Корейський конфуз Пентагона: «армада» попливла на південь, а Трамп зганьбився

Корейський конфуз Пентагона: «армада» попливла на південь, а Трамп зганьбився

Південні корейці вважають себе обдуреними і звинувачують президента США у брехні

Корейський конфуз Пентагона: «армада» попливла на південь, а Трамп зганьбився
Американський атомний авіаносець «Карл Вінсон»
Фото Matt Brown/U.S. Navy

19 квітня з'ясувалося, що американський атомний авіаносець «Карл Вінсон» і супроводжуюче ударне угруповання флоту США, яке Дональд Трамп обіцяв направити для залякування КНДР, прибуло не до корейського півострова, а до берегів Індонезії.

Протягом 10 днів новини про те, що грізна американська флотилія може завдати превентивного військового удару по КНДР, не сходили з передовиць корейських і світових газет. Частина 50-мільйонного населення Південної Кореї перебувала в страху й очікуванні, що на їхньому півострові ось-ось розпочнеться ядерна війна. Інша частина, навпаки, вітала прибуття військових кораблів, які своєю присутністю демонстрували б серйозність намірів США щодо військового стримування КНДР.

Звістка про те, що «Карл Вінсон» поплив в інший бік і тепер знаходиться в п'яти тисячах кілометрів від них, корейці сприйняли як незрозумілі та жорстокі кпини американців.

«Трамп збрехав щодо «Карла Вінсона», – так звучить заголовок статті, розміщеної у південнокорейській газеті JoongAng Ilbo. «Сі Цзіньпін та Путін, мабуть, добре покепкували з цього. Подібно до Північної Кореї, яку часто звинувачують у демонстрації фальшивих ракет на військових парадах, тепер і Сполучені Штати теж використовують блеф у своїй корейській стратегії?», – йдеться в тексті статті.

Позиції авіаносця «USS Carl Vinson» ІНДІЯ КИТАЙ 8 квітняПентагон заявив, що Carl Vinson залишив Сингапур 1 000 км 15 квітняCarl Vinson помічений неподалік острова Яви, Індонезія Місце призначення Японське море ЯПОНІЯ МАЛАЙЗІЯ ІНДОНЕЗІЯ Японське море

Інше корейське видання, Korea Times, у публікації під назвою «США брехали про авіаносець з ударним угрупованням» пророкує, що уряд Південної Кореї може сприйняти поведінку свого головного союзника як образу.

Навмисно чи помилково, адміністрація Дональда Трампа 8 квітня надала корейцям неправдиву інформацію про те, що ударній групі на чолі з авіаносцем «Карл Вінсон» віддано наказ відійти від берегів Сінгапуру і прибути до західної частини Тихого океану. Про те, що кораблі рухаються від Сінгапуру в північному напрямку, 9 квітня повідомило командування ВМС США.

У той самий день радник президента США з національної безпеки Герберт Макмастер пов'язав переміщення флотилії з КНДР. Він оголосив, що передислокація флотилії надасть президенту США «повний діапазон можливостей» для усунення північнокорейської загрози.

Навздогін Дональд Трамп зробив заяву, яка остаточно переконала громадськість у тому, що американська ударна група пливе до КНДР з надсерйозними намірами. «Ми посилаємо армаду до Корейського півострова. Дуже потужну. У нас є підводні човни, дуже потужні. Набагато більш потужні, ніж авіаносець», – повідомив президент США в телевізійному інтерв'ю Fox Business Network, що вийшло 12 квітня.

Корейські ЗМІ зробили висновок, що американська флотилія прибуде до їхніх берегів напередодні 15 квітня, дня святкування в КНДР 105-ї річниці засновника держави Кім Ір Сена. Очікувалося, що в цей день Північ вдасться до великої провокації – шостих за рахунком випробувань ядерної зброї. Але ні ядерних випробувань, ні прибуття армади не сталося.

«Американські кораблі, як з'ясувалося, попливли в протилежному напрямку. Фотографії, опубліковані ВМС США, демонструють, що в суботу, 15 квітня, «Карл Вінсон» знаходився в Зондській протоці між індонезійськими островами Ява і Суматра на відстані тисяч кілометрів від Корейського півострова. Несподіване розташування авіаносця могло б ніколи не стати відомим громадськості, якби командування ВМС США не виклало ці фотографії», – пише Korea Times.

Бажаючи виправити ситуацію, прес-секретар Білого дому Шон Спайсер на вчорашньому прес-брифінгу у Вашингтоні спробував запевнити журналістів, що Дональд Трамп не помилився і не вводив нікого в оману. І все йде за планом: обіцяна флотилія рухається до пункту призначення – і через деякий час буде розміщена біля Корейського півострова. Однак його слова експерти визнали непереконливими.

Більш реалістичним є пояснення неправдивої заяви Дональда Трампа тим, що військове відомство ненавмисно дезінформувало Білий дім про переміщення «Карла Вінсона» і тільки в середу, 19 березня, виявило помилку.

На думку корейців, інцидент з «Карлом Вінсоном» викликає занепокоєння й сумніви щодо здатності адміністрації нинішнього президента США координувати свої дії з Пентагоном і контролювати американські збройні сили. У кращому випадку той факт, що слова Дональда Трампа та інших представників Білого дому розминулися з ділом, підірве довіру союзників і супротивників США до подальших заяв американців. У гіршому – може привести до катастрофічних наслідків.

Нинішню напругу у відносинах між США і КНДР експерти часто порівнюють з Карибською кризою жовтня 1962 року. Якби в той час адміністрація президента Кеннеді, Пентагон і Тихоокеанське командування діяли врізнобіч, і американські авіаносці раптом підпливли до Європи або якимось іншим чином спровокували СРСР, конфлікт США і Радянського Союзу міг би завершитися великою катастрофою.

Сьогоднішня ситуація ускладнюється тим, що армія КНДР, на відміну від Сирії та Іраку, здатна відповісти на обстріл своєї території, змусивши Штати заплатити високу ціну. Превентивний удар Сполучених Штатів по Північній Кореї дозволить зупинити ядерну програму держави-ізгоя і не дати їй отримати зброю, здатну влучити в американські міста. Однак Штати навряд чи зможуть повністю знищити ядерний арсенал КНДР і перешкодити її непередбачуваному лідерові Кім Чен Ину завдати у відповідь ракетний і артилерійський удар по успішному південнокорейському мегаполісу Сеулу, в якому проживає близько 25 мільйонів осіб.

У безлічі бункерів Північної Кореї заготовлені величезні запаси снарядів, націлених на Сеул, що знаходиться лише в 40 кілометрах від демілітаризованої зони. Також у КНДР є ракети, здатні вразити Японію – ще одного ключового союзника США в регіоні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло