Усі технології там: що варто побачити на Expo 2020 Dubai

Усі технології там: що варто побачити на Expo 2020 Dubai

Чим приваблюють відвідувачів 5 країн – світових техногігантів

Этот материал также доступен на русском языке
Усі технології там: що варто побачити на Expo 2020 Dubai
Фото: depositphotos

Всесвітня виставка технологій Expo 2020 Dubai продовжує дивувати відвідувачів з усього світу. Попри пандемію відвідувачів не бракує. Туди прагнуть потрапити всі, кому цікаві нові технології, хто готовий розширювати власні горизонти. Чим намагається здивувати світ Україна, Mind розповідав у матеріалі «Наші на Expo-2020: топ-7 технопродуктів українського павільйону в Дубаї». Сьогодні – про те, як привертають увагу до своїх технологій інші країни. Враженнями про виставку поділилася з Mind власниця компанії SAT Світлана Мільгєвська.

1 жовтня 2021 року в Дубаї стартувала довгоочікувана та перенесена на цей рік через COVID-19 всесвітня виставка Expo 2020 Dubai. Її тема обрана відповідно до покликання часу – Connecting Minds, Creating the Future («Об'єднуючи інтелект, творити майбутнє»). На виставці представлено 192 країни, очікується близько 25 млн відвідувачів, тому можна сміливо стверджувати: ніщо не відображає повніше, куди в принципі рухається людство у своєму розвитку, головні пріоритети та тенденції цього руху, ніж цей івент. Дубай – це завжди масштабно і цей масштаб вражає.

Якщо для вашого бізнесу важливо тримати руку на пульсі, експозиції Dubai Expo 2020 будуть доступні до 31 березня 2022 року. Зауважу, що не обов'язково летіти до Дубаю – віртуальні 3D-тури виставковими павільйонами, бесіди, перформанси, дискусії, презентації доступні всім охочим.


Ось декілька найкращих кейсів, з якими, безумовно, буде корисно ознайомитися.

Японія – єднання технологій, людей та ідей

Японський павільйон оформлений у техніці оригамі зі скла та металу. Ця ідея підкреслює, що модерн і суперсучасні технології не означають автоматичної відмови від традицій.

Кожен відвідувач експозиції отримує смартфон, який відстежує вашу зацікавленість та «веде» індивідуальним маршрутом.

Серія мініатюр, які дають уявлення про сучасну Японію, 3D-театр, що поєднує технології взаємодії людини та штучного інтелекту, і дзеркальна галерея нескінченності – усе це демонструє головну мету Японії – бути місцем, де зустрічаються ідеї.

США – майбутнє, засноване на свободі

Павільйон оформлений у динамічних зображеннях – це демонструє ідею того, що сучасний світ перебуває в постійному русі. Різноманітність його змін дає простір для свободи та процвітання кожного.

Доріжка, що рухається, – ніби стежка через усі зали павільйону – також працює на ідею динамічного суспільства з відкритими можливостями для всіх. Усі експонати пов'язані між собою – так само, як пов'язані між собою люди.

Водночас ідея головного шоу «Небо більше не межа» говорить про неоціненний внесок США в дослідження та освоєння космосу, у якому країна здійснила технологічний прорив за останні 50 років.

Сінгапур – об'єднання природи та архітектури

Найзеленіше місто світу, звичайно, представило на Expo 2020 Dubai свій павільйон-сад, що споживає тільки відновлювану енергію.

Ідея на цьому етапі розвитку людства, напевно, є найбільш актуальною для всіх жителів планети: стійке господарство, відповідальне споживання та комфорт.

Звивиста доріжка між 9-метровими садовими конусами, садами, що висять, і океаном орхідей повертає відвідувачів на вихідну точку: ми – частина природи, і жити з нею в гармонії – ось ознака прогресивного суспільства. Міські інновації, що одночасно служать комфорту людей та потребам природи, – головна ідея сінгапурського павільйону.

Австрія – переосмислення ідей

38 блискучих білих конусів, які виконані з глини та піску, утворюють ансамбль-павільйон. Він демонструє важливу ідею: саме проста форма утворює складні речі і наше стійке майбутнє залежить від розуміння цього концепту.

Білі конуси – не тільки архітектурна «фішка»: це цілком функціональна конструкція, що працює як природний охолоджувач повітря.

У концепт павільйону ця країна заклала послання до людей уважно ставитися до ресурсів і використовувати нові можливості для отримання енергії. Адже вже самі ці «будівлі» у майбутньому можна без шкоди повернути в природу.

Китай – спільнота майбутнього для всього людства

Один із найбільших павільйонів Expo 2020 Dubai – 4636 м² – розроблений відповідно до принципу «об'єднання китайської та європейської культури з китайською культурою як основою». Цій меті послуговує світлове шоу в павільйоні – золотий сяючий прикрашений мереживом традиційного китайського орнаменту циліндр, що символізує інновації.

Масштаб простору й переплетення культур послуговують головній ідеї китайського павільйону – побудова спільного майбутнього для всього людства.

Що нового відкрила Expo 2020 Dubai

Загалом Expo 2020 Dubai показує нам світ із дуже різних точок, різне бачення, різну реалізацію, але представлені павільйони поєднує спільна ідея життя в гармонії з природою та одне з одним, прагнення сталого розвитку та суспільства, де для кожного є комфортне місце під сонцем.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло