Топ-менеджер Dell EMC: «Інновації торкнуться всіх сфер життя, Україна – не виняток»
Пол Брук – про те, як технології проникають у наше повсякденне життя

Сучасні телеком, медіа, e-commerce, фінансовий і страховий сектори накопичують величезні масиви даних про своїх клієнтів. В одних компаніях інформація лежить мертвим тягарем, «викачуючи» гроші на її зберігання. Інші намагаються її монетизувати, збільшуючи прибуток. Яким чином? Як модна нині цифрова революція здатна збільшити капіталізацію підприємств? На ці та інші питання Mind відповів директор напрямку Data Analytics в регіоні EMEA (Європа, Близький Схід, Африка) однієї з найбільших американських компаній Dell EMC Пол Брук.
Dell EMC – «дочка» корпорації Dell Technologies – розробляє рішення для зберігання, аналізу та захисту даних. Ці три, на перший погляд, прості «речі» принесли $7,4 млрд виручки в II кварталі 2017 фінансового року. Dell Technologies щорічно вкладає $4,5 млрд у наукові розробки, зокрема в інноваційні стартапи, пов'язані зі штучним інтелектом, машинним навчанням, інтернетом речей і геноміки.
– Пол, як ви потрапили до ІТ-сфери?
– У мене є відповідь, навіть дві: «Стартрек» і «Зоряні війни». Ці фільми були такими приголомшливими, що захопили мене. Пам'ятаєте капітана Кірка з його Kirk to Enterprise? Коли він перевертав ту штуковину – вона дзвонила. Можливо, саме тому Motorola зробила такі самі телефони. «Переверни свій комутатор і прийми відеодзвінок із зоряного корабля», «Мам, відключи камеру, дзвінок завершився» – у 1980 роках глядачі сприймали це як сміливий креатив творців фільму, а не як свою майбутню реальність. Я захоплююся Мухаммедом Алі та його словами: «Неможливе – це слово, яке використовують маленькі люди для заперечення того, що вони щось можуть. Неможливе – це сміливість, виклик».
Те, що в 1980-ті могло стати епізодом тільки науково-фантастичного фільму, тепер поширене всюди. Технології глибоко проникли в наше повсякденне життя. У всьому винен Стів Джобс. Справа не тільки в iPhone або iPad. Справа в тому, що ми самі навіть не замислюємося про те, що носимо в кишені обчислювальну потужність, яка вище, ніж у комп'ютера, що здійснював посадку модуля на Місяць.
– Сьогодні ви курируєте співпрацю з діловими партнерами у сфері Big Data і Analytics. Що потрібно сучасному ІТ-клієнту? І які рішення, на ваш погляд, будуть актуальні в майбутньому?
– Замовники хочуть не просто зберігати дані, але й аналізувати та переміщати їх, залишаючись при цьому повністю захищеними від тих поганих хлопців, які захочуть зазіхнути на їхню інформацію. Розмова про дані зазвичай перетікає в тему хмарних платформ. Замовники все частіше вибирають конвергентні рішення (технологія конвергентної інфраструктури об'єднує розрізнені елементи ІТ-інфраструктури в єдину систему, куди можуть входити сервери, пристрої зберігання даних, мережеві компоненти тощо. – Mind), щоб коли-небудь потім їм не довелося самим докуповувати, доскладати і обслуговувати компоненти, куплені колись окремо у різних постачальників.
Конвергенція вже стала трендом, бо створення власного ІТ-рішення пов'язане з низкою складнощів. Наведу перебільшений приклад: навряд чи сьогодні комусь спаде на думку купити окремі частини і зібрати з них автомобіль – занадто складно і дорого. Купують готовий виріб, який непотрібно самостійно інтегрувати і тестувати. Конвергентна система і є таким готовим до розгортання рішенням.
Прогрес рухається дуже швидко, набагато швидше, ніж років 100 тому, отже, бізнесу непросто передбачити, що йому знадобиться завтра. Лише 10 років тому більшість з нас не уявляли, як виглядає смартфон. Ми не хочемо закривати двері перед рішеннями і можливостями, які можуть знадобитися в майбутньому. Навпаки, хочемо відкрити їх, створивши для цього гнучку платформу. Щоб бізнес міг вибирати між різними моделями зберігання даних (або в гібридній хмарі, або у провайдера, або в своїй приватній хмарі). Адже все залежить від самого бізнесу: одним більше підходять відкриті платформи, іншим – платні рішення.

– Сучасні компанії зберігають величезні масиви даних про своїх клієнтів. Як цю інформацію можна монетизувати за допомогою рішень Data Analytics?
– Дійсно, телеком, медіа, індустрія розваг, банки, фінансисти, страхові компанії – всі вони є «важкоатлетами» у плані використання Data Analytics. Тут можна навести безліч кейсів. Найпоширеніші – використання даних, щоб зрозуміти, як поводяться клієнти, що ними рухає і як можна зробити так, аби вони купили ще більше. На Amazon є їх знамените «ті, хто купив ось це, часто купують ще й ось те». Я знаю багатьох у Telco, хто використовує аналітику даних, щоб упевнитися, що їхні цінні клієнти задоволені тим, як їх обслуговують.
За даними дослідження індексу впровадження технологій Dell, підприємства отримують до 50% зростання виручки від продажів за рахунок використання аналітики даних.
– Поділіться цікавими кейсами з використанням рішень Dell EMC.
– Наприклад, Amadeus (здійснює понад мільярд транзакцій на рік і обробляє понад 3 млн бронювань. – Mind) використовує стратегію «озера даних» EMC Isilon, що масштабується. У результаті компанія забезпечила ефективне управління операціями і значно поліпшила якість обслуговування клієнтів. Inovalon (велика компанія-розробник, що надає хмарну платформу для охорони здоров'я. – Mind) використовує наш PivotalTM HD. Це рішення допомагає швидко обробляти величезні обсяги даних і створювати продукти для поліпшення якості життя пацієнтів.
Але ми працюємо не тільки з великим бізнесом, а й з дослідницькими інститутами та проектами. Наприклад, співпрацюємо з Дослідницьким центром виявлення генетичних розладів у дітей при TGen. Щоб виявляти мутації, необхідно обробити величезний масив даних. Для наочності: розшифровування одного геному «важить» близько 4 ТБ, а якщо перенести це на папір, то стопка паперів перевищить 90 м у висоту – як статуя Свободи. Для того щоб перемістити дані про геном в безпечне місце, керувати ними і обробляти їх, потрібна технологічна платформа для генетичного секвенування (визначення амінокислотної або нуклеотидної послідовності біополімерів. – Mind). Така платформа включає компоненти штучного інтелекту і машинного навчання. TGen використовує HPC-кластери (високопродуктивні обчислення), що базуються на платформі Dell EMC Genomic Data Analysis Platform.
Мене дуже надихає усвідомлення того, що компанія, де я працюю, співпрацює з кращими вченими і підприємцями, які вигадують і впроваджують фантастичні речі.
Ми працюємо і з освітніми проектами. Як приклад наведу кейс Annenberg School, Школи комунікацій при Університеті Пенсильванії (США). Тут, як і в будь-якому навчальному закладі, накопичується величезний масив інформації. Крім того, ведеться листування і обмін інформацією із зовнішнім світом – суспільством і масмедіа. У якийсь момент стало ясно, що власна інфраструктура школи перестає справлятися з таким величезним обсягом.
Тоді школа вирішила перейти зі своєї розрізненої інфраструктури (працює на вежах серверів, сховищ і мереж) в гнучке приватне хмарне середовище і вибрала для цього VCE Vblock Systems. З технічної точки зору, це дуже полегшило роботу IТ-персоналу. Так, на завдання з обслуговування системи, такі як оновлення прошивки, тепер витрачається не п'ять днів, як раніше, а всього 12 годин. Але головне, що після впровадження Big Data-платформи студенти і викладачі отримали доступ до ширшого поля даних. Школа змогла створити Twitter-репозиторій, щоб було зручніше працювати з постами в соцмережах і відстежувати тренди і реакції користувачів. Для Школи комунікацій це було особливо важливо, адже студенти бачили і аналізували те, як саме поширюється інформація. Vblock Systems дозволила оперувати даними з десятків тисяч Twitter-акаунтів і 10 000 медійних сайтів.

– Як ваші рішення в сфері Analytics дозволяють виявляти шахрайство?
– Dell EMC дуже цікавиться відеоаналітикою: від базових сховищ відео до комплексних рішень, таких як Isilon і ECS. Багато замовників таких рішень займаються наданням державних послуг, забезпечують громадську безпеку, а також беруть участь в проектах розумних міст і пов'язаним з такими проектами відеоспостереженням – від розпізнавання номерних знаків до розширеного розпізнавання осіб.
Один з моїх улюблених прикладів – проект німецької компанії Goal Сontrol («Контроль голу»). Це 4D-рішення працює з 14 встановленими на даху камерами, захоплюючи 500 зображень на секунду. Дані передаються волоконно-оптичними мережевими каналами на серверні стійки, визначається, чи був гол. І потім на годинник судді надходить сигнал. А для віртуального відтворення моментів гри робочі станції Dell Precision використовують дані, зібрані серверами, щоб потім передати мовнику.
– Подібні рішення вже запускаються в Україні?
– Так. Нова гібридна система зберігання даних Dell EMC Unity 400 була впроваджена в Харкові комунальним підприємством «Міський інформаційний центр», для того щоб забезпечити надійність і відмовостійкість зберігання даних і оптимізувати управління ними. А група компаній «Асканія» не перший рік працює з Dell EMC. Цього літа група повідомила, що обрала платформу Data Domain як систему резервного копіювання. Платформи дозволили зменшити вікно резервного копіювання, мінімізувати обсяг даних, переданих у рамках цього вікна, і полегшити внутрішню механіку відновлення.
– За рахунок чого ваша компанія планує підвищувати обсяги продажів в Україні?
– Наскільки я розумію, компанія вже широко відома в Україні завдяки своїм рішенням і розробкам для споживчого та бізнес-сегмента. Тому продовжуватиме працювати в цьому напрямку. Плюс рішення для безпечної роботи з даними і аналітикою.
Бізнес у всіх районах EMEA готовий до діалогу про цифрові трансформації та переходу на новий етап роботи з даними. Україна – не виняток. На Dell EMC Forum в Києві, коли я говорив про трансформацію, зустрів розуміння аудиторії. Інновації торкнуться всіх сфер життя. Наприклад, останнім часом часто чув про закінчення ери десктопів. Не вірю, що вони зникнуть зовсім, проте думаю, що вони дуже зміняться. Тобто, якщо зараз показати вам, яким цей девайс буде років через 5–10, ви не впізнаєте в ньому десктоп, але, по суті, він ним залишиться.
– Центри розробок Dell EMC розташовані в Бразилії, Китаї, Франції, Індії, Ірландії, Ізраїлі, Нідерландах, Росії, Сінгапурі та США, а виробничі майданчики – в США та Ірландії. Чи планує компанія запускати виробництво або центри розробок в Україні?
– Я не уповноважений відповідати на такі питання (в офісі Dell EMC в Україні уточнили, що наразі не знають про подібні плани. – Mind).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].