Нове золото: хто і як заробляє на медичному канабісі

Нове золото: хто і як заробляє на медичному канабісі

Топ-менеджери великих корпорацій дедалі охочіше вкладаються в марихуану

Этот материал также доступен на русском языке
Нове золото: хто і як заробляє на медичному канабісі
Фото: The Denver Post

6 червня Верховна Рада розгляне законопроект про легалізацію медичного канабісу, і документ має шанси бути прийнятим – так вважає один з його співавторів, народний депутат Олександр Опанасенко. Якщо це станеться, українські виробники отримають доступ до високорентабельного бізнесу, де на одному гектарі посівних площ можна заробляти понад $100 000.

У багатьох країнах вже охоче легалізують марихуану – якщо не як легкий наркотик для вільного продажу, то для використання в медичних цілях – як ефективне знеболююче. Це перетворило її вирощування і переробку на перспективний бізнес, популярність якого порівнянна з інвестиціями в IT та відновлювану енергетику. Mind вивчив міжнародний досвід у цій сфері, щоб скласти своє уявлення про те, наскільки виправданий бізнес-інтерес прихильників легалізації канабісу в нашій країні.

Про які суми йдеться? Ринок марихуани здатен принести інвесторам мільйони, якщо не мільярди. За оцінками дослідницьких фірм Arcview Market Research і BDS Analytics, споживання канабісу в усьому світі до 2022 року втричі перевищить поточний рівень і досягне обсягу $32 млрд. Лише в Канаді легальні продажі марихуани до того ж року оцінюються в $4,9 млрд.

До 2027 року легальні витрати на покупку канабісу в Північній Америці можуть зрости, за оцінками експертів, до $47,3 млрд (з $9,2 млрд). У США в цій галузі зараз зайняті понад 200 000 осіб.

Через розквіт ринку марихуани канабідіол, якщо це дозволяє закон, сьогодні можна зустріти практично скрізь: у пиві, піці, маслах, фруктових смузі, шоколаді, кремі для тіла тощо. У США багато компаній хочуть, аби американська влада послабила контроль за подібними продуктами, до цього ж прагне і Конгрес.

За оцінками аналітичної компанії New Frontier, легалізація марихуани в США на федеральному рівні принесе додатково близько $106 млрд податків до 2025 року, а також створить до мільйона нових робочих місць. Інвестори навряд чи захочуть упустити свій шанс.

Кому це вигідно? Індустрією зацікавилися фінансові організації, яким за замовчуванням належить бачити потенційні джерела доходу. У березні 2018 року інвестиційна «дочка» Bank of Montreal – BMO Nesbitt Burns. – виявилася залученою в угоду з канадським виробником канабісу Cronos Group. За даними Reuters, JPMorgan Asset Management інвестувала у виробника марихуани MedReleaf.

Ще в 2016 році джерела Bloomberg згадували, що фінансист Роджер Дженкінс, колись один з найбільш високооплачуваних співробітників банку Barclays, вирішив вкластися в бізнес із вирощування конопель.

Засновник російської інвесткомпанії «Ренесанс капітал», власник групи «Ренесанс страхування» Борис Йордан з 2013 року інвестує в американську PalliaTech Inc., що виробляє медичне обладнання та ліки з використанням канабісу. А нещодавно видання The Bell повідомило, що Йордан разом з Андрієм Блохом, колишнім президентом «Сибнєфти», стали власниками найбільшого в світі бізнесу на марихуані.

Російським бізнесменам належить американський Curaleaf Holdings, який вирощує коноплі. Тепер він отримав контроль і над брендом Select Oils – під цією маркою випускають масла з марихуани, які додаються до найрізноманітніших продуктів. За 2018 рік прибуток двох компаній склав $205 млн, що вдвічі більше, ніж у їхнього найближчого конкурента – Trulieve Cannabis.

На відміну від інших компаній, Curaleaf продає свою власну марихуану. З 12 ділянок, площа яких перевищує 6 га, можна зібрати до 29 тонн канабісу. Крім того, компанії належить 44 аптеки, в яких за медичним рецептом продають марихуану. Це, зрозуміло, відбувається не у всіх штатах, оскільки не всюди дозволено її використовувати в медичних цілях. Йордан вважає, що як тільки в кожному штаті США дозволять використання канабісу, то компанії, що її виробляють, одразу ж подорожчають у кілька разів.

Telegram-канал автора: ROTHSCHILD QUEST: ENERGY TRENDS

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло