Технології світу: чим дивують учасники Expo Dubai 2020

Технології світу: чим дивують учасники Expo Dubai 2020

Та яким країни бачать майбутнє

Технології світу: чим дивують учасники Expo Dubai 2020
Фото: Сергій Гайдайчук

Всесвітня виставка Expo Dubai 2020 триває і продовжує захоплювати відвідувачів технологіями та новими можливостями мало не всіх країн світу. Сергій Гайдайчук, президент CEO Club поділився із Mind власними враженнями від події. Про те, що показує на виставці Україна Mind розповідав у матеріалі «Наші на Expo 2020: топ-7 технопродуктів українського павільйону в Дубаї».

Детальніше про технологічні презентації країн – учасниць події – у матеріалі «Усі технології там: що варто побачити на Expo 2020 Dubai».

Поїздка в Бориспіль, реєстрація на рейс, 6 годин льоту, і нас зустрічає країна майбутнього. Країна, створена людьми для людей, де все сприяє особистісному й бізнесовому розвитку кожного жителя. Дубай ніби проголошує: «Можливо все – на неможливе просто потрібно більше часу!» Такими я побачив Об’єднані Арабські Емірати.

У листопаді я разом з 40 членами CEO Club Ukraine відвідав Об'єднані Арабські Емірати. Це була дивовижна мандрівка, насичена подіями й діловими зустрічами. У рамках Ukrainian Export Promotion Days CEO Club організував зустрічі з Торговою палатою Дубая та представниками українського посольства, з топ менеджментом компанії Binance і навіть із шейхом Шарджі Султаном бін Мухаммедом аль-Касимі.

Однак особливо хотілося б зауважити відвідування Expo-2020. Це просто неймовірна виставка всесвітнього масштабу, де 192 країни приїхали, щоб продемонструвати свої технічні досягнення, а головне – традиції та культуру своєї нації.

Expo 2020

Цьогорічна Всесвітня виставка – справжній окремий світ, побудований серед пустелі. «Об’єднуючи зусилля, створюємо майбутнє» – говорить слоган цьогорічного заходу. І я цю думку повністю поділяю. Лише об’єднавши наші досвіди, ідеї, зусилля, ми зможемо побудувати кращий світ, у якому всі ми прагнемо жити.

Учасники Expo визначили для себе три основні шляхи створення кращого майбутнього: Сталий розвиток, Мобільність та Можливості.

У кожної країни свій шлях, кожен має власні традиції та культурну спадщину, однак більшість із нас об’єднує прагнення змінити навколишній світ на краще.

Сталий розвиток

Дедалі більше країн схиляються до думки, що чітко визначений маршрут – це оптимальний шлях до кращого майбутнього, де всі ми житимемо в гармонії з собою та зі світом. І розвиток – це не самоціль, а постійний процес удосконалення, лише так ми можемо створити передбачуване та стале «завтра».

Район Сталого розвитку на Всесвітній виставці, передусім, демонструє передові технології та як їх використовувати на користь нашій планеті.

Наприклад, у павільйоні Азербайджану дах виконаний у формі листа, що символізує нескінченну енергію життя, адже вся поверхня листа влаштована так, щоб максимально ефективно використовувати сонячну енергію. Водночас, наявність природної вентиляції забезпечує приємну атмосферу й температуру, сприятливу для довгих прогулянок на 1300 м² пішохідних доріжок і садів (до речі, технології збирання дощової води допомогли організаторам оптимізувати водопостачання в цих самих садах).

Мобільність

Мобільність – це, насамперед, про зв’язки. Сьогодні наша персональна система зв’язків не обмежується кордонами країни, а межі між фізичним і цифровим світами майже невидимі. Ці процеси сприяють створенню глобального простору для обміну інформацією, досвідом, ідеями й товарами.

Павільйон Франції на Expo 2020 приваблює всіх щоденними світловими шоу, можливістю здійснити імерсивну художню та культурну мандрівку і, звичайно ж, вишуканими стравами високої французької кухні. Однак, якщо спробувати заглибитись у тематику павільйону, стає зрозумілим основний меседж країни: для побудови кращого майбутнього для всіх нас, потрібні політичні, економічні, культурні та соціальні ініціативи планетарного масштабу, і одна з них – проєкт відродження світу після пандемії. Здається, що для Франції не існує кордонів та меж, і французький астронавт Тома Песке, який передає вітання на Expo 2020 з космосу, ще раз це підтверджує.

Саме в цьому районі Всесвітньої виставки розташований і павільйон Республіки Корея. І у той час, як країни Європи досліджують космос, Азія здійснює технологічний переворот і демонструє, що технології майбутнього вже зовсім близько. Для Кореї мобільність – не про фізичні подорожі світом, вони бачать у цьому глибший сенс. Тому саме в цьому павільйоні так гармонійно поєднуються реальний і віртуальний світи. Тут можна у супроводі мобільного гіда познайомитися з архітектурою країни в режимі віртуальної реальності й водночас спостерігати за тим, як змінюється фасад будівлі, та приєднатися до створення кінетичної інсталяції, розташованої всередині.

Можливості

Чули про ефект метелика? Це щось подібне. Основна ідея цього району – навіть одна людина може бути ключем, який відкриває мільярди можливостей. Кожен із нас може стати «агентом змін», потрібно лише відкрити свій потенціал і додати впевненості до своїх дій.

Район Можливостей – справжня територія майбутнього, яка доводить, що соціальним новатором може стати кожен, кому вдасться перетворити власні мрії та прагнення на реалії завтрашнього дня.

Павільйон Саудівської Аравії об’єднав чотири основні напрями потенційного розвитку країни: люди, природа, спадщина і можливості. Як на мене, усі вони настільки тісно пов’язані, що без одного надзвичайно важко уявити інше. Зберігаючи свою культурну спадщину та відкриваючи її світові, королівство відкриває для себе нові горизонти. Інноваційне й екологічне середовище, а також візуальна складова оформлення павільйону настільки вражають, що хочеться пізнавати королівство все глибше і глибше. У самому павільйоні є Центр відкриттів, де можна познайомитися з економікою й інвестиціями, мистецтвом і культурою, природою, енергетикою та іншими складовими життя цієї дивовижної країни.

І звісно ж, саме в районі Можливостей розташувався павільйон України. Адже наша країна сьогодні відкрита абсолютно до будь-яких ідей, ми готові змінюватися, відкривати ширші горизонти, ми – країна стартапів та ініціатив. Для мене павільйон України найбільше з усіх відобразив поняття внутрішньої гармонії: збалансоване поєднання нашої діяльності, наших думок і наших почуттів – трьох smart-зон, на які поділений наш павільйон. Думаю, нам вдалося показати світові, що ми поступово, але дуже ефективно створюємо нове передове та мобільне суспільство, яке зможе побудувати й реалізувати стратегію сталого розвитку для нашої держави.

Більше вражень!

Найбільший павільйон на виставці у господарів Expo 2020 – Об’єднаних Арабських Еміратів. Це велична споруда у формі птаха, який цілеспрямовано рухається до створення прогресивного мирного суспільства з амбіційними планами на майбутнє. Тут можна познайомитися з місцевою культурою, приєднатися до віртуального туру мальовничими й різноплановими пейзажами ОАЕ та познайомитися з людьми, які, втіливши свої мрії в життя, зробили великий внесок у розбудову своєї країни й усієї планети.

Дуже схожий за духом павільйон США, який виражає постійний розвиток, свободу та процвітання для всіх. США – динамічне суспільство, і навіть перші експозиції павільйону це демонструють, адже ви споглядаєте їх із траволатору, який безперервно рухається і несе вас від однієї локації до іншої. Павільйон – яскраве відображення концепту «американської мрії» – ідеалу свободи й можливостей, де кожен може реалізувати будь-які свої ідеї. Для нас відкриті всі можливості, для нас немає обмежень у вигляді кордонів чи навіть земної кулі. Людина – в основі всього, тому саме нам під силу змінити світ.

Сьогодні ми маємо можливість ближче познайомитися зі світом – побачити досягнення інших країн та продемонструвати власні. Expo 2020 чудово продемонструвало нам, що весь світ сходиться в єдиному баченні нашого щасливого майбутнього – раціональному використанні природних ресурсів і збереженні нашої планети.

Але головне – такі події дають чітке розуміння того, що, лише об’єднавшись, ми зможемо досягти позитивних зрушень і кращого майбутнього для нас.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло