Слухати не означає чути: чому вчить книга «Я чую вас наскрізь» Марка Гоулстона

Слухати не означає чути: чому вчить книга «Я чую вас наскрізь» Марка Гоулстона

І чому методики переговорів з терористами працюють і в побуті

Цей матеріал також доступний російською
Слухати не означає чути: чому вчить книга «Я чую вас наскрізь» Марка Гоулстона

Бекграунд: Марк Гоулстон – психіатр і консультант для великого бізнесу. Перш ніж його книга «Я чую вас наскрізь. Як порозумітися з будь з ким» була переведена українською, вона посіла перші місця в шести категоріях Amazon/Kindle. Сьогодні її видано 14 мовами. Сам автор у передмові зізнався, що з усіх своїх робіт він найбільше пишається саме нею.

За словами Гоулстона, до нього щодня звертаються люди з усього світу, життя яких змінила його книга. Причому це найрізноманітніші читачі – від виконавчих директорів, політиків, менеджерів з продажу до вчителів, поліцейських і домогосподарок. У скарбничці «успішних кейсів» є і випускник коледжу, який отримав «неможливу» роботу, і жінка, що врятувала свою кар'єру, знайшовши спільну мову з недоступним босом.

Автор упевнений, що секрет спілкування полягає не в балакучості, а в умінні слухати. «Якщо ви помітите, що людина хоче розповісти щось важливе, і дасте їй можливість це зробити, вас здивує те, що трапиться згодом», – зазначає Марк Гоулстон.

Оригінальна назва: Just listen. Discover the Secret to Getting Through to Absolutely Anyone

Видавництво: «Моноліт-Bizz»

Сюжет: У житті кожного з нас час від часу з'являються люди, до яких потрібно «достукатися». Але не вдається, і це доводить до сказу. Такою людиною може бути хтось зі службового оточення – підлеглий, член команди, клієнт або керівник. Або хтось із близьких – партнер, батько чи мати, дитина або розлючений «колишній». Одного разу настає момент, коли випробувано все: логіку, переконання, силу, благання, гнів. Що робити далі?

Автор прирівнює цю ситуацію до захоплення заручників, оскільки ви не можете звільнитися, потрапивши в полон чужого опору, страху, ворожості, апатії, впертості, егоїзму або потреби в емоційній підтримці. А ще – власної нездатності вжити ефективних заходів. То що ж слід робити, щоб «вивільнитися»?

Станьте «тихішими». Більшість людей, намагаючись знайти спільну мову з іншими, дуже активні. Вони переконують, заохочують, сперечаються, наполягають, саме так створюючи опір. Згідно з методикою Гоулстона, необхідно вчиняти з точністю навпаки: слухати, питати, відображати і повторювати те, що почули. Тоді люди відчуватимуть, що їх помічають, розуміють і поділяють їхні почуття. І це несподіване «скидання обертів» приверне їх.

Віддзеркалюйте. Щодня ви спілкуєтеся з людьми, які дають світу більше, ніж отримують навзаєм. Зрозуміти прагнення людини і задовольнити їх – один з найефективніших інструментів, які допоможуть знайти спільну мову майже з кожним з оточуючих на роботі або в інших сферах життя.

Пам'ятайте: більшість людей, яких ви зустрічатимете, хочуть, щоб з ними встановили контакт. Потрібно просто пробити стіни, які вони звели, щоб захиститися від болю і стороннього впливу.

Почніть з себе. Одне з найважливіших завдань – навчитися контролювати свої думки й емоції, бо в основному саме з цього починається спілкування з бажаним результатом. Оволодівши мистецтвом самоконтролю, ви зміните життя навколо себе.

Вам сподобається, якщо: ви цікавитеся психологією і хочете краще розуміти оточуючих, набути здатності впливати на ситуації, коли поведінка іншої людини здається непередбачуваною.

Вам не сподобається, якщо: ви не готові йти на «переговори з терористами», і вам простіше відмовитися від спілкування з людиною, ніж занурюватися в її проблеми.

Головна причина прочитати: ви побачите на реальних прикладах, як ефективно діють запропоновані доктором Гоулстоном методи спілкування. А завдяки спеціальним вправам зможете швидко застосувати їх і зберегти власні нерви.

У тому ж дусі:

«Як спілкуватися з психами», Марк Гоулстон

Слушать не значит слышать: чему учит книга «Я чую вас наскрізь» Марка Гоулстона

Щодня нам доводиться мати справу принаймні з одним божевільним – зі звичайним «побутовим психом», який іноді втрачає здоровий глузд і поводиться ірраціонально. Це може бути бос, який вимагає неможливого, прискіпливий батько, колега-маніпулятор або сварливий сусід, занадто емоційний подружній партнер або нерозумний клієнт. У цій книзі Гоулстон просто вчить з ними розмовляти.

«Ваш надійний тил. Як налагодити зв'язки, що приведуть до успіху», Кейт Феррацці

Слушать не значит слышать: чему учит книга «Я чую вас наскрізь» Марка Гоулстона

Книга буде цікавою для тих, хто піклується про своє особистісне зростання, стоїть на шляху до відкриття власного бізнесу, хоче змінити або поліпшити своє оточення. У ній наведено практичні поради, як побудувати вузьке довірче коло однодумців і отримати в їхній особі надійну підтримку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті