Захворіло у світі
6,108,525
Померло у світі
370,247
Вилікувалось у світі
2,596,403
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
Ефект карантину: як керівнику зберегти емоційний зв'язок з командою на відстані

Ефект карантину: як керівнику зберегти емоційний зв'язок з командою на відстані

Як і коли потрібно спілкуватись зі співробітниками під час віддаленої роботи

Цей матеріал також доступний російською
Ефект карантину: як керівнику зберегти емоційний зв'язок з командою на відстані
Фото: pixabay

Віддалена робота під час карантину випробовує бізнес на міцність. Проте, окрім діяльності компанії під ударом може опинитись і команда. Тому керівнику важливо вчасно і впевнено підтримувати зв'язок з усіма співробітниками, щоб було з ким продовжувати працювати після закінчення складних часів. 

Як уникнути складностей в роботі колективу та зберегти емоційний зв'язок з командою розповіла Mind керівниця торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua Наталія Ковальова.

Як показала практика, при вимушеному переході компанії на віддалену роботу складності виникають не тільки з самоорганізацією і продуктивністю співробітників. Емоційний зв'язок з командою, який до цього вибудовувався місяцями або роками, може швидко зруйнуватися. А колектив, де немає згуртованості й підтримки, негайно ж втратить свою ефективність. Що ж допоможе зберегти емоційний зв'язок з командою на відстані?

Регулярні синхронізації

Це важливо не стільки для контролю, як для комунікації всередині команди. Керівник найчастіше і так у курсі, які завдання зараз у пріоритеті в того чи іншого працівника, а ось колеги – ні. Якщо у офісі люди постійно обговорюють поточні справи або звертаються за допомогою один до одного, то віддалено зробити це набагато складніше. Регулярна синхронізація допоможе всій команді розуміти, чим конкретно займається кожен співробітник, які у нього успіхи або з якими складнощами він зіткнувся.

Зараз є безліч зручних програм для відеозв'язку, через які можна проводити командні зустрічі. Серед найпопулярніших сервісів для онлайн-конференцій: Zoom, Skype, Google Hangouts.

Тет-а-тети зі співробітниками

Багато компаній вже давно практикують годинні або півгодинні особисті зустрічі керівника і співробітника. Карантин і віддалена робота – важлива причина, щоб збільшити їхню кількість. Можливо, у офісі досить було провести тет-а-тет один раз на два тижні, зараз же варто це робити як мінімум раз або навіть двічі на тиждень. Особливу увагу потрібно приділяти співробітникам, які живуть самі, так як вони зараз більш схильні до зневіри або депресивних настроїв.

Тому для керівника дуже важливо під час тета-тета обговорити не тільки робочі питання, але і поговорити на особисті теми. Також необхідну підтримку співробітнику можуть надати корпоративні психологи або коучі, якщо вони є в штаті.

Онлайн-тимбілдинг

Робота для більшості з нас – це не тільки плани продажів, запуск крутої рекламної кампанії або нового продукту, передусім – це люди. У офісі командний дух відчувається: спільні свята, привітання з днем ​​народження, спортивні змагання або просто похід у квест-кімнату. Коли кожен працює віддалено, то відчуття згуртованості дуже не вистачає.

Що із цим робити? Влаштувати тимбілдинг онлайн. Здзвонитися ввечері п'ятниці і поговорити на неробочі теми, пограти в щось або спільно подивитися фільм. Важливо не пропускати і дні народження співробітників. Багато іменинників і так відчуватимуть себе самотньо, тому привітання від команди важливі, як ніколи.

Робота в робочий час

Вдома досить складно дотримуватися стандартного офісного режиму. Як мінімум тому, що вже знаходишся на роботі й неможливо просто «піти додому». Дослідження показують: на віддаленій роботі люди працюють як мінімум на дві години більше, ніж у офісі. Спочатку такий ентузіазм може бути і на користь, крім того, робота відволікає від невеселих новин. Але через певний час овертайми обов'язково призведуть до емоційного вигоряння.

Тому одне із завдань керівника – стежити, щоб співробітники не переробляли. Винятки можна робити тільки для форс-мажорних ситуацій. Краще уникати будь-яких робочих листувань і дзвінків у вихідні, незважаючи на те, що зараз складно розрізнити будній день і вихідний. Але тільки дотримання робочого графіка і відпочинок допоможуть залишатися продуктивним.

Все описане вище не вимагає багато часу, але може істотно поліпшити емоційний стан співробітників і настрій у команді. А це, своєю чергою, вплине і на ефективність. Крім того, згуртованій команді, нехай навіть і на відстані, легше пережити «турбулентні» часи. Пам'ятайте, що карантин обов'язково закінчиться, і тим колективам, яким вдалося зберегти емоційний зв'язок, буде простіше повернутися до звичайного офісного життя.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті