Економічний тиждень: огляд найбільш резонансних подій

Економічний тиждень: огляд найбільш резонансних подій

Які держави, інституції та персони «творили історію» з 6 по 12 жовтня

Економічний тиждень: огляд найбільш резонансних подій
Фото: pixabay

Поточний тиждень був насичений подіями. Mind традиційно виділяє найбільш важливі з них.

Світ

Фондові ринки обвалилися по всьому світу. Інвестори були налякані цілою низкою факторів, у тому числі – зростаючою напругою у відносинах та торговельною війною між Китаєм та США. Найбільших збитків поки що зазнають технологічні компанії. Вартість акцій Apple знизилася на 4,6% за один день. Фондові ринки Китаю просіли за день на 5% –  до найнижчих показників з 2014 року.

Також оптимізму не додав новий звіт МВФ, в якому наголошувалося на ризиках уповільнення глобального економічного зростання та дедалі суттєвіші розбіжності між розвинутими та висхідними економіками. 

Після послаблення показників інвестицій та експорту, китайській центробанк знизив вимоги до резервування у готівці, що додатково вивільнило $108 млрд ресурсу для кредитування. Торговельна війна з США та сильний долар змушують місцеву владу шукати нові креативні способи підтримувати зростання.

У той же час, в США політика Трампа дозволила знизити рівень безробіття до рекордних 3,7%. Востаннє подібний показник був восени 1969 року.

Уряд Пакистану звернувся до МВФ за кредитною допомогою через кризу рахунку поточних операцій. Прем’єр-міністр країни Імран Кхан раніше стверджував, що уряду вдасться впоратися з кризою за допомогою позик «дружніх» країн, у тому числі Китаю. Судячи з усього, його сподівання виявилися марними.

Колишнього президента Південної Кореї Лі Мен Бака було засуджено до позбавлення волі на 15 років за корупцію. Це другий подібний вирок для екс-голови країни за останній рік.

Антимонопольний орган у Британії розпочав розслідування щодо того, чи не призводить монополія «Великої четвірки» на ринку аудиторських послуг до зниження стандартів звітності. Декілька останніх скандалів призвели до більш прискіпливого контролю з боку регуляторів.

Google прийняв рішення закрити проект «Google+». Це сталося після того, як технологічний гігант зіштовхнувся з тиском з боку інвесторів та медіа щодо неспроможності вчасно визнати і вирішити проблему з витоком даних. Нагадаємо, у березні персональні дані 500 000 користувачів Google+ були доступні третім особам. Закриття сервісу навряд чи допоможе запобігти порівнянню зі скандалом Facebook з Cambridge Analytica.

У понеділок Нобелевській комітет видав найвищу відзнаку у сфері економіки – премію Ріксбанку Швеції пам’яті Альфреда Нобеля отримали  американці  Вільям Нордхауз «за інтеграцію кліматичних змін у довгостроковий макроекономічний аналіз» та Пол Ромер «за інтеграцію технологічних інновацій у довгостроковий макроекономічний аналіз».

Україна

Священний Синод православної церкви в Константинополі ухвалив рішення про надання Україні Томосу про автокефалію Української Помісної Православної Церкви. Для отримання документу потрібно пройти ще довгий шлях, але саме рішення Синоду скасувало перехід Київської митрополії під патрронат Московської 1686 року. Тепер українські церкви КП та МП мають однаковий статус і мусять об’єднатися для отримання автокефалії.

У четвер СБУ провело обшуки в 10 компаніях фондового ринку та особистих помешканнях власників і топ-менеджерів. Предметом обшуку стало розслідування щодо схеми «легалізації» незаконного доходу чиновником за рахунок торгівлі ОВДП. Нагадаємо, фінансовий результат за операціями з ОВДП було звільнено від оподаткування ПДФО, що зробило цей інструмент привабливим не лише серед інвесторів, а й для легалізації доходів.

Господарський суд Києва в середу затвердив мирову угоду між НАК «Нафтогаз України» і комунальним підприємством «Київтеплоенерго» щодо боргу у 2,4 млрд грн. Після отримання рішення суду «Київтеплоенерго» зможе укласти договори на поставку газу і почати процес відновлення послуги гарячого водопостачання для чотирьох районів Києва. 

Політик та підприємець Сергій Тігіпко розлучається зі своєю дружиною Вікторією. Обидва є активними бізнесменами, що  займаються різноманітними власними проектами; Сергій Тігіпко володіє банківськими активами, Вікторія  керує венчурним фондом, що інвестує в технологічні компанії, а також є організатором ОМКФ. Цікаво буде спостерігати за поділом активів вже колишнього подружжя.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті