Продала квартиру заради підйому на Еверест: як Тетяна Яловчак розвиває бізнес на екстримі та мотивації
 
Матеріал у партнерстві з Motorola
Партнерський матеріал

Продала квартиру заради підйому на Еверест: як Тетяна Яловчак розвиває бізнес на екстримі та мотивації

Альпіністка, яка підкорила сім вершин на семи континентах, – про те, скільки можна заробити, якщо тобі не сидиться на місці

Этот материал также доступен на русском языке
Продала квартиру заради підйому на Еверест: як Тетяна Яловчак розвиває бізнес на екстримі та мотивації

Mind разом з компанією Motorola Solutions розповідає історії українців, для яких подорожі – не просто стаття витрат, а частина бізнесу та сенс життя. У попередньому матеріалі своїми підприємницькими секретами ділився мандрівник Орест Зуб. А тепер про те, як перетворити своє екстремальне хобі на бізнес, розповідає альпіністка Тетяна Яловчак.

Характер пізнається... в 11 років

Тетяна Яловчак провела своє дитинство в Донецькій області. «Ми жили бідно, доводилося доношувати речі старшого брата. Про подорожі не було й мови», – згадує вона. Але долю змінив випадок: їй, 11-річній школярці, запропонували поїхати на конференцію до Москви. Для дитини з провінції це звучало майже як фантастика. Тетяна прибігла додому і розповіла мамі, а та сказала запитати дозволу на поїздку в тата. «Яке було моє здивування, коли почула від нього тверде «Ні!». Я була дуже засмучена, але не впала у відчай, вирішила почекати і спробувати ще раз», – розповідає вона. Декілька спроб не увінчалися успіхом, батько був категоричний. І тоді Тетяна зважилася запитати востаннє – батько вже вийшов з дому на сходовий майданчик. Почувши чергове «Ні!», вона набралася сміливості та викрикнула йому вслід: «А я все одно поїду!», грюкнувши дверима. Притулила вухо до дверей і почула: «А, роби що хочеш». «Тобто вже тоді я показала характер і домоглася свого. Це та риса, яка залишилася зі мною по життю», – говорить вона.

Продала квартиру ради подъема на Эверест: как Татьяна Яловчак строит бизнес на экстриме и мотивации

Мандрівка до великого міста стала для неї відкриттям: яскраві вітрини, кольорові хустки, парфуми... І після цього закрутилося: пристрасть до подорожей більше не відпускала Тетяну.

До 2014 року вона жила в Донецьку, а з початком бойових дій переїхала до Києва. «До Донецька я більше не повернулася. Але твердо вирішила: треба зробити щось масштабне. Наприклад, підкорити Еверест і розгорнути на вершині український рушник», – згадує вона. Тетяна знала, що досі жодна жінка з України туди не піднімалася. І вирішила стати першою.

Як мрія про Еверест стала розчаруванням і початком нової мрії

Тетяна Яловчак загорілася ідеєю підкорити Еверест і розраховувала, що знайде спонсора, який підтримає її патріотичний вчинок. Вартість підйому – $60 000. Ця сума включає офіційний дозвіл від влади Непалу, супровід шерпів – представників народності зі Східного Непалу. Окремо на екіпіровку і переліт потрібно близько $10 000. Тобто загалом $70 000.

Незважаючи на ентузіазм альпіністки, спонсор так і не знайшовся. І тоді вона зважилася продати свою квартиру в Донецьку, а на виручені гроші здійснити мрію. «У мене навіть не було думки, щоб замість цього купити квартиру в Києві. Або ще щось. Я знала, що мені потрібно на Еверест. Це була інвестиція в себе і можливість проявити характер», – розповідає вона.

Продала квартиру ради подъема на Эверест: как Татьяна Яловчак строит бизнес на экстриме и мотивации

Для Тетяни Яловчак було важливо стати першою жінкою, яка зробить це. Але буквально за день до підйому вона дізналася, що в паралельній групі йде Ірина Галай, і та може прийти першою. Щоб через конкуренцію і поспіх у горах не сталося трагедії, Тетяна прийняла важке для себе рішення: поступитися. І піднялася на Евересті другою.

Втім, бажання зробити щось велике і досі небачене нікуди не поділося. І незабаром Тетяна визначила собі нову мету: стати першою українкою, яка підкорить сім вершин на семи континентах. На цей грандіозний задум було потрібно ще більше грошей: близько $250 000. Але цього разу спонсор знайшовся, ним став київський Інститут клітинної терапії.

18 грудня 2017 року альпіністка піднялася на пік Вінсон у Антарктиді – там вона завершила програму «7 вершин» і здійснила велику мрію. Саме Антарктида з усіх її сходжень запам'яталася Тетяні найбільше. «Погода була така, що висовуєш голову на вулицю – і не бачиш яскраво-червоний намет, що стоїть поруч. Бо сніг безперервно летить з вершини, і ти тільки чуєш гул вітру», – згадує Яловчак. Ще одне дуже сильне враження – це Аляска, куди вони збиралися на тиждень, але через погану погоду провели 18 днів. «Сани збираємо – сани розбираємо. Намет збираємо – намет розбираємо. І так постійно. Якщо на Еверест їх супроводжували шерпи, які несли спорядження, то тут все довелося робити самій. «Хочеш води – розтопи сніг, хочеш спати – постав намет», – згадує Тетяна. Тому вона вважає, що її становлення як альпініста сталося саме на Алясці.

Продала квартиру ради подъема на Эверест: как Татьяна Яловчак строит бизнес на экстриме и мотивации

Як не залишитися без зв'язку в екстремальних умовах*

Рація Motorola Talkabout T82 Extreme – це можливість залишатися на зв'язку навіть у найекстремальніших умовах. Дальність її дії – до 10 км. Вона підтримує 16 каналів і 121 код (підканал), може працювати до 18 годин без підзарядки зі стандартною батареєю у 800 mAг і до 26 годин із батареєю підвищеної ємності в 1300 mAг. Клас захисту IPx4 гарантує, що дощ або бризки з усіх боків не вплинуть на її роботу.

В Україні модель продається в трьох варіантах комплектації:

Ліцензія на покупку і використання Motorola Talkabout T82 Extreme не потрібна.

*На правах реклами.

Як заробити на своєму досвіді, якщо ти альпініст

Історія Тетяни Яловчак стала показовою для багатьох. І альпіністку почали кликати на свої заходи як мотиваційного спікера такі бренди, як Nestlé, Danon, «Ельдорадо», фармацевтичні компанії. Мотивація стала її основним заробітком. За словами Тетяни, у неї є агент, але зазвичай компанії самі її знаходять і запрошують.

Скільки в Україні можна заробити, якщо ти мотиваційний спікер? Залежить від рівня. Є ті, хто просто красиво переказують книги і загальновідомі кейси. Є ті, хто, як Тетяна Яловчак, розповідають про власний досвід – тоді вартість одного виступу може становити $3000-5000.

Зараз альпіністка також пише книгу. Зазвичай для спортсменів це суто іміджевий крок. Але Яловчак хоче, щоб її книга стала комерційно успішною. Своїй аудиторії вона завжди каже: «Я не закликаю вас йти в гори підкорювати Еверест. Я закликаю вас ставити масштабні цілі, такі як Еверест». І сама теж дотримується цього правила.

Продала квартиру ради подъема на Эверест: как Татьяна Яловчак строит бизнес на экстриме и мотивации

 
Матеріал у партнерстві з Motorola
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті