Нове золото: хто і як заробляє на медичному канабісі
Топ-менеджери великих корпорацій дедалі охочіше вкладаються в марихуану

6 червня Верховна Рада розгляне законопроект про легалізацію медичного канабісу, і документ має шанси бути прийнятим – так вважає один з його співавторів, народний депутат Олександр Опанасенко. Якщо це станеться, українські виробники отримають доступ до високорентабельного бізнесу, де на одному гектарі посівних площ можна заробляти понад $100 000.
У багатьох країнах вже охоче легалізують марихуану – якщо не як легкий наркотик для вільного продажу, то для використання в медичних цілях – як ефективне знеболююче. Це перетворило її вирощування і переробку на перспективний бізнес, популярність якого порівнянна з інвестиціями в IT та відновлювану енергетику. Mind вивчив міжнародний досвід у цій сфері, щоб скласти своє уявлення про те, наскільки виправданий бізнес-інтерес прихильників легалізації канабісу в нашій країні.
Про які суми йдеться? Ринок марихуани здатен принести інвесторам мільйони, якщо не мільярди. За оцінками дослідницьких фірм Arcview Market Research і BDS Analytics, споживання канабісу в усьому світі до 2022 року втричі перевищить поточний рівень і досягне обсягу $32 млрд. Лише в Канаді легальні продажі марихуани до того ж року оцінюються в $4,9 млрд.
До 2027 року легальні витрати на покупку канабісу в Північній Америці можуть зрости, за оцінками експертів, до $47,3 млрд (з $9,2 млрд). У США в цій галузі зараз зайняті понад 200 000 осіб.
Через розквіт ринку марихуани канабідіол, якщо це дозволяє закон, сьогодні можна зустріти практично скрізь: у пиві, піці, маслах, фруктових смузі, шоколаді, кремі для тіла тощо. У США багато компаній хочуть, аби американська влада послабила контроль за подібними продуктами, до цього ж прагне і Конгрес.
За оцінками аналітичної компанії New Frontier, легалізація марихуани в США на федеральному рівні принесе додатково близько $106 млрд податків до 2025 року, а також створить до мільйона нових робочих місць. Інвестори навряд чи захочуть упустити свій шанс.
Кому це вигідно? Індустрією зацікавилися фінансові організації, яким за замовчуванням належить бачити потенційні джерела доходу. У березні 2018 року інвестиційна «дочка» Bank of Montreal – BMO Nesbitt Burns. – виявилася залученою в угоду з канадським виробником канабісу Cronos Group. За даними Reuters, JPMorgan Asset Management інвестувала у виробника марихуани MedReleaf.
Ще в 2016 році джерела Bloomberg згадували, що фінансист Роджер Дженкінс, колись один з найбільш високооплачуваних співробітників банку Barclays, вирішив вкластися в бізнес із вирощування конопель.
Засновник російської інвесткомпанії «Ренесанс капітал», власник групи «Ренесанс страхування» Борис Йордан з 2013 року інвестує в американську PalliaTech Inc., що виробляє медичне обладнання та ліки з використанням канабісу. А нещодавно видання The Bell повідомило, що Йордан разом з Андрієм Блохом, колишнім президентом «Сибнєфти», стали власниками найбільшого в світі бізнесу на марихуані.
Російським бізнесменам належить американський Curaleaf Holdings, який вирощує коноплі. Тепер він отримав контроль і над брендом Select Oils – під цією маркою випускають масла з марихуани, які додаються до найрізноманітніших продуктів. За 2018 рік прибуток двох компаній склав $205 млн, що вдвічі більше, ніж у їхнього найближчого конкурента – Trulieve Cannabis.
На відміну від інших компаній, Curaleaf продає свою власну марихуану. З 12 ділянок, площа яких перевищує 6 га, можна зібрати до 29 тонн канабісу. Крім того, компанії належить 44 аптеки, в яких за медичним рецептом продають марихуану. Це, зрозуміло, відбувається не у всіх штатах, оскільки не всюди дозволено її використовувати в медичних цілях. Йордан вважає, що як тільки в кожному штаті США дозволять використання канабісу, то компанії, що її виробляють, одразу ж подорожчають у кілька разів.
Telegram-канал автора: ROTHSCHILD QUEST: ENERGY TRENDS
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].