Захворіло у світі
5,559,130
Померло у світі
348,610
Вилікувалось у світі
2,277,087
Захворіло в Україні
21,584
Померло в Україні
644
Вилікувалось в Україні
7,575
Основні фонди: як «зовнішні сили» впливають на стосунки в українській владі

Основні фонди: як «зовнішні сили» впливають на стосунки в українській владі

І якою є роль МВФ у розвитку нинішньої політичної кризи

Цей матеріал також доступний російською
Основні фонди: як «зовнішні сили» впливають на стосунки в українській владі
Засідання Кабінету міністрів України
Фото: УНІАН

У середині березня Україна разом з усім світом увійшла в період хаосу і рецесії, спровокований епідемією коронавірусу. До цього моменту в країні сталося кілька глобальних зрушень в геополітичній парадигмі і внутрішніх трансформацій, які значною мірою визначили стратегію щодо подолання кризи.

Напередодні пандемії в Україні змінилася виконавча гілка влади – замість трохи нетямущого, але закоханого в Захід уряду Олексія Гончарука був сформований Кабмін, збалансовано наповнений кандидатурами або безвільними, або критично схильними до орієнтації на донорів. Економіка увійшла в піке, показавши вперше з 2016 року падіння ВВП на 0,5%, а перед монобільшістю, яка стрімко розсипається, постало завдання ухвалити два критичні закони – про банківську діяльність (який блокував повернення ПриватБанку колишньому власникові) і про ринок землі. При цьому дедалі виразніше відчувався розворот зовнішнього курсу на зближення з Росією – Офіс президента на чолі з Андрієм Єрмаком демонстрував напрочуд міцні нерви у відповідь на обурення громадськості.

Відхилення від «європейського курсу» стало настільки очевидним, що зовнішні донорські організації, які за шість років звикли вважати українське питання вирішеним і в силу цієї впевненості проґавили початок трансформацій, поспіхом заходилися відновлювати втрачені позиції. На початку березня МВФ першим ініціював активізацію перемовин з Україною. Одночасно почала готуватися низка масштабних інформаційних кампаній, зміст яких умовно можна звести до тези «Росія – агресор, альтернативи МВФ немає». Частину з них планується транслювати на Донбас.

Mind розповідає, чим усе обернулося.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті