Знов у формі: як впоратися з емоційним вигоранням

Знов у формі: як впоратися з емоційним вигоранням

Як прийти до тями та відновити внутрішні ресурси

Этот текст также доступен на русском
Знов у формі: як впоратися з емоційним вигоранням
Фото: pixabay.com

Якщо ви прочитали про ознаки емоційного вигорання і виявили їх у себе, то ось декілька порад, як з ним упоратися та повернутися до нормального стану. За матеріалами Forbes.

Ставтеся до відпочинку серйозно

Незалежно від того, чи ви займаєтесь медитацією, слухаєте музику, читаєте книгу, гуляєте або проводите час з друзями та родиною, подумайте про те, що допомагає вам розслабитися, і приділяйте цьому заняттю достатньо уваги.

Насичуйте життя поза роботою

Знайдіть собі заняття поза роботою, яке буде вас захоплювати. Щось складне та цікаве, чи то хобі, заняття спортом або фітнесом, чи волонтерство.

«Відключайтеся»

Хоча комунікаційні технології можуть сприяти підвищенню продуктивності праці, вони також дозволяють стрес-факторами, пов’язаними з роботою, просочитися в час, призначений для сім’ї, відпустки і соціальних заходів. Встановіть межі, вимикаючи мобільний телефон під час вечері та перевіряючи електронну пошту лише в призначений для цього час.

Приділяйте сну достатньо часу

Дослідження показують, що менш ніж шість годин сну на добу є основним фактором ризику для емоційного вигорання, і не в останню чергу через те, що поганий сон негативно впливає на роботу та продуктивність праці. Недосипання може призвести до втоми й зниження мотивації, зробити людину більш чутливою до стресових подій, погіршити психічну функцію та стимулювати помилки. До того ж здоровий сон ще й може покращити вашу пам'ять.

Щоб одужати від хронічного стресу та вигорання, потрібно зменшити навантаження і відновити ваш внутрішній ресурс. Сон – це одна зі стратегій відновлення цього ресурсу.

Організуйте свій час

Часто, коли люди «згорають», вони витрачають багато часу, переймаючись, що забудуть щось зробити або щось важливе вилетить з голови. Організуйте свій час, очистіть свої думки, напишіть список справ (або електронний список завдань), а потім розставте їх за пріоритетом. Таким чином, вам не потрібно буде постійно пам’ятати про ці речі, оскільки у вас буде система, що сама нагадуватиме вам про них.

Не бійтеся звернутися по допомогу

Важливо вміти розпізнавати фізичні ознаки надмірного стресу: частий головний біль, закляклі плечі та шия, розлади шлунку. Щодо психічного здоров’я, то вигорання напряму пов’язане з депресією. Тому якщо ваш стан погіршується, варто звернутися по професійну допомогу. Поговоріть з психологом, не обмежуйтесь підтримкою друзів та рідних.

Зрозумійте, коли річ у вас, а коли – ні

Вигорання іноді викликають внутрішні фактори, а іноді – зовнішні. У першому випадку подумайте, що саме викликає стрес, та як розподілити свої внутрішні ресурси так, щоб бути вмотивованим, добре працювати і гарно почуватися.

Але деякі вигорання трапляються з вини самої роботи. У дослідженні, яке проводив доктор Баллард, дві третини опитаних сказали, що їх роботодавець вживав заходів щодо зниження витрат у кризові періоди, серед яких: заборона на найм нових співробітників, звільнення, скорочення оплачуваних робочих годин або ж, навпаки, подовження робочого дня, відмова від бонусних систем, неоплачувані вихідні. Все це збільшує навантаження на працівників. У цьому зосереджені дві основні складові вигорання: більше вимог та менше ресурсів. Для того щоб рухатися далі, зрозумійте, чи ваша посада відповідає вашим потребам та тому, що ви отримуєте, працюючи на цю організацію.

Зрозумійте, коли «досить» означає «досить»

Поговоріть з вашим керівником чи HR-менеджером про антистрес-тренінги, чи хоча б про те, як покращити комунікацію та створити сприятливіше робоче середовище. Зробіть акцент на тому, як ці зміни допоможуть компанії і зроблять вас ще кращим працівником.

Проте є випадки, в яких що б ви не робили, організація неспроможна або не бажає піти на ці зміни. Тоді залишається лише рухатися далі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло