Україна в європейських ЗМІ: знову Шредер, укотре – Байден, «мишачі перегони» у Держрезерві та платні камери в СІЗО
Щотижневий огляд згадок про українські реалії в інформпросторі ЄС

Mind продовжує рубрику «Україна в європейських ЗМІ». Матеріали з цього циклу дають розуміння того, у якому світлі наша країна постає перед європейцями та які з тутешніх проблем протягом тижня, що минає, найбільше хвилювали сусідів. Проєкт підготовлено в партнерстві з незалежною громадською організацією Promote Ukraine (Брюссель).
Цього тижня Україна нечасто потрапляла на шпальти європейських ЗМІ. Найбільше про нашу країну згадували в контексті можливих додаткових санкцій Америки щодо будівництва «Північого Потоку – 2» та «Байден-гейту» і майбутніх виборів у США.
Тим не менше, у матеріалах, що стосувалися Джо Байдена, Україна не лише згадувалася, а була в центрі уваги. Так, швейцарська Neue Zuercher Zeitung повідомила, що перевірка старих справ в Україні не вказала на провину Гантера Байдена (сина Джо Байдена – кандидата у президенти США на цьогорічних перегонах. – Mind).
Та все ж ця справа «заходить на нове коло розслідування»: наприкінці травня нардеп Андрій Деркач, що має зв’язки з адвокатом Трампа Руді Джуліані, оприлюднив телефонні розмови між Джо Байденом та колишнім президентом України Петром Порошенком, в яких йдеться про відставку генпрокурора Шокіна. А відтак, теперішній генпрокурор Ірина Венедіктова відкрила нове розслідування проти Порошенка за підозрою у державній зраді. І хоча про компанію Burisma в її матеріалах не йдеться, ця справа принесе Байдену нові клопоти.
«Сподіваюся, Герхард Шредер може опанувати себе і вести дискусію в рамках європейських стандартів». Так висловився Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба щодо конфлікту між колишнім канцлером та послом України в Німеччині Андрієм Мельником. Німецька Bild поспілкувалася із міністром під час його візиту до Берліну, що відбувся на початку тижня.
Також видання нагадало, що війна на Донбасі триває. І хоча Україна взяла на себе зобов’язання імплементувати формулу Штайнмаєра, закон з цього приводу все ще не прийнятий.
Випускники «парамілітарного табору» у Санкт-Петербурзі, серед яких є і шведи, і фіни, і німці, навчаються «обходитись зі зброєю та вибуховими речовинами», а пізніше приєднуються до російських бойовиків на сході України. Про це пише німецьке видання Focus у матеріалі «Німецькі неонацисти навчаються терору в таборі у Санкт-Петербурзі».
Agoravox, французька новинна платформа, через яку часто поширюється російська пропаганда, взяла на озброєння повідомлення Михайла Апостола, радника Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, про те, що «миші з’їли запаси зерна» у Держрезерві. У публікації Україну названо «гігантською цирковою школою». «За певною корупційною схемою склади Державного резерву наповнюються неякісною продукцією, оплачуваною за штучно завищеними цінами з бюджету України, а її потім «з'їдають» миші», – йдеться в матеріалі.
«В українських СІЗО (в Києві на Лук’янівці, а також у Львові) з’являться камери з підвищеним комфортом: ліжко коштуватиме приблизно 400 євро на місяць. Таких ліжок передбачено 13 із загальних 2300. Атмосфера в цих камерах нагадує готель, де є туалет, душ, кондиціонер, телевізор із плазмовим екраном, холодильник, мікрохвильовка, а як не хочеться готувати, то можна навіть замовити піццу», – повідомила німецька TAZ.
Таким чином, за словами видання, в Україні хочуть боротися із корупцією в СІЗО, де деякі утримувані підкуповують працівників, аби отримувати певні переваги (наприклад, доступ до інтернету). «А іноді в їхніх камерах навіть знаходять ножі та вибухові речовини. Тепер же можна офіційно через онлайн-перекази замовити таку камеру в органах юстиції. Вилучені кошти вкладатимуться в ремонти й інші кроки з покращення умов у СІЗО», – зазначається у матеріалі.

Матеріал підготовлено в партнерстві з НГО Promote Ukraine (Брюссель)
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].