Битва за «новий космос»: яку роль відіграє Україна

Битва за «новий космос»: яку роль відіграє Україна

І хто з вітчизняних бізнесменів готовий скласти конкуренцію світовим гігантам

Цей матеріал також доступний російською
Битва за «новий космос»: яку роль відіграє Україна
Фото: NASA/колаж Mind

У 2006 році компанія SpaceX, заснована американським підприємцем Ілоном Маском, отримала свій перший великий контракт від NASA: його вартість сягала близько $400 млн. А вже у 2018 році за кількістю космічних запусків (21) SpaceX обігнала державу Росію (17 запусків), ЄС (11 запусків) та ще низку країн. Відтоді в освоєнні космосу почалася не знана досі ера – доба приватних космічних компаній та комерційних запусків, що отримала назву «новий космос».

Mind розбирався, з якими доробками в цю еру входить Україна, і які перспективи наразі має «космічна» (в минулому) держава.

Державний спадок: чим займаються «динозаври»

Усі космічні проекти світу можна умовно поділити за двома напрямками: upstream і downstream. Перша група – це проекти, що передбачають виробництво та запуск ракет і космічних кораблів. Сюди, наприклад, належить SpaceX Ілона Маска чи Blue Origin Джефа Безоса.

Друга група – проекти, спрямовані на максимально ефективне використання космічних даних тут, на Землі. До них, наприклад, належать системи супутникового космічного моніторингу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті