Основні фонди: як «зовнішні сили» впливають на стосунки в українській владі
І якою є роль МВФ у розвитку нинішньої політичної кризи

У середині березня Україна разом з усім світом увійшла в період хаосу і рецесії, спровокований епідемією коронавірусу. До цього моменту в країні сталося кілька глобальних зрушень в геополітичній парадигмі і внутрішніх трансформацій, які значною мірою визначили стратегію щодо подолання кризи.
Напередодні пандемії в Україні змінилася виконавча гілка влади – замість трохи нетямущого, але закоханого в Захід уряду Олексія Гончарука був сформований Кабмін, збалансовано наповнений кандидатурами або безвільними, або критично схильними до орієнтації на донорів. Економіка увійшла в піке, показавши вперше з 2016 року падіння ВВП на 0,5%, а перед монобільшістю, яка стрімко розсипається, постало завдання ухвалити два критичні закони – про банківську діяльність (який блокував повернення ПриватБанку колишньому власникові) і про ринок землі. При цьому дедалі виразніше відчувався розворот зовнішнього курсу на зближення з Росією – Офіс президента на чолі з Андрієм Єрмаком демонстрував напрочуд міцні нерви у відповідь на обурення громадськості.
Відхилення від «європейського курсу» стало настільки очевидним, що зовнішні донорські організації, які за шість років звикли вважати українське питання вирішеним і в силу цієї впевненості проґавили початок трансформацій, поспіхом заходилися відновлювати втрачені позиції. На початку березня МВФ першим ініціював активізацію перемовин з Україною. Одночасно почала готуватися низка масштабних інформаційних кампаній, зміст яких умовно можна звести
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.