Створено на карантині: 5 проектів проти хвороби й паніки

Створено на карантині: 5 проектів проти хвороби й паніки

Які IT-рішення генерує український бізнес в умовах «коронакризи»

Цей матеріал також доступний російською
Створено на карантині: 5 проектів проти хвороби й паніки
Фото: pixabay

Криза – чудовий час розпочати суспільно важливий проєкт і/або переформатувати бізнес під потреби, що змінилися. Багато компаній вже оперативно пройшли п'ять стадій прийняття неминучого: заперечення, гнів, торг, депресія і прийняття. А тепер починають креативити. Mind вибрав п'ять проєктів, що недавно стартували.

«Хмарна кухня»

Створено на карантині: п'ять проектів проти хвороби й паніки
Фото: УНІАН

Цей проєкт нещодавно запустив в Україні сервіс доставки Glovo. «Модель dark kitchen, або «хмарна кухня», передбачає відкриття спеціальних кухонних приміщень, доступних тільки для кухарів, ресторанного персоналу і кур'єрів Glovo. Така «кухня» закрита для жителів міста і створена для приготування страв виключно для користувачів сервісу доставки», – пояснюють у пресслужбі компанії.

Першими партнерами Glovo в Києві стали Kitaika, 3B Cafe, Torisho, Menya Musashi, мережі Berliner Döner і Foodz Ukraine.

У компанії говорять, що «хмарна кухня» повинна вирішити низку завдань. По-перше, опція дозволить ресторанам переналаштувати процес роботи, забезпечити завантаженість кухні та розширити мережу доставок. У підсумку це дасть можливість зберегти бізнес, робочі місця і клієнтів в умовах наростаючої кризи. «У нинішніх реаліях тримати ресторан заради доставки часто нерентабельно, тому 70% наших проєктів законсервовані на час карантину. «Хмарна кухня» дозволяє нам швидко розгорнути проєкт без додаткових витрат: немає необхідності у великих площах, інвестиціях у гарний інтер'єр, меблі, посуд», – пояснює керуюча мережею ресторанів 3bCafe, Menya Musashi і Torisho Анна Проценко.

По-друге, модель розширює географію покриття послуг ресторанів, робить їх більш доступними для споживачів. «Майбутнє за «швидкою їжею», а класичні ресторани незабаром стануть рудиментом. Все частіше клієнти схильні замовляти їжу туди, де вони знаходяться, а не витрачати свій час на дорогу до ресторану, очікування замовлення і т. д. Тому ми розуміємо, що за подібними проєктами майбутнє», – розповідає керуючий мережею ресторанів Berliner Döner Артем Синепольський.

IT-рішення для виробництва масок

Створено на карантині: 5 проектів проти хвороби й паніки
Фото: EPAM
EPAM Systems випустила GENTL – рішення, яке допоможе локальним виробникам оперативно налагодити виготовлення масок. «Ми прагнули створити рішення, яке допоможе збільшити обсяги поставок засобів індивідуального захисту (ЗІЗ). Маску GENTL можна швидко випускати великими партіями. Для її створення не потрібні рідкісні матеріали (в основному використовується нетканий поліпропілен), а збирання – досить просте. Підприємства можуть швидко налагодити виробництво і усунути розрив між попитом і пропозицією на ЗІЗ у своєму регіоні», – розповідають у EPAM.

Дизайн і технологія виробництва – загальнодоступні. «Для нас, як прихильників рішень з відкритим вихідним кодом, було важливо зробити маску GENTL доступною для всіх. Сподіваємося, що це рішення дозволить знизити негативний вплив коронавірусу», – зазначив віцепрезидент з бізнес-продуктів EPAM Джитін Агарвал.

За даними компанії, зараз розробку розглядають кілька провідних медичних центрів і організацій охорони здоров'я по всьому світу. Випробування проходять у виробників і в державних установах у низці країн.

Маска GENTL може бути двошаровою і використовуватися для загального захисту, а також тришаровою з додатковим захистом у вигляді фільтруючих матеріалів промислового класу, здатних затримувати тверді частинки розміром понад 1 мікрон.

Доставка з магазинів і аптек

Створено на карантині: 5 проектів проти хвороби й паніки
Фото: УНІАН

Онлайн-сервіс замовлення послуг Kabanchik.ua – проєкт групи компаній EVO – запустив окремий застосунок для доставки товарів з магазинів і аптек.

Працює ця «штука» досить просто: покупець вказує що, звідки, куди і коли доставити. Самостійно або за допомогою підказок сервісу виставляє ціну, яку готовий заплатити за послугу. А Kabanchik підбирає кур'єра, який виконає замовлення. Зареєстровані на платформі кур'єри рейтингуються за відгуками попередніх замовників.

Запустити окремий сервіс компанію підштовхнуло різке зростання попиту на кур'єрів (на 30% у березні порівняно з лютим) і кількості їх реєстрацій на порталі (на 25%).

«Щодня люди замовляють через Kabanchik доставку продуктів з магазинів, їжу з ресторанів, ліки з аптек. Після 16 березня – кілька сотень замовлень на день. Але наші можливості набагато більші: тільки в Києві зареєстровано 47 000 спеціалістів у категорії «Кур'єрська доставка». Щоб допомогти якомога більшій кількості людей у період карантину вчасно отримувати замовлення, ми створили окремий застосунок і веб-сервіс», – пояснює керівник відділу маркетингу Kabanchik Ольга Сорока.

База потреб лікарень щодо СOVID-19

Створено на карантині: п'ять проектів проти хвороби й паніки
Фото: УНІАН

Команда Donor.ua – автоматизованої системи рекрутингу та управління донорами крові – запустила окрему онлайн-платформу. На ній збирається інформація про потреби українських лікарень у медичному обладнанні та ЗІЗ для боротьби з COVID-19.

Команда не тільки збирає дані, але і співпрацює з соціально відповідальним бізнесом і волонтерами, а також займається координацією допомоги клінікам.

«Не всі українські лікарні готові до спалаху COVID-19. Тому бізнес підключився допомагати – компанії закуповують необхідне обладнання і везуть у лікарні. На жаль, часто на потреби однієї клініки відгукуються одночасно кілька компаній або не реагує жодна. Платформа допоможе консолідувати інформацію і координувати допомогу», – пояснюють її засновники.

Ознайомитися зі списком лікарень, які потребують допомоги, можна тут. «Поки ми працюємо в тестовому режимі та висвітлюємо потреби обраних лікарень. Після завершення тестування відкриємо можливість реєстрації для всіх інших», – уточнюють розробники.

Платформа для допомоги людям похилого віку

Створено на карантині: 5 проектів проти хвороби й паніки
Фото: УНІАН

Засновник сайтів dumskaya.net, reformy.org.ua, em.odessa.gov.ua Петро Обухів і депутат ВР Олексій Гончаренко недавно запустили проєкт «Солідарність» – онлайн-платформу для допомоги людям похилого віку з покупкою ліків та продуктів.

Особи, які потребують допомоги, або їхні знайомі можуть подати заявку на сайті проєкту https://v2020.org.ua/ або зателефонувати на гарячу лінію 0-800-501-002.

Волонтери, які бажають купити для літніх людей продукти, ліки і/або доставити їх, можуть там зареєструватися і приймати заявки.

За кілька тижнів роботи платформи отримано 3222 заявок, доставлено 505 замовлень, зараз виконується 456.

«Цей сайт створений для взаємодопомоги українців під час епідемії коронавірусу. У найбільшій зоні ризику хвороби – літні люди. Разом ми можемо вберегти їх і зробити так, щоб хвороба не забрала життя», – пояснюють автори ідеї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті