Захворіло у світі
96,215,324
Померло у світі
2,058,551
Вилікувалось у світі
53,107,411
Захворіло в Україні
1,172,038
Померло в Україні
21,258
Вилікувалось в Україні
900,749
Просто про фінанси: обираємо депозит
Реклама

Просто про фінанси: обираємо депозит

Як обрати відповідну депозитну програму, на що варто звернути увагу та які тенденції сьогодні превалюють на депозитному ринку

Цей матеріал також доступний російською
Просто про фінанси: обираємо депозит

Банківські вклади заслужено вважаються найбільш простим і зрозумілим способом інвестувати кошти. Купівля ОВДП вимагає спеціальних знань і значних вкладень. Для отримання прибутку від інвестицій у золото потрібен час, необхідно розуміти, що це гра вдовгу, а на валютних коливаннях багато не заробиш. Тому депозити залишаються одним з найдоступніших варіантів зберегти гроші. Як обрати відповідну депозитну програму, на що варто звернути увагу і які тенденції сьогодні преважають на депозитному ринку, ми вивчали разом з експертами ТАСКОМБАНКУ.

Кому довірити гроші

У розпал високого сезону серед фінансових установ триває боротьба за вкладників. Останні три місяці року – період високих ставок та акційних пропозицій, і зараз, напевно, найбільш вдалий час підшукати прибуткову програму, яка дозволить не тільки зберегти, але й примножити свої кошти. Вибираючи банк для розміщення коштів, у першу чергу варто звернути увагу не на найвищу ставку, а на рівень надійності фінансової установи, її фінансовий стан та репутацію на ринку.

«Нинішній клієнт дійсно вивчає банк, якому збирається довірити свої кошти. Найчастіше вкладники звертають увагу на історію банку, дивляться показники його роботи, аналізують, як банк вибудовував менеджмент і відносини з клієнтами у період кризи, чи виконував свої зобов'язання перед клієнтами в повному обсязі, чи інвестує сьогодні в розвиток, нові продукти та технології», – коментує директор департаменту розвитку роздрібних продуктів ТАСКОМБАНКУ Оксана Крамаренко.

Наприклад, ТАСКОМБАНК, що надає свої послуги клієнтам вже 30 років, входить до топ-10 провідних банків країни за підсумком рейтингу «50 провідних банків», а також залишається єдиним банком з українським капіталом, який входить до топ-3 рейтингу надійності депозитних вкладів, за підсумками дослідження Рейтингового агентства «Стандарт Рейтинг». Також банк має найвищі рейтинги за шкалою незалежного рейтингового агентства «Кредит-Рейтинг»: кредитний рейтинг uaAAA з прогнозом «стабільний» і рейтинг надійності банківських вкладів (депозитів) – на рівні «5».

Депозити та ставки

Перш ніж відкривати депозит, визначтеся з кінцевою метою вкладення коштів. Дайте собі відповіді на такі питання: «я хочу накопичити кошти?», «необхідно відкласти гроші на певні потреби?», «мені потрібні додаткові кошти щомісяця?».

«Якщо ваша мета – захистити кошти від споживчої інфляції та отримати максимальний прибуток, класична депозитна програма строком на 6–9 місяців упорається з цим завданням. Розміщуючи кошти в ТАСКОМБАНКУ, можна розраховувати на прибутковість до 17,5% річних у гривні, ставши учасником програми лояльності. Сьогодні це одна з найвищих ставок на ринку. Якщо врахувати рівень споживчої інфляції, який у вересні становив 8,8%, а до кінця жовтня знизився майже до 7,5%, можна не тільки зберегти кошти, а й додатково заробити», – розповідає Борис Рафалович, директор департаменту продажів роздрібних продуктів ТАСКОМБАНКУ.

Крім цього, вкладники можуть отримати додаткові 2% до базової ставки при розміщенні депозиту від 150 000 грн. Також можна взяти участь в акції до дня народження банку, в рамках якої розігрується суперставка – 30% річних, чи можна отримати додатковий бонус від 0,3% до +3% до базової ставки за вкладом. Навіть якщо не вдасться виграти суперприз, максимальний бонус дозволить розмістити кошти під 18,5% річних. Наприклад, у вас є 50 000 грн, які ви розміщуєте під 18,5% річних строком на 9 місяців. У цьому випадку ваш чистий дохід складе 5467 грн. Погодьтеся, це теж непоганий варіант примножити свою початкову суму вкладу.

Для тих, хто звик до гнучкості управління коштами і хоче отримувати щомісячний додатковий дохід, пропонуємо відкрити депозит «Стабільний» у додатку ТАS2U. Обирайте будь-який зручний термін від 6 місяців до року, отримуйте додатково +1% до ставки за вкладом. Ви завжди зможете контролювати свої кошти, знімати відсотки на картку та розпоряджатися ними на свій розсуд.

Умови договору

Перед підписанням договору про розміщення вкладу переконайтеся, що:

  • договір укладається між вкладником і банком;
  • процентна ставка фіксується на весь термін вкладу;
  • розміщені кошти підпадають під захист Фонду гарантування вкладів.

Також необхідно звернути увагу на умови пролонгації депозитного договору, якщо це передбачено. Зазвичай пролонгація здійснюється на той же термін, з процентною ставкою, що діє на момент пролонгації депозиту. Сьогодні ці договори публічні і з ними можна ознайомитись заздалегідь як на офіційному сайті, так і у відділенні банку.

Фонд гарантування вкладів

В Україні вклади фізичних осіб захищені державою. Фонд гарантування вкладів – це та організація, яка діє від імені держави та гарантує повернення депозитів вкладникам у разі ліквідації банку. Максимальна сума виплат становить 200 000 грн одному вкладнику в одному банку з урахуванням виплати відсотків. Необхідно підкреслити, що гарантування вкладів стосується не тільки фізосіб, а й фізосіб-підприємців. А ось вклади юридичних осіб, депозити в банківських металах, вклади у філіях іноземних банків, вклади, які були розміщені на більш вигідних договірних умовах порівняно з ринковими, а також вклади колишніх топ-менеджерів, аудиторів або юридичних радників збанкрутілих банків відповідно до закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» відшкодуванню не підлягають.

Також Фонд виводить неплатоспроможні банки з ринку. «Отримавши одним з перших статус приймаючого банку, ТАСКОМБАНК успішно реалізував купівлю портфелів Діамантбанку та банку «Новий», забезпечивши виплату гарантованих сум у розмірі до 200 000 грн першої черги кредиторів у повному обсязі, – розповідає Оксана Крамаренко. – За останні три роки співпраці з Фондом ТАСКОМБАНК виплачує компенсацію через автоматичну систему виплат клієнтам більш ніж 70 банків».

Тенденції ринку

Сьогодні депозити у гривні залишаються найпривабливішими з точки зору прибутковості. Так, опублікований НБУ Український індекс ставок за депозитами фізичних осіб строком на рік станом на 4 листопада в національній валюті становить 15,73%, у доларах США – 3,11%, у євро – 2,10%. Насправді чимало банків сьогодні пропонують ставки за гривневими вкладами на ці ж терміни в межах 16–17% річних.

На думку Бориса Рафаловича, до кінця року значних коливань на ринку депозитів не передбачається – в рамках 0,5–1,0%. Одним з ключових чинників, які впливають на прибутковість депозитів, є облікова ставка НБУ. Регулятор продовжує політику її зниження: в жовтні розмір облікової ставки було встановлено на рівні 15,5%. Проте банки не відреагували значною зміною процентних ставок за вкладами, адже прибутковість депозитів залежить ще від декількох факторів. Це стабільність на фінансовому ринку, політична ситуація, рівень ліквідності самої фінансової установи та її потреби в пасивах. Зараз для задоволення кредитних запитів населення та бізнесу банкам потрібні кошти. Таким чином, сезонне скорочення рівня ліквідності продовжить стримувати падіння ставок.

Ліцензія НБУ №84 від 25.10.2011

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті