Бойкот так бойкот: чому російські книжки мають йти за російським кораблем

Бойкот так бойкот: чому російські книжки мають йти за російським кораблем

І що можуть зробити українці для ефективної боротьби з пропагандою рашистів

Бойкот так бойкот: чому російські книжки мають йти за російським кораблем
Фото: depositphotos.com

Україна вже вісім років боронить не тільки свою територію, а й веде боротьбу на інформаційному фронті. Проте через розв'язання повномасштабної війни росією проти України 24 лютого 2022 року, боротьбу з ворожою пропагандою потрібно посилити. Чому потрібно заборонити російські електронні книжки та онлайн-ресурси і що кожен українець може зробити для боротьби з ворогом на інформаційному фронті, розповів Mind головний редактор Borg.Expert, голова Асоціації судових репортерів України Сергій Козлов.

У кожного сьогодні свій фронт. І мабуть, зайве нагадувати українцям про те, що мова, історія, література мають визначальне значення в національній самоідентифікації.

Проте в такому разі не зрозуміло, чому й досі в українському культурному середовищі в онлайні можна побачити рекламу із закликом читати «Євразійський реванш Росії», «Фідель на Донбасі. Записки воєнкора», «Воля Донбасу. Література народних республік», «Донбас. П'ять років битв та перемог. Російська мрія та російська весна», «Поле бою – Україна. Зламаний тризуб», «СМЕРШ проти бандерівщини», «Походження українського сепаратизму», «Примушення до миру» і багато іншого пропагандистського сміття, просякнутого російським шовінізмом та реваншизмом, запереченням української державності.

Звісно, важко уявити собі притомних громадян, які таке читатимуть під час війни з рашистами. Але ж і потурати (інакше кажучи – бути мовчазними споглядачами) гібридно-інформаційному ґвалтуванню історії, соціології та основ держави та права не маємо права.

Які онлайн-ресурси розповсюджують російську пропаганду?

Ще в середині березня Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів звернулася до Мінкультури, РНБО, Держкомтелерадіо й читацької спільноти із закликом бойкотувати та блокувати всі російські додатки для читання, які представлені в AppStore і Google Play, і не підтримувати грошима жоден культурний контент від країни-агресора.

Йдеться про MyBook (група компаній «ЛітРес»), Bookmate (ТОВ «Букмейт» намагається позиціонувати себе як британська компанія, але його бенефіціари з росії), Storytel, МИФ, «Альпина», Alpina Didgital, SmartReading. Їхніми власниками або кінцевими бенефіціарами є бізнеси з країни-агресора. Саме ці застосунки містять вищеперелічені книжки з неприхованою антиукраїнською пропагандою, проявами шовінізму та закликами до війни.

Сьогодні вивчати літературні покручі Олександра Дугіна, Дмитра Пучкова, Михайла Полікарпова, Андрія Пінчука чи Георгія Савицького можуть і повинні вивчати лише в одному місці – кабінетах Служби безпеки України, і ніяк інакше.

Натомість MyBook і досі спокійно рекламується в Google із дописом «Найпопулярніші жанри і точні рекомендації. 14 днів бесплатно» (перекласти українською до ладу не спромоглись, але окремих користувачів навіть така реклама вводить в оману).

Як українці можуть боротися з пропагандою самостійно?

Очевидно, що з моменту вторгнення збройних сил московії на територію України контент (оті самі «точні рекомендації») є частиною активної гібридної війни, яку проводить країна-агресор на нашій території.

Це ненормальна ситуація ще й тому, що гроші, які зараз користувачі платять за підписку на цих застосунках, не кажучи вже про купівлю книжок, автоматично йдуть на бомби, ракети та танки, які руйнують наші українські міста.

Книжковий ринок, власне, як і вся свідома спільнота, не лише розраховує, а й вимагає від українських користувачів, а ще більш – від Мінкульту та правооохоронних органів максимально швидко реалізувати бойкот зазначених вище ресурсів.

Водночас не треба чекати реакції владних структур (віримо, що прямо зараз можуть бути більш нагальні завдання), а слід робити те, що можете реалізувати самотужки. Наприклад, усі охочі можуть вплинути на виключення цих застосунків з AppStore та Google Play, залишаючи негативні коментарі й оцінки під ними.

Які сайти продовжують працювати на ворога?

І наостанок не можна не згадати й про окремі сайти з продажу книжок (наприклад, компанії «Форс» та її діяльності в Україні). «Форс» продовжує продавати в себе на сайті книжки «Альпіни» (кінцевий бенефіціар громадянин рф). Останнє юридично не має відношення до рф, але насправді має.

Наприклад, сайт компанії «Форс Україна» https://book24.ua/ аналогічний сайту ЭКСМО-АСТ у рф https://book24.ru/ Крім того, «Форс» звітує у рф і платить там роялті з надрукованих в Україні накладів. Те саме і з книжками АСТ, які «Форс» друкує в Україні.

А от сайт «Книголенду» продає книжки заборонених російських видавництв и при цьому намагається приховати це іншими обкладинками!

Фільтр на видавництво «Азбука» (видавництво рф), демонструє книжки з обкладинками Василя Шкляра, що вводить в оману споживача та контролюючи органи: https://knigoland.com.ua/cat/khudozhnya-literatura-325.html?filter_values[4][0]=130&filter_values[4][1]=17&publishers[0]=24

Бойкот так бойкот: чому російськи книжки мають йти за російським кораблем

Якщо далі перейти в карточку товару, то побачимо геть іншу обкладинку, яка так само не стосується цієї книжки: https://knigoland.com.ua/info-malenkie-zhenshchiny-14539.html

Бойкот так бойкот: чому російськи книжки мають йти за російським кораблем

Вимагаємо бойкоту росії і на інформаційно-літературному гібридному фронті!

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло