Стрес і місто: 10 ознак того, що ви «згоріли» на роботі
Виснаження, відсутність мотивації та нездоровий цинізм – нічого не нагадує?

Зараз популярно багато працювати, а трудоголізм вважається навичкою, яка надзвичайно цінується роботодавцями. Проте з роками це може призвести до емоційного вигорання, що в результаті не тільки зменшить вашу продуктивність, але і нашкодить здоров’ю, щастю та стосункам з рідними. Доктор Баллард називає 10 ознак того, що ви страждаєте від вигорання на роботі. За матеріалами Forbes.
1. Виснаження. Перша явна ознака емоційного вигорання – коли ви весь час відчуваєте втому. Виснаження може бути емоційним, психічним або фізичним. Ви відчуваєте, що ваша внутрішня батарейка зовсім сіла.
2. Відсутність мотивації. Якщо у вас нічого більше не викликає ентузіазму або ви не відчуваєте внутрішньої мотивації до роботи, існує велика вірогідність, що ви емоційно вигоріли. Вставати зранку стає все важче, а дістатися до роботи й поготів.
3. Розчарування, цинізм та інші негативні емоції. Ви відчуваєте, що ваша робота більше не має такого важливого значення, скрізь одні розчарування. Можливо, ви помітили, що ставитеся до всього більш песимістично, ніж раніше. І хоч усі ми час від часу відчуваємо негативні емоції, важливо зрозуміти, коли їх обсяг став незвично великим.
4. Когнітивні проблеми. Виснаження і хронічний стрес можуть заважати вам бути уважними та вміти концентруватися. Під час стресу ми зосереджуємо увагу на негативних деталях, які сприймаємо як загрозу. У короткостроковій перспективі це допомагає нам впоратися з проблемою, але наші тіла і мозок звикли поратись з цими короткими сплесками, а потім повертатись до нормального стану. Коли ж стрес стає хронічним, нам стає дуже важко переключитися.
Стрес негативно впливає на вашу здатність вирішувати проблеми та приймати рішення. Ви могли помітити, що стали більш забудькуватими, а пам'ятати про певні речі стає все важче.
5. Зниження продуктивності праці. Все ще не впевнені, що ви «вигоріли»? Порівняйте свою продуктивність з тією, що була минулими роками. Емоційне вигоряння стається за тривалий час, тому більш довгостроковий аналіз допоможе зрозуміти, чи у вас просто тимчасовий спад, чи ви страждаєте від хронічного вигорання.
6. Міжособистісні проблеми вдома та на роботі. Тут може бути два прояви: по-перше, ви стали більше конфліктувати з іншими людьми, тобто постійно вплутуєтеся в суперечки; по-друге, ви відсторонюєтеся, і все менше часу спілкуєтеся з колегами та родиною. Ви можете відчувати, що хоч ви і фізично присутні, але психологічно зовсім в іншому місці.
7. Ви зовсім про себе не піклуєтеся. Ті, хто страждає від вигорання, іноді використовують нездорові стратегії, щоб впоратися з проблемами: починають вживати багато алкоголю, курити, погано харчуватися та недостатньо спати. Самолікування – ще одна проблема, вашими найкращими друзями стають снодійне, щоб заснути, алкоголь – щоб ввечері зняти стрес, та кава – щоб хоч якось дійти до роботи.
8. Постійно думаєте про роботу… навіть поза офісом. Якщо ви зараз не на роботі, але продовжуєте витрачати енергію, постійно про неї думаючи, то ваша робота заважає вашій здатності відновлюватися після стресу після закінчення робочого дня. Щоб відновитися, вам потрібен час для себе, після того як завдання виконано. Тобто час, коли ви взагалі не думаєте про те завдання.
9. Загальне зниження рівня задоволення. Якщо ви схильні почувати себе менш щасливими й задоволеними вашою кар’єрою та особистим життям. Ви можете бути незадоволеним або вам може бути навіть байдуже до всього, що відбувається вдома чи у суспільстві.
10. Проблеми зі здоров’ям. Через якийсь час хронічний стрес може викликати серйозні порушення здоров’я, такі як хвороби органів травлення чи серцево-судинної системи, і призводити до депресії чи ожиріння.
Якщо ви відчуваєте на собі ознаки емоційного вигорання, читайте, як з ним впоратися, у наступному матеріалі на Mind – «Знов у формі: як впоратися з емоційним вигоранням»
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].