Спілкуватися з АІ та підвищити продуктивність бізнесу

Спілкуватися з АІ та підвищити продуктивність бізнесу

Як навчити нейромережу без навичок програмування

Спілкуватися з АІ та підвищити продуктивність бізнесу
Фото: depositphotos

Ми багато чуємо, як інструменти генеративного штучного інтелекту (AI) дозволять більше заробляти, автоматизувати рутину, підвищити продуктивність тощо. Проте мало хто пояснює, як саме всього цього добитися. Насправді ж вмінню спілкуватися з нейромережами можна (і потрібно) навчатися. І зробити це може кожен, адже робота з генеративним AI не вимагає технічних знань. Як отримувати найкращий результат від роботи з інструментами генеративного штучного інтелекту, розповів Mind кофаундер і СЕО Gathers та Board Member в AI HOUSE Богдан Пономар

Запуск ChatGPT змінив правила гри в багатьох сферах. Кожен бізнес, кожна людина рано чи пізно відчує на собі вплив технології генеративного AI, яка не обмежується виключно чат-ботом від OpenAI. Нові інструменти з’являються кожного дня і встигати стежити за ними всіма зараз практично неможливо – настільки їх багато.

Не варто боятися того, що вас замінить штучний інтелект – варто боятися того, що вас замінить людина, яка вміє ефективно працювати зі штучним інтелектом. Щоб цього не сталося, найкращою порадою є лише одна: вивчайте промпт-інжиніринг.

Якщо коротко, промпт-інжиніринг – це створення чітких інструкцій, які допомагають АІ-моделям генерувати точні та релевантні результати.

Де можна використовувати промпт-інжиніринг? 

Обмежень, де ви можете використовувати цю навичку, просто не існує. Продакт/проджект-менеджмент, сейлз, маркетинг, генерація контенту, аналіз даних, фінанси, HR, рекрутинг – промпт-інжиніринг у всіх цих напрямах виконує одне просте завдання: він забирає рутину, підвищуючи вашу ефективність.

Зараз про промпт-інжиніринг часто говорять як про окрему професію, проте це помилкове враження. Більш коректно це позиціювати як підвищення ваших можливостей у тому, чим ви займаєтеся зараз, але без допомоги нейромереж. 

Уже за рік навичка правильно спілкуватися з AI буде як уміння гуглили – must have для всіх, від junior-позицій до керівників компаній.

Спеціаліст, який навчився промпт-інжинірингу, розуміє переваги та недоліки різних інструментів, знає, як вони працюють і як досягти бажаного за допомогою генеративного штучного інтелекту. Завдяки цьому він може створювати такі запити, що дозволяють отримати найкращі можливі результати від нейромереж, яких не може досягти звичайний користувач.

Наприклад, за допомогою правильної роботи з ChatGPT можна за тиждень створити довгострокову маркетингову стратегію. Або підвищити продажі, проаналізувавши сотні діалогів із клієнтами лише за кілька днів. Без застосування AI на це йдуть тижні або навіть місяці роботи цілої команди.

Що головне – вам взагалі не потрібні технічні знання для цього (хоча, звичайно, зайвими вони теж не будуть).

Кілька порад, як скласти ідеальний промпт

ChatGPT нічого не знає про вас, вашу компанію, бізнес, конкурентів, стиль комунікації тощо. Ваше завдання – надати йому цю інформацію, щоб він «зрозумів» особливості всіх процесів. Це ітеративний процес, у якому ви постійно дошліфовуєте свій промпт і в результаті отримуєте саме те, що хочете від нейромережі.

Якщо написати короткий список порад для складання найкращого можливого промпту, то ви можете зробити таке.

Найголовніше – це постійна ітерація. Ідеальний промпт не напишеться з першого разу. 

  • Стежте за відповідями нейромережі, шукайте, що саме вам у них не подобається, та ітеруйте не сам результат, а промпт, який його створив; Використовуйте різні підходи: спробуйте спочатку одні підказки, потім інші, різні варіації та формулювання, формати запитань тощо. 
  • Зрозумійте проблему чи завдання, яке ви хочете вирішити, і, найголовніше, чого ви хочете за допомогою цього досягти. Всі формулювання мають бути конкретними та чіткими: уникайте розпливчастих, двозначних підказок, які можуть призвести до незрозумілих та нерелевантних відповідей. 
  • За допомогою промпту ви можете задавати нейромережі роль. Наприклад, пропишіть, що під час вашого діалогу ChatGPT має бути найкращим у світі продакт-менеджером, який є експертом у сфері AI та ML, та який ще є SMM-менеджером зі стажем у 10 років. Таких людей немає (якщо ви таких знаєте – у вас, напевно, дуже круті знайомі), проте нейромережа може бути будь-ким. Крім того, роль допоможе нейромережі краще розібратися в контексті вашого завдання.
  • Вказуйте чіткий формат, у якому ви хочете отримати відповідь. Це може бути список або таблиця з порадами з певної проблематики, чи, наприклад, вижимка з якихось аналітичних даних. 
  • Враховуйте контекст: у свій промпт включайте підказки, довідкову інформацію про свою діяльність або певні обмеження, якщо вони є. Наприклад, якщо ви хочете запланувати пости для соцмереж на місяць, пропишіть tone of voice, характеристики своєї цільової аудиторії, теми, які ви хочете зачепити – тобто все, що можна врахувати під час створення контенту.
  • Давайте нейромережі приклади результатів, яких ви хочете досягти. Так, ви можете просто попросити рецепт борщу, а можете описати борщ своєї мами – його смак, густину та кількість сметани, яку вона обов’язково ставила на стіл – та попросити створити щось схоже.
  • Підказка, особливо корисна для маркетологів або продакт-менеджерів: спробуйте дати нейромережі роль вашого клієнта, детально описавши його, а також свій продукт чи послугу. Подальше спілкування дозволить вам краще дізнатися певні болі та проблеми, з якими можуть стикатися користувачі.
  • Слідкуйте за AI-індустрією, трендами у ній, вивчайте нові підходи до роботи з AI та ML загалом та промпт-інжинірингу зокрема.

Вміння правильно використовувати інструменти генеративного штучного інтелекту – це як табличка множення, без якої неможливо вивчати алгебру.

Без розуміння, як працюють нейромережі та вміння отримувати від них результат інтегрувати їх у роботу вашої компанії або підвищити власну продуктивність буде дуже важко.

Промпт-інжиніринг – це не тільки про оптимізацію поточної діяльності; це фундамент, на базі якого ви створите організацію нового типу.

Якщо зараз команда з 10 людей вивчить промпт-інжиніринг, то вона працюватиме як команда з 50 людей. А пізніше, коли з’являться AI-агенти (розумна комп'ютерна програма, яка імітує людський інтелект і призначена для автономного виконання завдань), ця команда буде працювати як 200 людей.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло