Вікторія Степаненко: «Після нейроімплантування вже понад 6000 пацієнтів відчули зменшення симптомів хвороби Паркінсона, а десятки – повернулися до колишнього життя»
Pekлama

Вікторія Степаненко: «Після нейроімплантування вже понад 6000 пацієнтів відчули зменшення симптомів хвороби Паркінсона, а десятки – повернулися до колишнього життя»

Засновниця клініки Neuro Implant Clinic розповіла про методи, які допомагають долати нейродегенеративні захворювання

Этот материал также доступен на русском языке
Вікторія Степаненко: «Після нейроімплантування вже понад 6000 пацієнтів відчули зменшення симптомів хвороби Паркінсона, а десятки – повернулися до колишнього життя»
Вікторія Степаненко, засновниця клініки Neuro Implant Clinic

Нейродегенеративні захворювання, такі як хвороба Паркінсона й Альцгеймера становлять дедалі більшу проблему для всесвітньої охорони здоров’я. За даними ВООЗ, у світі налічується понад 50 млн хворих на деменцію, а їх кількість щороку збільшується на 10 млн. Це одна з головних причин інвалідності серед літніх людей. 70% пацієнтів у світі страждають на хворобу Альцгеймера. І традиційна медицина тут розводить руками  за допомогою медикаментозної терапії таких хворих не вилікувати.

Методи альтернативної медицини дозволяють якщо не вилікувати повністю, то хоча б зменшити прояв симптомів захворювань до мінімуму і навіть повернути назад розвиток хвороби. В іспанському Центрі нейрорегенеративної медицини Neuro Implant Clinic пройшло лікування близько 6000 пацієнтів. З ними працювали фахівці за допомогою методів інтегративної медицини, які базуються на акупунктурі. У цьому інтерв’ю ми поговоримо з засновницею клініки Вікторією Степаненко про те, як діє їх метод.

– Як офіційна медицина сьогодні лікує нейродегенеративні захворювання?

– Спочатку варто згадати, що таке нейродегенеративні хвороби. Неврологія ― одна з найбільш комплексних наукових сфер. Коли у пацієнта з’являються перші симптоми неврологічного захворювання, найчастіше у нього вже є цілий букет хвороб.

Так, за хвороби Паркінсона порушується вироблення чорної речовини мозку (substantia nigra) та дофаміну. Так як мозок відповідає за все наше тіло, це є вихідною точкою. Пацієнт впадає в емоційну ригідність і не може поворухнутися або у нього починається тремор одної/ двох рук. З першими симптомами, як правило, ніхто не йде до лікаря. Найчастіше до нього звертаються через два-три роки, коли стан пацієнта вже тяжкий. І це не грип: таке захворювання не минає від прийому якихось ліків. Від хвороби насамперед потерпають пацієнти від 50 років, у яких вже є проблеми з серцем, тиском та ін. Тому лікувати їх треба з урахуванням всієї картини, а у фармакологічної медицини зовсім інший підхід.

Існує догма, що більшість неврологічних захворювань є невиліковними. Зокрема, хвороба Паркінсона. Пацієнту призначають синтетичний дофамін: він надходить до мозку і зменшує прояв симптомів ― людині стає легше. Водночас спостерігається ефект звикання, організм перестає виробляти власний дофамін.

Також пацієнтові радять фізіотерапію, спорт, побільше перебувати просто неба ― це все. Але для людини сама думка про невиліковне захворювання є ударом. Більшість пацієнтів впадає в депресію і не хоче нічого робити. До хвороби Паркінсона, вікових захворювань додається ще і депресія.

– Що ви можете протиставити цьому?

– Ми називаємо нашу методику інтегративною. Фармакологія охоплює тільки фізичний рівень. Інтегративна медицина ― фізичний, енергетичний, емоційний та інші рівні. Це повернення до натуральної медицини та об’єднання практик для більш комплексного підходу і пошуку найкращого рішення для пацієнтів. Наш метод базується на засадах акупунктури школи Стародавнього Китаю і сучасної Міжнародної французької школи Поля Нож’є (EIPN), який дав наукове обґрунтування аурікулотерапії та локальній акупунктурі.

У тілі людини все взаємопов’язано, навіть якщо ми цього не бачимо. Зокрема, вухо пов’язане з головним мозком через нервові закінчення. Активізуючи певні точки на вухах, можна одночасно стимулювати головний мозок, що важливо при неврологічних захворюваннях. Це відомий факт. За допомогою стимуляції активних точок можна відновити вироблення дофаміну.

У 2001 році Ульріх Верт, доктор медичних наук і автор методики нейроімплантування, шляхом проведення досліджень визначив: чим довше голки залишаються в точках вуха, тим сильнішою є стимуляція. Так, він прийшов до винаходу нового нейроімпланту. Це мініголки з титану, які назавжди залишаються під шкірою та сприяють поліпшенню якості життя пацієнтів і зниженню проявів симптоматики захворювань. 

Виктория Степаненко: «После нейроимплантирования уже более 6 тыс человек ощутили снижение симптомов болезни Паркинсона, десятки – вернулись к прежней жизни»

– Альтернативну медицину часто звинувачують у нестачі доказів. Ви проводили якісь дослідження?

– Так, хоча це доволі складно. За результатами нашого дослідження у виданні про акупунктуру «International Acupuncture» вийшла наукова публікація під назвою «Comparative study of the efficacy of the usual therapy for Parkinson’s disease plus auricular acupuncture and the usual therapy without acupuncture».

Учасників дослідження розділили на дві групи. Представники першої лікувалися тільки за допомогою фармакологічних препаратів, а у другій ― використовували ще й метод нейроімплантаціі. За обома групами наглядав незалежний невролог з Мадрида протягом року. За підсумками спостережень друга група вже через рік продемонструвала кращий рівень життя та скоротила прийом медикаментів. Це дає підстави вважати, що така терапія прирівнюється до натурального лікування. Я нагадую, що ми говоримо про захворювання, призупинити розвиток яких для офіційної медицини ― вже великий успіх. Але стабілізувати і поліпшити якість життя пацієнтів ― цілком реально.

– Які існують упередження щодо вашої методики?

– Я б звернула увагу на типові помилки пацієнтів.

Перша з них: багато пацієнтів мають споживацьке ставлення до медицини та перекладають відповідальність за своє здоров’я на лікаря, медикаменти. Уважають, що якщо вони заплатили, то результат їм хтось забезпечить. Інтегративна терапія виходить з постулату, що людині надають усі інструменти для зцілення, але результат залежить від самого пацієнта.

Крім імплантів ми надаємо рекомендації щодо харчування та способу життя. 99% захворювань є психосоматичними. Поки ви не почнете працювати з їх причиною, з конфліктом, який спричинив збій на фізичному рівні, досягнути позитивного результату буде важко. Наша терапія також приділяє увагу енергетичному стану людини та її харчуванню. Як говорив Гіппократ: ми ― те, що ми їмо.

У нашій клініці ми послуговуємося відомими медичними фактами про те, що відбувається з організмом після вживання тих чи інших продуктів. Наприклад, ми не виступаємо проти м’яса. Але в ньому зараз міститься велика кількість гормонів і хімічних речовин, що користі від такого білка буде отримано менше, ніж витрачено зусиль на його перетравлення. Тому краще їсти менше, але якісніші продукти.

Не менш небезпечними ворогами організму є біле борошно і цукор. Уживання в їжу цих продуктів призводить до процесів бродіння і запалення. Коли організм здоровий і може з такими процесами впоратися, це забезпечує певне розслаблення головного мозку, яке все одно пов’язане з дофаміном і ендорфіном. Але від цього потерпає кишківник. Дієта з великою кількістю вуглеводів погіршує здоров’я людей з хворобою Паркінсона.

Крім того, неабияке значення має рух, особливо біг.

У пацієнтів, які дотримуються наших рекомендацій, результати приголомшливі. У тих, хто цього не робить, прогрес незначний.

Друга помилка: людина вважає, раз їй стало легше, значить усе вже добре, їй знову 20 років і море по коліна. Вона починає пересувати меблі, вести надмірно активну життєдіяльність. Але... відбувається регрес, повертається біль.

Третя помилка: емоційний стан. У неврології головний ворог лікування ― це стрес. Якщо пацієнти не знижують рівень стресу і не працюють зі своїм сприйняттям дійсності, то це зменшує ефективність лікування. Потрібно довіряти терапії та досвіду лікарів. Через наш центр пройшло понад 6000 пацієнтів з усього світу. І мати терпіння теж необхідно.

Виктория Степаненко: «После нейроимплантирования уже более 6 тыс человек ощутили снижение симптомов болезни Паркинсона, десятки – вернулись к прежней жизни»

– Що думає ВООЗ про вашу методику?

– Нашу клініку внесено до реєстру медичних установ Іспанії. Зокрема, міста Валенсія. Усі наші фахівці ― дипломовані лікарі. Вони зареєстровані в системі під певним номером. Водночас вони є спеціалістами з аурікулотерапії.

Акупунктура, на якій базуються наші методи, визнана ВООЗ. Є широкий перелік захворювань, у лікуванні яких вона допомагає.

Одна з причин, чому стародавні знання на кшталт акупунктури і аюрведи погано працюють нині ― сьогодні захворювання прогресують дуже швидко, немає часу на 10-20 сесій. Крім того, аюрведа ― це радше превентивна медицина. На відміну від цих видів лікування, наш метод передбачає лише один сеанс, а мініголки у тілі пацієнта будуть працювати постійно.

– Як ви започаткували нейрорегенеративну медицину? Чому вибрали саме цей напрямок?

– У 2007 році я випробувала імпланти на собі. До цього півроку не могла впоратися з однією гормональною проблемою, але за допомогою мініголок повністю її вирішила. Зараз у мене в організмі ― понад 80 нейроімплантів, які допомагають долати інші хронічні захворювання. Я вбачала великий потенціал у цій терапії, а також хотіла розповісти про неї світу. У 2007 році ми з доктором Вертом відкрили клініку в Іспанії. Це був великий челендж. Зараз це стиль мого життя.

– З якими викликами ви стикаєтеся у своїй роботі?

– Перший ― це розвіювання міфів і стереотипів. До того моменту, коли пацієнт погоджується на вживляння нейроімплантів, спливають години роз’яснень.

Другий ― непотрібний конфлікт між фармацевтичною індустрією й альтернативними методами лікування. У цій боротьбі програють пацієнти.

Третій ― небажання пацієнтів одужувати. Насправді з 100% тільки 5-6% хворих хочуть вилікуватися. Людина бачить, що поки вона хворіє, то отримує більше уваги і співчуття з боку близьких. Саме тому вона не хоче, щоб щось змінювалося. Але таке задоволення має негативні наслідки. Я хотіла б, щоб більше людей прагнули вийти з глухого кута депресії та подолати захворювання.

Четвертий ― це підготування документів для відкриття клінік. Кожна держава має свої законодавчі особливості, а в медицині завжди були дуже високі вимоги до документації. Але ми з цим справляємося. Наприклад, у Латинській Америці альтернативна медицина частіше співпрацює з консервативною.

Зараз ми працюємо над відкриттям фонду, який дозволив би збирати кошти на забезпечення терапії для пацієнтів, які не можуть собі це дозволити. Ми підготували необхідні документи і вже другий рік поспіль чекаємо дозволу від відповідальних служб.

– Що являє собою процедура імплантації мініголок? Що при цьому відчуває пацієнт?

– Пацієнти можуть приїхати до нас в клініку або залишити заявку на сайті, через месенджер або пошту, ми з ними обов’язково зв’язуємося: відправляємо інформацію, спілкуємося, просимо заповнити анкету про себе, вислати медкартку, допомагаємо спланувати поїздку, замовити готелі, таксі тощо. У нас є супроводжуючий персонал, який допомагає з організаційними питаннями.

У нашій клініці ми проводимо обстеження та діагностику, щоб визначити план імплантування. Уживляння нейроімплантів здійснюється амбулаторно, але це можна зробити за 2-3 години. Після процедури пацієнт іде відпочивати і приходить для контролю наступного дня. За шість місяців ми здійснюємо контрольний зворотний зв’язок, а за рік запрошуємо пацієнта на заключний огляд.

Титанові нейроімпланти у формі мікроголок уживляють під анестезією. Вони зовсім мініатюрні, але пацієнт може відчувати незначний дискомфорт. Це минає протягом 4-6 днів.

Виктория Степаненко: «После нейроимплантирования уже более 6 тыс человек ощутили снижение симптомов болезни Паркинсона, десятки – вернулись к прежней жизни»

– Чи плануєте відкрити клініку в Україні?

– Ми плануємо співпрацювати з українськими клініками. Наші лікарі будуть приїжджати і проводити процедуру тут, у місцевих клініках, як тільки вільне пересування (особливо виїзд за кордон) знову стане можливим.

– Коли пацієнти помічають результат від проведеної процедури?

– Реакція на імплантування у всіх різна. Я, наприклад, відчула ефект уже наступного дня, а комусь потрібен деякий час. Якщо говорити про хворобу Паркінсона, то прояв симптомів знижується на 60-70% за 3-6 місяців, відбувається регенерація нервових клітин. У нашій практиці десяткам пацієнтів після нейроімплантування не підтвердили діагноз при повторному огляді. Але ми не можемо гарантувати це на 100%, у кожного своя історія.

– Чи можуть виникнути якісь проблеми після процедури?

– Типова помилка у випадку з хворобою Паркінсона ― люди не знижують дозу медикаментів після того, як у них відновлюється вироблення дофаміну. Вони просто звикають до нового стану і не помічають його. Саме тому важлива особиста зустріч за рік-півтора.

– Кому підходить така методика, а кому ні?

– Наш метод підходить усім, хто хоче вилікуватися, шукає рішення та прагне поліпшити якість свого життя. Якщо пацієнт змирився з роллю жертви і на свідомому чи підсвідомому рівні не хоче розірвати цього кола, коли є внутрішнє неприйняття або відторгнення, таку людину складно буде вилікувати. Якщо ж у пацієнта є бажання одужати, але йому не вистачає гарної методики й інструментів, то наша терапія дає сильний поштовх до регенерації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло