Держава на допомогу: як спростити доставку та підтримати логістичну галузь

Держава на допомогу: як спростити доставку та підтримати логістичну галузь

І чи відчув бізнес «карантинні послаблення»

Этот материал также доступен на русском языке
Держава на допомогу: як спростити доставку та підтримати логістичну галузь
Фото: pixabay

Останніми роками склалася тенденція, що будь-яке втручання держави в діяльність бізнесу йде, скоріше, на шкоду. Український підприємець традиційно не чекає нічого хорошого від державного регулювання. Але перші рішення уряду, спрямовані на підтримку бізнесу в зв'язку з епідемією коронавірусу, стали ковтком свіжого повітря для логістичної галузі. Йдеться про тимчасове скасування податку на землю і нерухомість на період карантину та на півроку мінімум після його закінчення. Які ще кроки необхідні, щоби бізнес зміг залишитися «на плаву» в цей непростий час, спеціально для Mind розповіла Світлана Мільгевська, власниця компанії «SAT».

Чи стали в пригоді часткові «податкові канікули»? Оскільки у власності транспортних компаній, зокрема й SAT, знаходяться нерухомість (склади, інші приміщення), земельні ділянки, то в звичайний час значна частина витрат йде на сплату податку на нерухомість і земельний податок. Скасування або скорочення цих податків державою надало відчутну допомогу логістичним підприємствам у підтримці бізнесу. Ми змогли перенаправити кошти замість сплати податків – на виплату заробітної плати співробітникам тих відділень, які обмежені в роботі у період карантину.

Що далі? Наступним кроком, який би допоміг логістичній галузі, може стати скасування ЄСВ. Це дозволить учасникам цього ринку зберегти робочі місця, скерувати фінанси на благодійність, підтримувати в робочому і безпечному для експлуатації стані автопарк. Сьогодні підтримка держави потрібна також у частині спеціального дозволу на діяльність підприємств логістичної сфери.

Транспортні компанії включені до переліку підприємств, які беруть участь у забезпеченні життєдіяльності країни в умовах карантину. Але при цьому важливо скасувати і об'ємну процедуру оформлення дозволів на діяльність і внесення в списки по всіх регіонах України. Це можна робити автоматично за видом діяльності підприємства.

Зараз же процедура включає тривалий процес отримання спеціальних перепусток для проїзду співробітників у громадському транспорті, відбувається затримка на блокпостах на в'їзді і виїзді з населених пунктів. Також на даний час діє тривала процедура узгодження в'їзду в місто; потрібно доводити, що ми є підприємством критичної сфери діяльності. Від цього іноді страждає термін доставки товарів першої необхідності, медичного обладнання та інших важливих вантажів.

А що з фінансами? Звісно, відносини бізнесу з державою не закінчуються одним регулюванням. Фінансова підтримка підприємств логістичної сфери, які в період карантину забезпечують життєдіяльність громадян і країни в цілому, також дуже важливе питання.

Зараз саме час на державному рівні взяти до уваги вкрай непрості умови для роботи компаній-логістів і ухвалити постанову про видачу їм державних довгострокових безвідсоткових кредитів або позик під мінімальний відсоток.

У цей особливий період перевізники є підприємствами критичної сфери діяльності. Адже саме до неї належить доставка товарів у магазини та кур'єрська доставка за адресами вантажоодержувачів від інтернет-магазинів.

Ця допомога з боку держави буде дуже своєчасною. Кошти розподілятимуться для збереження робочих місць, виплату заробітної плати, орендної плати в тих містах, де значно «просів» вантажопотік, і на виконання зобов'язань перед іншими підрядниками.

Віримо в раціональне начало посадових осіб і очікуємо від уряду подальших практичних кроків з підтримки логістичної галузі.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло