Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Інноваційні платформи: навіщо і як компаніям переходити в онлайн

Інноваційні платформи: навіщо і як компаніям переходити в онлайн

Про інновації з елементами штучного інтелекту для бізнесмоделей

Інноваційні платформи: навіщо і як компаніям переходити в онлайн
Фото: pixabay

Для моделі зростання з передоплатою характерний ринок, де існує вплив спільноти або мережі, а також інтелектуальний аналіз даних та штучного інтелекту. Ласкаво просимо до бізнес-моделі XXI століття.

Mind пропонує дізнатися з перекладу матеріалу Fortuneindia, які перспективи мають цифрові бізнесмоделі у традиційних. 

Матеріал підготовлений у партнерстві з бюро перекладів «Профпереклад».

Традиційні бізнесмоделі підпорядковуються традиційним законами, де ефект масштабу трактується як зворотний зв'язок між постійними витратами та обсягом виробництва. Ці бізнесмоделі потребують великих вкладень основного капіталу (якщо говорити, наприклад, про виробництво), або людського капіталу (якщо говорити, наприклад, про послуги).

Традиційні бізнесмоделі «страждають» через те, що рушійні сили масштабу, обсягу та навчання також є стримувальнми факторами – чим більше кількість користувачів, тим менше цінність фірми.

Цифрові бізнесмоделі, що засновані на програмному забезпеченні як послуги, не мають таких обмежень, оскільки вони використовують дані для розкриття раніше невідомих ідей та можливостей. Компанії «Нетфлікс» (Netflix) та «Сейлзфорс» (Salesforce) є прикладом такого бізнесу для сегментів B2C і B2B.

Платформи

Платформи використовують технології для поєднання людей, організацій та ресурсів в інтерактивну екосистему, де ресурси створюються та спільно використовуються.

Основна мета платформи – це полегшення взаємодії користувачів для обміну товарами та послугами або соціальною валютою, внаслідок чого створюються цінності для всіх користувачів.

Платформне мислення процвітає через здатність організовувати навчання завдяки таким елементам, як алгоритми, загальна цифрова інфраструктура, використання обмежених ресурсів, контекстна спільна творчість, пов'язані торгові майданчики, мережеві ефекти, мінімалістичний дизайн, екосистеми та загальнодоступні дані.

Фірми, що використовують цифрові платформи для спільного створення та розподілу вартості, отримують вигоду від мультиплікаційного ефекту мереж. Ці так звані засновники мереж рухаються швидше з більш низькими граничними витратами для забезпечення найвищого мультиплікаційного ефекту.

Потужна комбінація

Практично всі великі технологічні компанії, як-от Google, Apple, Amazon та Microsoft, прогресують завдяки поєднанню технологій як послуг із бізнесмоделями на базі платформ. Це перевертає звичайну логіку догори дриґом, згідно з якою – чим більше користувачів, тим більше цінність підприємства.

Поява платформ та технологій як послуг призвела до виникнення феномену під назвою «ефект немаштабу». Тому не дивно, що невеликі стартапи сміливо прагнуть зайняти нішу на глобальних ринках та з успіхом кидають виклик великим конгломератам, перевертаючи з ніг на голову переваги застарілого інвестування в масштабній економіці.

Елементи штучного інтелекту

Сьогоднішній споживач – це багатоплатформний споживач, який споживає певну інформацію за принципом «де, коли і як заманеться». Ключовим компонентом успіху всіх сучасних бізнесмоделей залишається скупчення користувачів, залучення користувачів та монетизація або принцип ART – залучення, утримання та взаємодія зі споживачами.

Інноваційні платформи: навіщо і як компаніям переходити в онлайн

Дослідження показують, що об'єднаний ринок заснований на платформах та технологіях як послугах, де споживачі готові сплачувати абонентську плату (наприклад, Spotify або Shopify), виявляється набагато більш стійким, ніж традиційні бізнесмоделі в умовах кризи та перешкод .

Під час трансформації інтелекту штучний інтелект забезпечує координацію та масштабну персоналізацію. Це благотворний цикл, що є дуже схожим на маховик: чим більше кількість учасників на кожній стороні платформи, тим більше вплив на мережу та процес навчання, тим вищий рівень залученості та вища цінність фірми.

Отже для нової моделі зростання характерний ринок, на якому покупці та продавці стикаються з впливом спільноти та мереж, а також мають значну технологічну підтримку у вигляді систем з елементами штучного інтелекту. Модель отримання доходу, як правило, передбачає передплату. Ласкаво просимо до бізнесмоделі XXI століття.

Матеріал підготовлений у партнерстві з бюро перекладів «Профпереклад».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті