Допомогти собі: як українці можуть лікуватись онлайн під час війни

Допомогти собі: як українці можуть лікуватись онлайн під час війни

Які застосунки забезпечують підтримку здоров'я

Допомогти собі: як українці можуть лікуватись онлайн під час війни
Фото: depositphotos.com

Після того як росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, велика кількість людей почала стикатися як з психологічними, так і з фізичними проблемами зі здоров’ям. Постійне емоційне напруження, турбота про себе та близьких, вимушене перебування в підвальних приміщеннях або бомбосховищах – усе це неабияк вплинуло на стан здоров’я населення. Окрім того, мільйони людей були змушені покинути свої домівки та втратили доступ до звичної медицини. Саме тому безліч IT-ініціатив почали створювати сервіси надання безоплатної медичної допомоги для українців, аби зробити медицину найбільш доступною для тих, хто її потребує в цей нелегкий час. 10 корисними ресурсами, що допомагають лікувати українців під час війни, поділився із Mind CEO Doc.ua Гаррі Андреасян.

Як працюють лікарі в онлайн?

Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який ще до війни допомагав пацієнтам знайти потрібного лікаря або клініку, записатися на прийом, здати аналізи, знайти та замовити ліки в аптеці, і зараз продовжує надавати свої послуги та покращує їх.

Тепер сервіс зосередив увагу на допомозі тим, хто переїхав в інше місто або навіть країну і не має змоги отримувати медичну допомогу в уже знайомих клініках та лікарів. Ви й надалі можете як отримати онлайн-консультацію, так і знайти медичну установу або лікаря, які приймають у режимі офлайн у потрібному вам місті.

Також, якщо ви шукаєте, яка з аптек працює поблизу або необхідний вам препарат, вся ця інформація доступна на сайті. При цьому лікарі, які також опинилися серед тих, хто переїхав, завдяки Doc.ua можуть продовжувати свою медичну практику.

Що важливо, Doc.ua запустив чат-бот медичної підтримки в телеграм, який пропонує безоплатні консультації з реальними лікарями без «флуду» та постійних повідомлень іншим людям. Лише ви та лікар. Крім того, щоб проводити консультації, лікар НЕ має бути співробітником Doc.ua. Це може бути будь-який охочий незалежний лікар, що попередньо пройшов верифікацію сервісу та погодився надавати свої послуги безоплатно. Саме такий формат допомагає нам приєднати якомога більшу кількість лікарів різних спеціальностей, аби кожен пацієнт зміг знайти саме того, кого він шукає.

Не зважаючи на те, що доступ та консультації у чат-боті залишаються безоплатними, Doc.ua також наголошує на необхідності підтримки й лікарів у такий важкий час. Саме тому хаб запропонував систему донатів, за допомогою якої ви можете віддячити лікарю за надану консультацію – виключно за бажанням.

При цьому вся сума донату йде напряму лікарю, сервіс Doc.ua не бере собі за це жодних відсотків.

Де знайти психологічну підтримку?

  • Сервіс Mindly – це унікальна платформа, створена українцями, що пропонує психологічну допомогу онлайн. Основною відмінністю сервісу є те, що він не лише надає одноразову психологічну допомогу, а пропонує повноцінний курс безоплатної терапії. Професійні психологи та психотерапевти допоможуть вам справитися з внутрішніми переживаннями, психологічними травмами, депресією, стресом, тривогою та навіть втратою близьких. Консультації доступні через вбудований відеочат та месенджер.
  • Платформа «Розкажи мені» – це онлайн-платформа з цілодобовою безплатною психологічною підтримкою для українців. У команді працюють лише провідні фахівці із сертифікацією та досвідом роботи, які допоможуть підтримати вашу емоційну стабільність. Якщо ви стикаєтеся з панічними атаками, тривожністю або схильні до депресії, ви можете звернутися за допомогою до спеціаліста в анонімному порядку.
  • Хаб стійкості – це платформа, що створена для підтримки одне одного у цей нелегкий час. У хабі ви зможете знайти: поради для самодопомоги та допомоги іншим (як позбутися тривоги або панічної атаки, які  є техніки дихання, як підтримати себе або близьку людину та інші важливі питання), відкриту базу контактів психотерапевтів та психологів (їхні телефони, пошти та інше), українські та закордонні сервіси психологічної допомоги (боти, застосунки), можливість записатися на консультацію до потрібного вам фахівця.
  • Команда оновила застосунок BetterMe:Mental Health для підтримки психічного здоров’я дітей та дорослих – у ньому з’явився новий розділ із рекомендаціями щодо підтримки психологічного стану дітей під час війни. Зокрема, доступні ігри, в які дорослі можуть грати з дітьми, відволікаючи їх від звуків сирен і вибухів. Усі матеріали надано ЮНІСЕФ. Застосунок також містить аудіоказки для дітей українською мовою від авторів телеграм-каналу «Павлуша» та Java.

Де знайти лікаря вузької спеціалізації?

  • Турбота – це медичний бот, що допомагає пацієнтам знайти потрібних для них лікарів. У цій ініціативі беруть участь понад 2500 лікарів-волонтерів, які надають свої консультації безоплатно. Бот швидко знаходить необхідного вам лікаря.
  • Медицина для всіх – це чат-бот із великою базою профільних лікарів, де люди можуть отримати безплатну онлайн-консультацію, а також знайти потрібного лікаря за відповідним хештегом, наприклад #психотерапевт та поставити йому питання. Відповідь надійде в приватні повідомлення.
  • Likar.support – це онлайн-сервіс, де лікарі-волонтери надають українцям термінову медичну допомогу онлайн та безоплатно. Крім того, на сайті є календар, в якому зазначено який лікар, коли приймає та чи є в нього вільні години в той чи інший день.
  • Isida.clinic. Вже понад 15 000 немовлят з'явилися на світ в Україні від початку війни, саме тому велика кількість жінок потребує допомоги лікарів-гінекологів. У цей нелегкий час клініка Isida відкриває свої двері, щоб надати екстрену акушерсько-гінекологічну допомогу 24/7 та пропонує онлайн-консультації з гінекологом, терапевтом, неонатологом, педіатром та психологом.

Як навчитися допомагати іншим?

Волонтерський проєкт TacticMedAid (Android, IOS) створив навчальний мобільний застосунок, який містить базові рекомендації щодо надання першої домедичної допомоги. Це надзвичайно важливі знання в період воєнного стану, які допоможуть врятувати життя собі або іншим в екстреній ситуації. Однією з основних зручностей застосунка є те, що він працює офлайн, і кожен, кому знадобляться рекомендації щодо надання першої домедичної допомоги, може скористатись ним незалежно від свого місця перебування. TacticMedAid складається з двох основних частин: цивільної та військової. Цивільна частина розповідає про те, як зупинити кровотечу, а військова пояснює алгоритми дій при різних видах травм та поранень в умовах бойових дій. Крім того, відео з їх лекціями доступні й на YouTube.

Українська IT-спільнота стала однією з об’єднувальних складових під час війни: інформаційним фронтом, кібервійськом та навіть медичною й сервісною опорою. Як ніколи важливо, щоб українці залишались такими ж сильними, здоровими і продуктивними – це є основою нашої перемоги.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло