Книга місяця: магічний реалізм у романі Маріам Петросян «Дім, в якому»

Книга місяця: магічний реалізм у романі Маріам Петросян «Дім, в якому»

Чим цікава історія про дітей, яким не знайшлося місця в зовнішньому світі

Этот материал также доступен на русском языке
Книга місяця: магічний реалізм у романі Маріам Петросян «Дім, в якому»

Сюжет. У центрі оповідання – юний візочник Куряка, який посварився зі своєю зразково-показовою групою в інтернаті. Колишні одногрупники влаштовують йому бойкот, і хлопчині належить перейти до іншої. Тут і відбувається його справжнє знайомство з Домом, де всі мешканці називають один одного винятково за прізвиськами, пишуть на стінах таємничі послання, дотримуються своєї власної ієрархії і до смерті бояться зовнішнього світу. Але до випускного, коли мешканці повинні залишити будинок, є всього рік.

Автор дозволяє читачеві подивитися на самотній сірий будинок, у якому вирує життя, очима різних вихованців. Так ми дізнаємося, що Дім має виворіт – паралельний світ, куди можуть потрапити не всі. З наближенням випуску вихованці мають зробити вибір – піти до зовнішнього світу, де вони народилися, або залишитися в тому світі, який був створений для них.

Видавництво: #книголав

Наклад: 2000 примірників

Бекґраунд. Вірменська письменниця Маріам Петросян народилася в Єревані і почала свою кар'єру як художник-оформлювач на студії «Арменфільм». «Дім, в якому» на сьогодні є єдиним романом письменниці. З початку роботи над рукописом у 1991 році до публікації книги у 2009-му пройшло майже 18 років. Рукопис, подарований Маріам другові, кілька років блукав з рук до рук, поки не дістався видавництва і не почав свій шлях ланцюжком у зворотному напрямку, оскільки не був підписаний.

Сьогодні роман можна прочитати десятьма мовами, серед яких: англійська, французька, італійська, іспанська, російська, польська, латиська, угорська, чеська й українська.

Вам сподобається, якщо: у дитинстві ви любили казки, а ставши дорослими, почали шукати в них «подвійне дно». Роман пронизаний символізмом, і кожна, здавалося б, фентезійна деталь відображає реальні переживання персонажів і глибше розкриває їх.

Вам не сподобається, якщо: ви не любите художню літературу або віддаєте перевагу сюжету і моралі твору, які розкладені по поличках – цього від Маріам Петросян не дочекаєшся. До того ж не варто починати, якщо ви не готові витратити багато годин на читання досить важкого тому, надрукованого дрібним шрифтом.

Головна причина прочитати: глибина й рівень опрацювання світу «Дому» і можливість винести з прочитаного низку моральних і філософських уроків. Петросян змушує читача проживати життя разом із головними героями, бачити дійсність їхніми очима. Книга затягує дорослих не гірше, ніж всесвітньо відомий «Гаррі Поттер» юних читачів.

Ще дві новинки квітня: 

Янн Мартель, «Високі гори Португалії»

Видавництво Старого Лева

Книга месяца: магический реализм в романе Мариам Петросян “Дім, в якому”

Роман канадського письменника, автора книги «Життя Пі» і лауреата Букерівської премії Янна Мартеля. У своєму творі Мартель розповідає про пошуки власного будинку, спокою, сенсу. Книга сповнена відчуття великої любові й ще більшої втрати, сили віри й безпорадності перед обличчям смерті.

Томас вирушає на пошуки особливого артефакту, який повинен змінити хід історії та уявлення про релігію. Евзебія має можливість дослідити зв'язок творів Агати Крісті з євангеліями. Пітер відмовляється від кар'єри сенатора та їде в далекі і таємничі Високі Гори Португалії разом зі своїм другом – шимпанзе Одо. Всі три історії пов'язані між собою переплетеннями доль, загадками сімейних історій, знаками та символами.


Катерина Бабкіна, «Мій дід танцював краще за всіх»

Видавництво «Ко​мора»

Книга месяца: магический реализм в романе Мариам Петросян “Дім, в якому”

Серія оповідань, що складаються в єдину історію п'яти сімей, діти з яких знайомляться в школі 1 вересня в перший рік незалежності України і залишаються друзями на все життя. Книга насамперед про прийняття минулого. Про те, як події та обставини впливають на нас незалежно від того, чи знаємо ми про них.

Книга зачіпає такі аспекти, як зв'язок поколінь і спадкоємність, бажання любові та прийняття, самотність як наслідок і причина. «Мій дід танцював краще за всіх» показує, що навіть одинокі, знедолені люди теж можуть вижити й стати щасливим.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло