо влітку ми частіше надаємо допомогу при харчових отруєннях і кишкових інфекціях, то у весняний період дві третини дзвінків до асистансу від туристів з дітьми припадає саме на застудні захворювання та ГРВІ при різкому кліматичному контрасті.

Придбайте дитині страховку. Купуючи поліс для себе, подбайте і про страховку для дитини. Ймовірність того, що дитині за кордоном знадобиться медична допомога – як мінімум, удвічі вища, ніж для дорослого. На щастя, у більшості звернень все обмежується оглядом і однією-двома консультаціями педіатра, призначенням простих медикаментів. Але водночас середній бюджет навіть для такого звернення, в залежності від країни – 250-600 євро, без урахування вартості ліків. Також вирішувати будь-які медичні проблеми без допомоги страхової компанії у чужій країні не лише дорого, але й складно. І пам'ятайте, придбати страховку за межами України неможливо, тому подбайте про неї заздалегідь.

Обирайте правильний поліс. Що означає правильний? Є як мінімум три важливих моменти, на які потрібно звернути увагу батькам.

Чи відповідає поліс вашій географії поїздки? У більшості страхових компаній є як мінімум два типи програм: для поїздок до Європи та з більш широкою географією. Іноді в страховку можуть бути включені всі країни, крім США. У будь-якому випадку, страховка повинна працювати там, куди ви прямуєте з дитиною.

Чи відповідає поліс тим розвагам, які ви плануєте на час подорожі? Приклад: сім'я з дітьми їде до Кракова на весняні канікули та планує відвідати місцевий аквапарк. Питання: якщо хтось із дітей травмується на водних гірках, чи не вважатиме страхова компанія це винятком зі звичайного поліса? Краще уточнити цей момент на етапі покупки, адже розуміння «спорту» й «активного відпочинку» у різних компаній – різне. Часто такі розваги не входять до списку виключень, тоді батькам не доведеться доплачувати ні за опцію «активний відпочинок», ні за лікування в разі травм.

Який асистанс обслуговуватиме вас у разі звернення за допомогою? Пам'ятайте, що всі комунікації між туристом, медиками та страховою компанією при поїздках за кордон бере на себе спеціальна служба – медичний асистанс. Фактично, це партнер вашої страхової компанії з організації лікування за кордоном, і від якості його роботи залежить дуже багато чого. Перед поїздкою з дитиною рекомендуємо батькам з'ясувати всі нюанси роботи аситансу: поставити питання своєму страховому менеджеру, почитати онлайн-відгуки, дізнатися про способи комунікації з аситансом – наприклад, чи можна буде звернутися за допомогою за viber-номером, або краще дзвонити на київський телефон.

Українські страховики співпрацюють з кількома службами асистансу, і важливо знати, хто обслуговуватиме саме ваш поліс.

Беріть аптечку. Куди б ви не прямували з дитиною, обов'язково візьміть із собою хоча б елементарний набір звичних ліків, які дієві для вашої родини. Далеко не у кожній країні вам вільно продадуть банальні краплі в ніс або таблетки від сезонної алергії. Знадобиться рецепт, а отже – і звернення до асистансу, похід до лікаря та, можливо, непотрібна витрата часу. Крім того, в закордонній аптеці може не бути препаратів, яким довіряють батьки, та які точно допомагають саме вашому малюкові. Щоб уникнути непотрібних витрат часу та нервів, просто візьміть з собою аптечку з найнеобхіднішим: жарознижувальним, протиалергенними препаратами, сорбентами на кшталт активованого вугілля, а також засобами для вух, горла та носа, які ви зазвичай використовуєте при застуді у дитини. Засоби для дезінфекції та мазь від забоїв теж не будуть зайвими.

Страхуйтеся в поїздках Україною. Пам'ятайте, що у всіх туристів є можливість застрахувати себе та дитину і при поїздках Україною. Принцип роботи страховки такий же, як і у турполіса при виїзді за кордон: за необхідності, лікування буде координувати асистанс, а страхова компанія сплатить медичні витрати. З огляду на зміни у медичній інфраструктурі – наприклад, нові правила виклику швидкої допомоги – доречним буде користуватися українською тревел-страховкою при будь-яких поїздках з дітьми.

Ціни на таку страховку ще більш прийнятні, ніж при закордонних поїздках: наприклад, поліс на двотижневий відпочинок для дітей може коштувати вам не дорожче 200 гривень. При цьому страхова компанія покриває витрати на лікування в розмірі до 20 000 грн. З нашого досвіду, цього цілком достатньо для отримання якісної медичної допомоги в українських клініках. Єдина складність – у тому, що поліс для внутрішніх туристів пропонують далеко не всі страхові компанії, а навіть ті, у кого є така послуга, нечасто оформлюють її онлайн.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло