Дитячий садок МО -жливостей: куди віддати дитину
Pekлama

Дитячий садок МО -жливостей: куди віддати дитину

Що може запропонувати малюкам та їх батькам дитячий садок МО Kids World

Этот материал также доступен на русском
Дитячий садок МО Kids World
Дитячий садок МО Kids World
Дитячий садок МО Kids World

Як потрапити до державного садка? За даними Департаменту освіти та науки міста Києва, в столиці на сьогоднішній день працюють 569 держсадків і 62 приватних. У міських дитсадках нараховується 112 248 дітей від двох місяців до шести-семи років.

Щоб дитина потрапила в столичний державний дитсадок, дитині з цього року треба мати київську прописку. Киян беруть в сади у першу чергу. Рішення було прийнято в 2018 році Київміськдержадміністрацією. Таким чином захищають права жителів столиці, адже саме вони наповнюють міський бюджет. Решта дітей можуть потрапити до дитсадка, якщо залишаться вільні місця. Вартість перебування дитини в саду складає 2500 грн на місяць.

«Брати кого-небудь поза електронною чергою ми не можемо. З вересня в садках щоранку відмічатимуть дітей за допомогою електронної системи. Кожна дитина повинна потрапити до групи офіційно. Із загальної електронної черги беремо щороку максимум п'ять дітей, адже основна група створена з ясел, ми просто добираємо декількох», – розповіла директорка одного зі столичних держсадків.

Якщо дитина живе та прописана в передмісті столиці, шанси потрапити до державного садка практично дорівнюють нулю. Отримати місце в черзі допоможуть пільги, карта киянина у батьків, якщо хтось із батьків є співробітником садка, або якщо молодшу дитину відправляють до садочка, до якого вже ходить старша.

Дитячий садок МО Kids World

Чому йдуть до приватного садочка? Якщо дитина не потрапила до держсадка, вона може йти до приватного або ж залишатися вдома. Останнє – не завжди прийнятний варіант. Але варто врахувати, що приватні садки відчутно дорожчі, та й до них також є черга. Записатися можна у керівництва закладу.

Вартість перебування дитини в дитсадку залежить від місця його розташування, оскільки в неї закладено витрати на оренду приміщення. А ще – від професіоналізму персоналу, різноманіття додаткових занять і стану приміщення, де знаходиться садочок. Щороку, крім основної суми, потрібно сплачувати додаткові внески – найчастіше вони йдуть на купівлю нових іграшок та канцелярії, поточний ремонт або заміну меблів.

У приватних садках батьків дошкільнят приваблюють сучасніші програми навчання (зокрема, іноземним мовам), заняття для розвитку, індивідуальний підхід до кожної дитини, невеликі групи, підвищена безпека та здорове харчування. Головні вимоги – підготувати дитину до школи, всебічно розкрити її таланти та здібності, а також забезпечити догляд, який повністю відповідає сучасним вимогам.

У Києві сьогодні великий вибір дитячих садків, які є не просто місцем перебування дітей, поки мама з татом на роботі. Безліч дошкільних закладів – з передовим підходом до освіти, уважними вихователями, власним двором для прогулянок і продуманим до дрібниць дизайном. В одному з них ми провели цілий день, аби дізнатися, як влаштовано сам садок, що у ньому роблять вихованці та чому віддати дитину до приватного закладу – одне із вдалих рішень для родини, де батьки не мають змоги постійно перебувати поруч із дитиною, але бажають забезпечити їй найкращі умови.

Дитячий садок МО Kids World

Дитячий садок «МО» на Лук'янівці – це простір, де вихованці отримують не лише свою першу освіту, а й розваги, спорт, спілкування з людьми різних національностей, творчий розвиток і багато уваги та любові.

Садок МОжливостей: куди віддати дитину

Як влаштовано садок? На Половецькій, 49 нас зустріла окрема велика будівля з власним паркувальним майданчиком. Місця багато, просторо, ніякої штовханини, тихо.

На першому поверсі розташовано пост охорони й стійку адміністратора, зону прощання та зустрічей з дітьми, медпункт, приміщення для персоналу, кабінет директора.

Також тут розміщується соляна кімната. Діти в ній грають кожного дня – пересипають лопатками сіль, будують пасочки, вантажать їх на іграшкові машинки. Так дітям допомагають боротися з небезпечними вірусами та бактеріями. Коли дитина дихає сіллю, очищуються дихальні шляхи, посилюється імунітет, відбувається профілактика алергії.

Контроль здоров'я. З приводу медобслуговування, щеплень і дітей, що захворіли, в «МО» жорсткі правила. Вихованців приймають лише з документальним підтвердженням щеплень або індивідуальним графіком їх проходження. Та й батьки у цьому питанні ставляться один до одного з пильною увагою.

Медпрацівник закладу також щоранку візуально контролює, в якому стані кожен з малюків. Якщо в когось помітні зовнішні ознаки застуди чи іншої хвороби, таку дитину забирають до медпункту і там чекають на батьків – за  договором вони повинні забрати малюка до сімейного лікаря протягом 120 хвилин.

Після одужання дітей приймають виключно з медичною довідкою. Якщо дитини не було в садочку два дні та більше з будь-якої причини, її допускають до групи лише після огляду медпрацівника у присутності батьків. На екстрений випадок усі вихователі пройшли курс навчання щодо надання першої домедичної допомоги від «Червоного хреста».

Садок МОжливостей: куди віддати дитину

Спорт. Спортивна зала в садочку – простора, обладнана всім необхідним інвентарем: тут є м'ячі, скакалки та багато іншого. Все це високої якості, дуже легко миється та чиститься. У залі, як і в усьому садку, світло, дихається легко – повітря спеціально очищується.

Прогулянки. З першого поверху є вихід на великий комфортний огороджений майданчик для ігор. У «МО» перш за все дбають про безпеку дітей – відвідати заклад можна лише за попередньою домовленістю, на першому поверсі охорона, під час прогулянок дітей також присутній охоронець. Влітку на вулиці проходять різні заняття, можна кататися на гойдалках, грати м'ячем, кататися на самокатах. Піднятися на другий поверх можна широкими сходами з високими зручними поручнями – це теж «працює» на щоденну безпеку вихованців.

Свята й розваги. На третьому поверсі простора актова зала – коли ми прийшли на нашу «екскурсію», вона ще була прикрашена квітами після нещодавнього святкового заходу. Костюми для свят можна вибрати у власній костюмерній «МО» – лисичка, принцеса, вовк, їжачок, квітка та ще з десяток героїв казок та історій.

Навчання. Батьки можуть вибрати україно- чи російськомовну групу. Діти вивчають екологію, ейдетику, логіку, проводять практичні заняття в лабораторії. Одна із сильних сторін «МО» – іноземні мови. З дітьми займається носій англійської, також тут можна вивчати німецьку, китайську та італійську. Заняття проводяться ввічливо, цікаво, всі діти під час занять уважні та зосереджені.

У кожній групі є ігрова кімната, зона для занять і спальня. У зоні для занять встановлено інтерактивну дошку. Загалом створено комфортну атмосферу навчання – все це допомагає дітям легше засвоїти теми.

Меблі в «МО» максимально комфортні та безпечні, яскраві, виготовлені з натуральних матеріалів.

Садок МОжливостей: куди віддати дитину

У садочку є медпрацівник, логопед і психолог. Також тут працюють хореограф і музичний керівник. Діти танцюють, малюють, грають у шахи, грають на фортепіано, займаються вокалом, театральним мистецтвом, айкідо.Філософія садочку – кожна дитина – особистість і може проявляти себе різними способами.

Методика. Освітня платформа в дитсадку «МО» ґрунтується на державній комплексній програмі «Дитина 2016» та авторських парціальних програмах (англійська, «комунікація», спорт, ЛФК, ейдетика та інші). Охоплені всі основні напрямки для повноцінного різнобічного розвитку дитини.

У садку намагаються дослухатися до побажань батьків. Наприклад, для деяких груп практикується занурення в англійську мову. Так, в одній з молодших груп в першій половині дня ввели англійську на рівні побутового спілкування (це на додаток до семи занять англійською на тиждень).

Іноді виникають запитання щодо тривалості занять – деякі батьки хочуть, аби вони були довшими. Педагоги проводять роз'яснювальну роботу про те, що дітям (особливо, молодшого дошкільного віку) важко витримувати уроки, довші за 30 хвилин. Та й відповідно до затверджених норм вони мають тривати 20 хвилин у молодшій та 25 хвилин у старшій групі. І навіть попри те, що всі заняття проводяться в ігровій формі, вони насичені різного роду діяльністю, і малюкові необхідні відпочинок і переключення уваги.

«Повний день» vs «півдня». Програма навчання дуже насичена. При цьому «МО» робить великий акцент на фізіологічних потребах малюків та не обмежує денний сон, прогулянки і самостійні ігри. З огляду на це в садочку не дуже вітають бажання батьків залишати дитину на декілька годин замість повного дня. Пояснюють це тим, що вся старанно розроблена програма просто фізично не вміститься у половину дня. «Півдня – це як напівфабрикат, який не може враховувати комплекс розвитку малюка», – упевнені педагоги та адміністрація.

Адаптація. У ході оформлення до закладу батьки запрошуються на конфіденційне інтерв'ю з психологом, де з'ясовується найважливіше про майбутнього вихованця (стан здоров'я, режим дня, рівень самостійності та гігієнічні навички, склад сім'ї – щоб не натискати на «больові точки» дитини, систему сімейних правил і принципів виховання). Чим більше в садку знають про дитину, тим коректніше вдастся вибудувати спілкування – отже, комфортніше буде малюкові.

Кожному новачку у садочку надається «пробний тиждень». Спочатку дитину, особливо якщо це взагалі перший її похід до подібного закладу, приводять на кілька годин – пограти з дітьми та оглянути садочок. У цей час батьки присутні на загальних територіях і в холах поруч із групами. Так діти звикають залишатися без мами і тата на деякий час – півгодини, годину.

У наступні 2-5 днів батьки приводять дитину до початку занять та перебувають у холі для батьків. У групі з дитиною в цей час знаходяться вихователі та психолог, які допомагають освоїтися та потоваришувати з іншими вихованцями. Малюк може виходити з групи, щоб обійняти маму/тата/бабусю/дідуся, впевнитися, що все гаразд – і йти грати з дітьми далі.

Час перебування в садку поступово збільшується. Малюка приводять до першого сніданку, щоб він поїв разом з іншими, а згодом він залишається на денний сон.

Харчування. Дітей у «МО» годують п'ять разів протягом дня. Їжу для малюків у садочку не готують, а замовляють у сторонньої кейтирингової служби. Харчування доставляється щоденно. Вибрати можна з двох видів меню: класичного (на основі стола №5) та дієтичного (без молока). 

У кожній групі своя міні-кухня. Їжу надає компанія «Просто кейтеринг», яка має сертифікацію на виробництво дитячого гарячого харчування.

Щоправда, не всім батькам подобається привізне харчування або занадто багато особливостей прийому їжі. За словами деяких з них, кейтеринг не такий гнучкий, як хотілося б. Але, за словами адміністрації, чітко відпрацьоване меню – це гарантія якості, адже забезпечується контроль з трьох боків (Держпродспоживслужба, сама кейтерингова компанія та садок). Також у «МО» гарантують наявність усіх медичних документів, сертифікатів на сировину, затверджене меню, регулярні лабораторні проби їжі, відповідність умов приготування та видачі всім найсуворішим нормативам.

Садок МО

Контакт з батьками. Кожен день батьки отримують фото та повідомлення у Viber. Їм розповідають про заняття, надсилають матеріали, за якими вчиться дитина, а також «звітують» про те, як загалом проходить день. Також у садку є окремі менеджери, головне завдання яких – спілкуватися з мамами й татами: відповідати на всі запитання та переказувати побажання вихователю або директору. Але й керівництво садочка завжди відкрите до спілкування та вільно комунікує і з дітьми, і з батьками.

Персонал. Набір співробітників у дитячому садочку «МО» поділено на чотири етапи: спочатку йде обробка резюме та аналіз анкетних даних претендента (освіта, досвід, коло інтересів та інше). Потім з кандидатом проводять співбесіду (інтерв'ю з проектними питаннями, або за методом STAR). Після нього – тестування психолога (рівень конфліктності, спрямованість особистості, стиль педагогічного спілкування) та динамічні ігри за методом «асесмент центр». Останній етап – пасивне стажування (спостереження та тести на знання теорії і методик) і проведення пробних занять під наглядом методиста.

Садок МОжливостей: куди віддати дитину

Режим роботи – садок МО. Діти в садку можуть перебувати з 8:00 до 19:00. Якщо стався форс-мажор – вихователь залишиться із дитиною до 23:00 (послуга платна – 200 грн на годину) або ж на всю ніч (500 грн). Також садок може працювати у вихідні – 750 грн на день. Обов'язково в садку є пробний період – батьки вивчають садок, дитина проходить адаптацію. У когось він займає тиждень, у когось місяць. Головне кредо – все має відбуватися з розумінням та любов'ю до дитини.

Вартість. Щомісячна плата – 18 600 грн, вступний внесок – 15 000 грн.

Зараз у садочку ще є кілька вільних місць. Тож якщо ви саме шукаєте місце для дошкільного навчання своєї дитини, дитячий садок «МО» чекає на вас.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті