Блогери на іноземних ринках: де шукати та як залучати

Блогери на іноземних ринках: де шукати та як залучати

І чому варто використовувати не лише Instagram

Блогери на іноземних ринках: де шукати та як залучати
Фото: pixabay

Бізнесу, який виходить на закордонні ринки, потрібно сформувати базову довіру до бренду та налагодити зв’язок зі своєю цільовою аудиторією. У цій ситуації у пригоді стає всім відомий інфлюенс-маркетинг, а також часто недооцінений партнерський маркетинг. У фокусі цих двох стратегій – побудова партнерських стосунків з експертами та лідерами думок, які можуть позитивно впливати на рішення цільових користувачів щодо покупки певних товарів і послуг. Досвідом роботи із закордонними блогерами різного масштабу – від наноінфлюенсерів із 5000 підписників до мегаселебриті з кількамільйонною аудиторією – які допомагають просувати онлайн-продукти на міжнародній арені, поділилася з Mind Senior Affiliate & Influencer Marketing Manager в Skylum Катерина Марченко.

Читайте також: Блогінг-2024: тренди нового року в соцмережах

Модель афілейт-маркетингу передбачає взаємодію компанії з блогерами й експертами, які розбираються у певній темі та генерують спеціалізований контент.

Блогери працюють за невелику фіксовану суму, а отримати вищий дохід можуть шляхом створення віральних статей чи відео, що мотивують цільову аудиторію придбати продукт. Дохід, який отримують такі партнери, може бути відсотком від продажів (RevShare), виплатою за покупку (CPS) або виплатою за конкретну дію користувача на продукті (СРА).

З чого почати співпрацю з партнерами?

Опишу, як це виглядає на практиці. У світі досі є запит на письмові блоги, і серед іноземної аудиторії вони вони мають чималу популярність. На закордонних блог-платформах локальні кріейтори випускають огляди конкретного онлайн-продукту або окремих його фіч. У матеріалах докладно розбирається функціонал програми, додаються реальні кейси та приклади. Також підкреслюється ціннісна перевага продукту в порівнянні з конкурентами. У кожну таку статтю «зашивається» розмічене посилання. Відповідно, що більше користувачів оформили підписку на прорекламований продукт, то вищою буде комісія блогера.

З погляду грошових вкладень таке просування продукту є найменш ризикованою співпрацею і найчастіше – самоокупною. Додам, що ця механіка використовується і для співпраці з YouTube-блогерами, оскільки велика кількість користувачів усе частіше віддає перевагу відеопродуктам. Передусім, якщо йдеться про програми з широким і різноманітним функціоналом – це фоторедактори, CRM-системи чи сервіси для управління проєктами.

Для того щоб знайти інформаційних партнерів у пріоритетних для бізнесу регіонах, краще заручитися підтримкою відповідних спеціалістів – фриланс- або інхаус-лідогенераторів. Вони досліджують певний географічний ринок і складають карту потенційних кріейторів, які системно генерують контент для платних сайтів (e-commerce) чи відеоогляди для YouTube.

При відборі блогерів спеціалісти зважають на пошукову видачу, якісну й активну цільову аудиторію, подачу контенту. І власне, на основі всієї зібраної інформації вже починається робота над пропозиціями про співпрацю для тих чи інших локальних блогерів.

Далі будь-яка комунікація підлаштовується під конкретного кріейтора. З новими потенційними партнерами треба знайомитись і пропонувати їм можливі умови кооперації. У разі їхньої зацікавленості є сенс провести відеодзвінок, щоб докладно розказати про продукт та його можливості. І принагідно – проговорити, яка подача матеріалу може бути найефективнішою для переходів і продажів. А от із партнерами, з якими уже вдалося налагодити співпрацю, потрібно постійно підтримувати контакт: листуватися, розказувати про апдейти продукту й з певною періодичністю планувати нові колаборації.

Читайте також: 7 фактів про Bluesky: як Ілон Маск посприяв народженню конкурента

Відносини з інфлюенсерами та селебриті

Партнерський маркетинг гарно спрацьовує у зв'язці із залученням відомих лідерів думок. На відміну від афілейт-партнерів, селебриті мають більший авторитет і вплив серед ширшої аудиторії. Різниця полягає ще й у тому, що вони не готові брати на себе ризики комісії. Тож домовлятися про співпрацю потрібно на комерційній основі, особливо якщо ми говоримо про технологічні продукти. Ціноутворення реклами залежить здебільшого від середньої кількості переглядів. Готуватися варто до високих розцінок, особливо на ринках США, Канади чи Британії. Інколи можлива бартерна співпраця з інфлюенсерами в таких сферах, як б’юті, фешн чи FMCG. Проте це радше виняток, ніж правило.

Також слід враховувати, що залучення селебриті приносить насамперед впізнаваність і лояльність до бренду, але не завжди одномоментно конвертується у велику кількість лідів. Інколи для того, щоб спрацювала колаборація і принесла покупки, потрібно поекспериментувати з різною подачею та взаємодією із ЦА.

Аби заручитися підтримкою лідерів думок, потрібно підійти до комунікації з ними максимально персоналізовано. Дізнатися про їхні вподобання, цінності, стиль життя, останні проєкти. Ця інформація допоможе підготувати імейл, що має зацікавити конкретного інфлюенсера з перших речень. Наприклад, доречно згадати про останній кейс чи відеоролик, відрефлексувати про його вплив на індустрію та запропонувати взаємовигідну співпрацю. І вже в подальшій комунікації поступово встановлювати довірливі робочі стосунки й домовлятися про деталі.

Для якогось бізнесу краще спрацює інтеграція в YouTube, для іншого – в Instagram чи TikTok. Якщо інфлюенсеру щиро сподобається продукт, можна вести більш гнучкі переговори щодо фінального гонорару.

Читайте також: (Не)насильницький маркетинг: як не перетворити гарну ідею на спам

Об'єктивність інформації – чому це важливо?

Щодо самої рекламної інтеграції, то варто обирати стратегію чесних оглядів на продукт, а не виключно позитивних відгуків. І на це є кілька резонних причин.

По-перше, інфлюенсери навряд погодяться робити компліментарне рев’ю, бо це пов'язано з ризиком втратити довіру аудиторії – їхнього основного активу.

По-друге, якщо навіть погодяться, то користувачі під час роботи з продуктом усе одно стикнуться з недоліками програми й урешті-решт відкладуть рішення про покупку.

Тож найкраща стратегія співпраці з інфлюенсерами полягає у максимальній об'єктивності та неупередженості в оглядах: з акцентом як на сильних, так і на слабких сторонах продукту.

Читайте також: Емоційний маркетинг під час війни: побудова лояльності до вашого бізнесу

Особливості роботи з міжнародними блогерами

Має значення, якою мовою представники бізнесу комунікують із блогерами. Якщо йдеться про Німеччину, Францію, Іспанію чи Латинську Америку, краще перевести листування з англійської на локальну мову. З практики просування Luminar Neo, такий підхід гарантує вищі показники фідбеку, а також – створює сприятливе враження про компанію та її ставлення до партнерів.

Кількість підписників, звісно, відіграє важливу роль, але не є головним критерієм при виборі блогерів. Особливо, якщо ми говоримо про сфери програмного забезпечення, фотоедитингу чи якогось іншого нішевого онлайн-продукту.

Блогери з 3–5 тисячами фоловерів можуть демонструвати гарні результати й залучати активну платоспроможну аудиторію у різних регіонах світу. Налагоджувати співпрацю є сенс одночасно і з наноінфлюенсерами, і мікроінфлюенсерами, і з селебриті: кожен із партнерів збільшує шанси на досягнення маркетингової мети компанії.

Потрібно зважати на стиль життя іноземних блогерів і горизонт планування їхнього робочого навантаження. Фотохобісти чи професійні фотографи, наприклад, багато подорожують. Це означає, що вони завчасно планують будь-які рекламні активації. Від першого фолоуапу до виходу публікації може пройти від одного до п’яти місяців. При роботі з ними треба зважати на навантаження, графік переїздів і вже складений контент-план. Тому про співпрацю доцільно домовлятися заздалегідь.

У розрізі фінансів головна мета залучення блогерів та інфлюенсерів – це забезпечення прибутку або самоокупність. Треба розуміти, що окупитися за кілька тижнів вдається далеко не завжди. Працюючи з блог-платформами і YouTube-інтеграціями, побачити та оцінити фінансові результати найчастіше вдається через пів року.

Також надважливо підтримувати постійний зв'язок зі своїми інформаційними партнерами. Афілейт-партнерів слід фолоуапити на предмет акційних пропозицій і найближчих релізів. Для інфлюенсерів можна верстати дайджест, розказуючи в ньому про нові фічі та технології, що полегшують взаємодію користувачів із продуктом. Як наслідок, кріейтори відчуватимуть свою значущість та проактивну позицію бізнесу – і з-поміж робочих пропозицій надаватимуть перевагу брендам, з якими є позитивний досвід роботи й налагоджені стосунки.

Читайте також: Бізнес під час кризи: змінюємо підхід до спілкування з клієнтами

Вартість, поради щодо залучення інфлюенсерів

Якщо компанія вперше виходить на закордонні ринки та прагне результативно співпрацювати з блогерами, зверніть увагу на кілька принципових моментів.

Будьте готовими до великих грошових вкладень. Якщо ми кажемо про формат sponsorship, то співпраця з мікроінфлюенсерами може коштувати від $1000. А із селебриті – від $7000–10000. Вартість кожної інтеграції насамперед залежить від ринку і конкретного блогера-селебриті, а також його зацікавленості у продукті.

Перед тим як пропонувати рекламні інтеграції іноземним блогерам, обов'язково дослідіть певний регіональний ринок на предмет цінової політики. Пропонуючи стартово низькі умови співпраці в Америці, існує ризик втратити ефективного партнера. І навпаки, заходячи на ринок Латинської Америки, ви ризикуєте сильно переплатити, не окупитись в інвестиціях і розчаруватися в інфлюенс-маркетингу як у джерелі трафіку.

Кожен географічний ринок має свою специфіку роботи, і найкраще її розуміють локальні маркетологи та диджитал-спеціалісти. Знайомтеся з ними, консультуйтеся щодо дієвих інструментів і тактик взаємодії з інфлюенсерами у конкретному регіоні.

Краще уникати співпраць з мега-селебриті, які мають ексклюзивні партнерства з прямими конкурентами. Натомість заручіться підтримкою тих лідерів думок, які вірять у ваш продукт, мають лояльну аудиторію та хочуть створювати автентичний контент для бренду.

Співпраця з міжнародними блогерами та інфлюенсерами нагадує мені гру в постійні тести. Треба реалізувати багато колаборацій, експериментувати з подачею інформації про продукт, не втомлюватися шукати професійних кріейторів по всьому світу. А знаходячи цінні партнерства, масштабувати їх та робити рушійною силою бізнесу.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло