Плануємо успіх: як налаштувати роботу команди

Плануємо успіх: як налаштувати роботу команди

І до чого тут окситоцин

Плануємо успіх: як налаштувати роботу команди
Фото: pixabay

Власники компаній постійно перебувають у пошуках ефективних рішень ведення бізнесу. Підбирають дієві інструменти управління командою, навчаються та звертаються до менторів. Здається, що перейняти чужий вдалий досвід – гарна ідея. Але вона не запрацює, якщо немає самого головного: здорової атмосфери в колективі. Саме команда здатна підняти спільну справу до вершин, або скинути в безодню. Як потрібно налаштувати команду, щоб досягти гарних результатів, розповів Mind нейрокоуч, засновник  консалтингової компанії Меdical Business Expert, сертифікований коуч-тренер ICU, практик НЛП, ISO по бізнес-процесах у компанії Микола Аксентюк.

На чому тримається згуртована команда

Секрет полягає в особливому гормональному фоні вашому та співробітників. Від нього залежить настрій, у якому перебувають усі під час виконання своїх обов'язків. Є велика різниця, коли люди працюють на емоційному підйомі або, навпаки, на спаді.

Часи, коли працювали в постійному стресі на кортизолі або тестостероні, пройшли. Зараз відносини з працівниками будуть на порозумінні. Втрачати персонал доволі не вигідно матеріально, а також енергозатратно за часом. Тож роботодавці зацікавлені в згуртованій команді та мотивованих працівниках.

Найважливіше сьогодні в компанії – присутність гормону окситоцину. Саме він об'єднує людей та створює умови для співпраці, атмосферу довіри. Він дозволяє нам поринути в стан підтримки та прийняття, у якому ми росли в сім'ї, або перебуваємо в колі друзів, яким довіряємо. У такому разі нам легко креативити, підходити до розв'язання будь-якого завдання творчо, справлятися з перешкодами.

Коли кожен на своєму місці

Якщо компанія сфокусована на постійному покращенні процесів: на аналізах і висновках, то втрачаються відносини з колективом. Вкрай важко створювати здорову атмосферу там, де відбувається безперервна оптимізація. Тож кожен має бути на своєму місці. Хтось – керувати, а хтось – аналізувати та втілювати ідеї.
Фінансист талановитий у своїй справі, але йому важко бути управляючим. Бо там де аналітичний склад розуму, там інші підходи до розв'язання питань.

Для створення відповідних умов, коли почне вироблятися гормон окситоцин у колег, йому прийдеться докласти неабияких зусиль. Тож краще, щоб цим займалася людина з іншими якостями, для якої це є більш природним.

Оптимізація процесу – спільна справа

Водночас важливо залучати колег до обговорення під час оптимізації компанії. Щоб кожен відчував особисту відповідальність та причетність до спільної справи. Майже як у родині, коли думка кожного почута та врахована. Тим паче, що виконавцями будь-яких ідей або змін у процесах будуть саме працівники компанії. Хто, як не вони повинні бути мотивовані змінювати та змінюватися?

Навіщо окситоцин на робочому місці?

Окситоцин – це гормон соціальний, або його ще називають «гормон обіймашок». Завдяки йому ми легко пробачаємо помилки та спільно знаходимо виходи з найскладніших ситуацій. Бо кожен зацікавлений не тільки підтримати колег, а й брати особисту відповідальність за свою справу. Мотивовані працівники прагнуть бути максимально корисними та вболівають за спільний результат. Вважають себе причетними до спільного успіху і пишаються ним, як власним досягненням.

Саме окситоцину не вистачає сьогодні в компаніях, тому й виникає плинність кадрів. Якщо працівник відчуває захищеність і турботу, то з такого місця йому важко піти. Навіть пропозиція вигідніших умов не спонукає людину з окситоцином зрадити своєму роботодавцю. Отже, маєте надійного члена команди, який зі свого робочого місця впливає на розвиток компанії.

А якщо ввести жорсткі правила?

Співпраця з командою, що перебуває під гормоном стресу кортизолом, має несприятливі наслідки та завдає збитків. Люди починають звільнятися, вам постійно не вистачає кадрів, замість того щоб генерувати ідеї, власник занурений у конфлікти та рутину. Компанія втрачає час на розвиток, падає продуктивність, а з нею і прибуток.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло