Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
«Біток» у космосі: чи накачує Маск біткоїн на замовлення SEC

«Біток» у космосі: чи накачує Маск біткоїн на замовлення SEC

Що буде далі з ринком криптовалют і кому вигідний «ефект Ілона»

Этот материал также доступен на русском
«Біток» у космосі: чи накачує Маск біткоїн на замовлення SEC
Фото: pixabay

Курс біткоїна перевищив $52 000. Так багато ВТС не коштував ніколи. З початку року він подорожчав на більш ніж 70%. Найзначніше зростання криптовалюти сталося в лютому після постів Ілона Маска про біткоїн у твіттері, а також появи інформації про інвестиції Tesla у ВТС на $1,5 млрд. 

Чи варто піддаватися біткоїн-лихоманці, коли і які токени купувати, і що буде, якщо Маск виявиться агентом SEC, Mind розповів СЕО #HACKATHONHUB, резидент Reactor.ua Павло Чабанов

Про що говорить настільки стрімке зростання ВТС?

Подібне зростання вартості біткоїну говорить про те, що ринком криптовалют можна маніпулювати. «Ефект Ілона», що проявився стосовно ВТС, це довів. Маск є потужним лідером бізнесу, за рахунок якого реалізується вплив на ринок. Він може відтворюватися як за особистою ініціативою засновника Tesla, так і на замовлення. 

Але, якщо завтра Ілон напише у твіттері, що Whatever Coin являє собою відмінний проєкт, його вартість з імовірністю у 100% злетить багатократно. Такою є актуальна дійсність.

Кому вигідно «накачувати» крипторинок?

На початку лютого SEC опублікував звіти Tesla про покупку біткоїнів на $1,5 млрд. Однак шанси, що компанія вклала в криптовалюту таку суму одноразово, практично дорівнюють нулю.

Як і всі великі інвестори, вона, найімовірніше, робила вкладення поступово, малими частинами. Тестуючи інструмент і спостерігаючи за реакцією ринку. Tesla була зацікавлена робити покупки за прийнятною ціною в районі $15 000 – $20 000, планомірно нарощуючи попит на ВТС.

Маск – агент американського держрегулятора. Що коли так?

Комісія із цінних паперів і бірж США може тестувати ринок за допомогою таких впливових гравців бізнесу, як Ілон Маск. На це вказує публікація звіту, що повідомляє про невигідний для Tesla і тому нереалістичний одноразовий формат інвестицій у біткоїни на $1,5 млрд. Документа, що підняв ціну на першу криптовалюту до історичного максимуму. Якщо це так, яку мету переслідує SEC, удаваяся до «Ефекту Ілона»?   

Першою ймовірною метою є отримання інструменту впливу на вартість біткоїну. Другою – нарощування довіри до ВТС, як до фінансового інструменту масового використання. Соціальний вплив лідера інноваційного бізнесу показує, що в криптовалюту варто інвестувати. Споживчу звичку робити вкладення в американців вже сформовано. До цінних паперів і акцій тепер просто додадуться біткоїн та інші токени.

При цьому варто врахувати, що на більшості бірж світу американцям реєструватися заборонено. SEC поки офіційно не визнав криптовалюту інструментом, який вони рекомендують як об'єкт для інвестицій. Причиною такого ставлення є те, що в період ICO багато громадян США втратили свої гроші у результаті вкладень. Однак крок за кроком американський ринок починає визнавати криптовалюту як об'єкт цінності, розширюючи можливості купівлі-продажу токенів на внутрішніх біржах.  

Навіщо Комісії потрібне масове зростання довіри до біткоїну? Можливо, США готується до використання криптовалюти як активу на міжнародній арені.

Те, що відбувається зараз, – лише початок криптолихоманки. Вона проявлятиметься в сильних коливаннях токенів та наростатиме протягом року. Цьому інструменту буде приділятися багато уваги з боку медіа, публічних особистостей, бізнесу та держорганів. У результаті ринок зміниться, як і сам статус фінансового інструмента. Криптовалюта стане повноцінним активом, можливості використання якого розширяться за рахунок нових способів застосування та збільшення аудиторії.

Чи варто купувати біткоїни зараз?

Робити вкладення в біткоїни зараз дуже небезпечно. Вартість першої криптовалюти справедлива, проте вона була отримана шляхом маніпуляції. Якби це сталося природно, за рахунок зростання довіри спільноти, біткоїн досяг би позначки $50 000 і вище лише до літа. Але, оскільки збільшення ціни стало результатом соціального впливу, BTC чекає корекція вартості. Імовірно, навесні.  

Особливості поведінки учасників ринку під час лихоманки в тому, що вони реагують емоційно. Як індивідуальні гравці, так і великий бізнес. Ті, хто давно сумнівався, чи варто вкладати в криптовалюту, бачачи, як зміцнюється BTC, імпульсивно ухвалюють рішення про покупку. Є сенс дочекатися коригування та інвестувати лише після зниження волатильності першої криптовалюти й альткоїнів.

Які криптовалюти варто купувати?

Після того як лихоманка закінчиться, з метою заробітку на інвестиціях варто вкладати в альткоїни, а не в біткоїн. Це безпечніше. Купівля ВТС є інвестицію в проєкт, у який віриш. Але для збільшення капіталу має мало сенсу. У порівнянні з іншими токенами вартість першої криптовалюти в рази складніше передбачити. 

У альткоїнів волатильність нижча, ніж у ВТС. Її простіше прогнозувати через кілька чинників:

  • вартість альткоїнів безпосередньо залежить від вартості першої криптовалюти,
  • можна спиратися на ліквідність конкретного токена.

Якщо альткоїн підкріплений хорошою командою, зрозумілою технологією та стабільним бізнесом, він являє собою аналог акції компанії. Сьогодні на ринку є дуже гідні криптопроєкти, що заслуговують на увагу. Такі як THETA, TWT, SXP, ADA. З них можна починати інвестування. Купувати токени за прийнятними цінами й утримувати їх на своїх балансах від трьох місяців і довше, щоб вони росли в ціні.    

Зараз триває сезон альткоїнів. Подібне явище спостерігається, коли вартість першої криптовалюти нарощується за рахунок маніпуляцій. Власники продають біткоїни, щоб помножити свої вкладення через покупку інших токенів, що передбачувано зростають у ціні слідом за BTC.

Що буде далі з біткоїном і ринком криптовалют?

Після того як ВТС узяв планку в $52 000, протягом кількох місяців може спостерігатися просадка до $35 000. Далі – планомірний набір вартості до нового рівня у $100 000. 

Але не варто забувати, що в умовах високої маніпульованості ринку властивий сильний елемент непередбачуваності. Якщо Маск завтра напише, що розчарувався в біткоїні, одні його слова без факту продажу BTC-активу можуть просадити вартість до рівня $15 000 і запустити лихоманку продажу криптовалюти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті