Яскравий стартап: українці придумали куб для змішування фарб

Яскравий стартап: українці придумали куб для змішування фарб

Девіз проекту Picolor: будь-який колір, будь-де і в будь-який час

Цей матеріал також доступний російською
Яскравий стартап: українці придумали куб для змішування фарб
Фото: Kickstarter

У 2016 році CEO проекту Picolor Максиму Вовку спала на думку ідея створити пристрій, який міг би замінити собою стоси художніх матеріалів, що роками накопичуються в майстернях художників, дизайнерів і представників інших творчих професій. Принцип накопичення простий: цей рожевий тепліший, а цей – на півтону холодніший, а ці два тюбики на вигляд однакової охри дають різний тон при однаковому освітленні. А  якщо замінити все це одним високотехнологічним пристроєм?

Ідея та прототип

Своєю ідеєю Максим поділився з інженером Олегом Половінчаком – так припущення перетворилося на справжній проект, до якого приєдналися розробник ПЗ Олександр Леонець й інженер-розробник Іван Норкін. Разом вони взялися за створення прототипу пристрою, аналогів якому не було ані на українському, ані на зарубіжному ринку.

«На створення першого прототипу витратили рік і близько 5000 грн», – згадує Олег Половінчак. Відтоді девайс тричі модифікували.

Для пристрою було написано інтуїтивно зрозумілий застосунок для смартфона, що дозволяє вибрати бажаний колір. Зв'язок девайса і застосунку відбувається за допомогою технології Bluetooth.

Яскравий стартап: українці придумали куб для змішування фарб

Старт на Kickstarter

Свою розробку українці вирішили розмістити на Kickstarter, де проект мав великий успіх. Потрібну суму ($20 000) вдалося зібрати лише за п'ять днів, а наразі 310 бекерів «задонатили» понад $40 000.

До того ж практично відразу проект отримав позначку Project we love, яку платформа надає найцікавішим ідеям.

«Ми запускалися як українська компанія, не використали жодних американських юросіб. Для нас це важливо», – зазначив Олександр Леонець.

Можливості пристрою

За словами розробників, Picolor здатен змішати близько мільйона кольорів, однак не всі вони помітні неозброєним оком.

«Іноді буває складно при змішуванні вручну ідеально повторити потрібний колір, а Picolor дозволить легко зробити це», – пояснює Олег Половінчак. Головне – зберегти спеціальний код, який ви використовували при попередньому змішуванні.

До того ж набагато простіше купити п'ять кольорів (з яких пристрій змішує фарбу), ніж десятки. За допомогою 1 мл пігменту можна покрити фарбою кілька аркушів формату A4.

Стартапери впевнені, що їхній пристрій допоможе не лише людям творчих професій, а й у більш утилітарних речах: наприклад, безпомилково підібрати колір для маскування подряпини на автомобілі.

Зараз Picolor, в основному, працює з пігментом на водній основі, проте в планах творців – низка експериментів. Стартап уже «навчив» пристрій змішувати акрилові фарби. І не планує на цьому зупинятися: у розробці знаходиться склад, який можливо використовувати як лак для нігтів.

Яскравий стартап: українці придумали куб для змішування фарб

Вихід на світовий ринок

Для запуску великої партії (від 1000 штук) необхідне серйозне фінансування, каже Олег Половінчак. З цієї причини зараз стартап знаходиться в пошуках інвестора.

Picolor не планує «замикатися» на локальному українському ринку. Творці запевняють, що не ризикнуть штучно звужувати свою нішу, особливо з урахуванням того відгуку, який проект отримав на Kickstarter.

«Ми все ж орієнтуємося на західний ринок. У наших планах – вийти з продуктом на Amazon. Але, звичайно ж, купити пристрій зможуть і українці. Сьогодні за допомогою eВay або Amazon ви можете навіть придбати товар свого сусіда», – розповів інженер.

Як не крути, основний покупець знаходиться за кордоном. За словами Олександра Леонця, західний клієнт набагато простіше віддасть $130 за девайс, ніж пересічний українець.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті