«Зіркові» донати: як зробити благодійність цікавою для всіх

«Зіркові» донати: як зробити благодійність цікавою для всіх

І поєднати на одній платформі українських селебріті, дітей-сиріт і безпритульних тварин

«Зіркові» донати: як зробити благодійність цікавою для всіх
Фото: depositphotos.com

Досі багато хто вважає, що благодійність може зацікавити лише незначну кількість людей, а способів привернути увагу громадськості до діяльності невеликих регіональних фондів майже не існує. Донині є думка, що благодійність неможливо інтегрувати в мережу, а від самого процесу ніхто не здатний отримати насолоду й задовольнити власні інтереси. Соціальний проєкт AskChallenge спробував довести, що всі ці сумніви даремні, а благодійний процес в Україні ще зможе отримати друге дихання. Як це вдається, спеціально для Mind розповіла контент-мейкер проєкту Карина Ожерельєва.

Як народилася ідея

AskChallenge був створений, насамперед, з метою зробити цей світ кращим. У декого, безсумнівно, виникає запитання: навіщо створювати проєкт, який не приносить прибутку засновникам?

Єдине, що мотивує нас працювати над його розвитком – це можливість долучити до благодійності значну кількість людей і врятувати завдяки цьому чимало життів. Із платформою AskChallenge кожен здатен надати матеріальну підтримку людям похилого віку, дітям-сиротам, тяжкохворим людям чи безпритульним тваринам (залежно від обраного фонду).

Саме можливість врятувати чиєсь життя й при цьому мотивувати інших людей робити добрі справи надихають нас удосконалювати платформу й робити все можливе, щоб про неї дізналося якомога більше українців.

Чому подібні платформи стають дедалі актуальнішими

Завдяки цікавому формату спілкування з відомими особистостями платформа змогла залучити до благодійності увагу тисячі нових учасників.

За даними соціологічних опитувань, в Україні участь у благодійності бере менш ніж третина населення. Решта ж не мають інтересу, довіри або стимулу створювати благо.

AskChallenge робить процес благодійності цікавим і захопливим, створюючи додаткову мотивацію – спілкування з відомими людьми. Не щодня випадає нагода отримати відповідь від свого кумира. Але зараз це стало простіше й більш інтерактивним: лише за невеликий внесок будь-якому благодійному фонду користувач отримує персональну відеовідповідь. Із розвитком проєкту до ініціативи долучається щоразу більше людей, охочих поставити запитання зіркам та зацікавлених у добрих справах.

Як будується співпраця з відомими особистостями

Ми запрошуємо взяти участь у проєкті людей із різних сфер діяльності, які вже досягли успіху у своїй царині та готові дати поради, настанови чи просто сказати мотиваційні слова будь-кому охочому.

На сьогодні в проєкті AskChallenge беруть участь понад 300 популярних осіб, готових відповідати на цікаві запитання заради популяризації благодійності в Україні. Понад 1000 запитань уже отримали відповіді через нашу платформу.

Саме незвичайний формат і здатність підтримати українські благодійні фонди і привертають увагу зірок, які приєднуються до участі в проєкті. До нас вже долучилися абсолютна чемпіонка світу з пауерліфтингу Анна Куркуріна, відома у світі дизайнерка Лілія Літковська, головна редакторка Cosmopolitan Олександра Буринська, перша солістка балету Національної опери України Ганна Муромцева та багато інших.

Людина будь-якого віку може знайти на сайті актуального для себе співрозмовника: чи то підліток, який цікавиться модою, чи то бабуся, яка хоче дізнатися про нові техніки в’язання.

Як вибудувати довіру

Мета платформи – зробити процес благодійності цікавим і захопливим завдяки нестандартному формату – спілкуванню із зірками за донати фондам. Донат надходить одразу на рахунок фонду, і ми не утримуємо жодного відсотка з благодійних транзакцій.

Наразі проєкт розвивається невеликою командою саме як соціальна ініціатива. Його творці прагнуть популяризувати не лише провідні благодійні фонди країни, але ознайомити громадськість із діяльністю маловідомих регіональних фондів. Що більше людей знатиме про них, то більше життів вдасться врятувати.

На сьогодні завдяки платформі AskChallenge кожен має можливість пожертвувати будь-яку суму благодійним фондам Tabletochki, «Сіріус», HappyPaw і «Майбутнє сиріт» – і бути впевненим, що гроші підуть на підтримку тих, хто її найбільше потребує.

Тож платформа створила унікальну можливість отримати відповідь на своє заповітне запитання від зірки або порадитися з кращими фахівцями своєї справи в Україні – і при цьому створити благо. Участь у проєкті дозволяє не лише задовольнити власний інтерес, а й зробити світ трохи кращим.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті