Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Чому інновації в бізнесі – це не тільки написання кодів

Чому інновації в бізнесі – це не тільки написання кодів

Чи можливо розробити новий застосунок без залучення IT-спеціалістів

Цей матеріал також доступний російською
Чому інновації в бізнесі – це не тільки написання кодів
Фото: pixabay

Успіх у сьогоднішніх складних та непередбачуваних умовах вимагає того, щоб ми рухалися швидше, прикладаючи більше зусиль, але витрачаючи менше ресурсів. Як прискорте процес створення інновацій за допомогою інтерфейсів прикладного програмування без жодних кодів, шляхом автоматизації, Mind пропонує дізнатися з матеріалу Forbes.

Матеріал підготовлений у партнерстві з бюро перекладів «Профпереклад».

Велика кількість керівників вищої ланки вважають, що інновації починаються з їх корпоративного ІТ-персоналу. У певній мірі це правда. Але, коли ви думаєте тільки про розробників, яких ви наймаєте на роботу, а не про тих, до яких ви можете звернутися, можливо, ви зневажаєте деякими з найбільш ефективних бізнес-стратегій, що існують на сьогодні.

Хоча розробники все ж таки залишаються важливою категорією працівників для певних типів роботи, вони не є єдиним джерелом технологічних інновацій. Тепер ми маємо засоби, які дозволяють співробітникам-неспеціалістам оптимізувати бізнес-процеси, створювати інноваційні програми та підвищувати корпоративну продуктивність.

Успіх в сьогоднішніх складних та непередбачуваних умовах вимагає того, щоб ми рухалися швидше, прикладаючи більше зусиль, але витрачаючи менше. Саме тому для досягнення цієї мети керівники підприємств повинні кинути виклик традиційним підрозділам – технічні проти нетехнічних. Кожен повинен переосмислити те, звідки беруться інновації.

Розуміння важливості інтерфейсу

В основі цього процесу лежить безліч рівнів технологічної складності, але теоретично велика частина цього процесу зводиться до простої ідеї: інтерфейсу.

Інтерфейси в значній мірі забезпечили поширення системи обчислень. Три десятиліття тому, якщо в когось був вдома комп'ютер, то, ймовірно, для роботи необхідним було введення команди DOS. До 90-х років завдяки графічним інтерфейсам взаємодія з комп'ютерами стала менш складною з технічного погляду. На сьогодні сенсорні та голосові інтерфейси з кожним днем дозволяють виконувати складніші завдання за допомогою все простіших операцій.

Аналогічно розвивалися механізми та інструменти, які дозволяють підприємствам створювати програми, а також нові цифрові робочі процеси. Програмістам не потрібно витрачати стільки часу на написання коду, як раніше для створення певного застосунку, а деяким розробникам взагалі не потрібно цього робити.

За інтерфейсами, за допомогою яких створюються застосунки, ховається багато складних аспектів, але з розвитком нових інструментів ці складні процеси не обов'язково мають бути частиною створення застосунків.
Зосередивши увагу на взаємодії між цифровими активами та персоналом, керівники підприємств можуть розширити можливості для більшої кількості людей для впровадження інновацій. 

Внаслідок цього ми можемо витрачати менше часу на створення чогось незначного із самого початку і більше – на створення більш цінних інновацій. Ми можемо набагато легше активувати наявні цифрові активи, як-от дані та функції для нових варіантів використання. 

Інтерфейси прикладного програмування (ІПП) – це основні інтерфейси, які розташовуються між цифровими активами та розробниками, які використовують їх для створення нового цифрового досвіду, а також бізнес-процесів. ІПП надають розробникам єдиний спосіб доступу та поєднання послуг, даних та функцій без будь-яких складних процесів серверної генерації кодів. Використовуючи інтерфейси прикладного програмування в різних системах, підприємства можуть зробити дані, що містяться в цих системах, більш доступними та корисними. Інакше кажучи, інтерфейс спрощує сам процес для більш легкого використання базового значення.

Використання інтерфейсів для прискореного створення спільних інновацій

Підприємства все частіше звертаються до ІПП не тільки для модернізації застосунків або прискорення циклів розробки, а ще й для залучення винахідників для спільної співпраці за межами своїх організацій, будь то корпоративні партнери, чи незалежні розробники, чиї зусилля поповнюють магазини, де продаються застосунки. Понад половина керівників з інформаційних технологій стверджують, що ІПП є «важливими» або «дуже важливими» для партнерських відносин чи продуктивності екосистеми.

Наприклад, індонезійська банк «Бі Ар Ай» (BRI), що є клієнтом платформи хмарних обчислень (Google Cloud), використовував зовнішні інтерфейси для створення нових каналів доходу. Зробивши свій кредитний скоринг доступним через ІПП як платної послуги, банк «Бі Ар Ай» створив цифрову мережу дистанційних агентів по всій країні, відкривши банківські послуги для громадян у найвіддаленіших куточках країни. Подібна монетизація інтерфейсу принесла банку загальний дохід у розмірі $50 млн. А, оскільки інтерфейс надає стороннім особам прості засоби доступу до своїх цифровим активів, банк «Бі Ар Ай» скоротив відрізок часу, необхідний для залучення нових партнерів, з шести місяців до години.

Багато інших клієнтів платформи хмарних обчислень дотримуються аналогічних стратегій. Компанії «Пітні Боуз» (Pitney Bowes) та «Ек’ювезер» (AccuWeather), наприклад, пропонують низку цифрових послуг зовнішнім розробникам через ІПП, що дозволяє їм створювати застосунки з урахуванням відповідних можливостей компаній.

Ми розглядаємо такі бізнес-моделі, які орієнтовані на екосистеми програмного забезпечення від багатьох різних компаній та засновані на загальному ІПП, як необхідні важелі для нового зростання, що з кожним днем стають все більш важливими.

Створення застосунків та автоматизація бізнес-процесів без програмування

Інтерфейс прикладного програмування – це не єдиний важливий інтерфейс. З'являються нові засоби, що дозволяють зробити процес програмування без написання кодів. 

Програмування без написання кодів відповідає потребам, що постійно зростають. Керівники підприємств часто говорять про те, що вони бажають надати своїм співробітникам можливість створювати застосунки, оскільки ці люди стикаються з проблемами, що виникають у цій галузі, найбільше, але вони також хочуть зберегти обмеження, передбачені інформаційно-комунікаційними технологіями. Велика кількість аналітиків вважають, що коло «розробників-аматорів» збільшується. Згідно зі звітом компанії «Гартнер» (Gartner) за жовтень 2019 року під назвою «Майбутнє застосунків повинно включати розробки аматорів», до 2023 року «кількість активних розробників-аматорів на великих підприємствах як мінімум у чотири рази перевищить кількість професійних розробників».

Цей рух спрямований не так на заміну традиційних розробників, як на перерозподіл відповідальності за створення інновацій. На більшості підприємств ресурси розробників обмежені, крім того, велика кількість бізнес-потреб «змагаються» за увагу з іншими ідеями, внаслідок чого деякі ІТ-проекти неминуче залишаються в черзі нерозглянутих місяцями або роками. Складні проекти вимагають значного досвіду розробників, а безкодовий інструмент програмування звільнює ІТ-фахівців від роботи над цими проектами, водночас надаючи неспеціалістам можливість створювати потрібні їм програми.

Наприклад, застосунок AppSheet від платформи хмарних обчислювань дозволяє користувачам створювати застосунки без програмування, підключатися до джерел даних від G Suite та mySQL до Salesforce, а також до корпоративних баз даних через інтерфейси прикладного програмування. Ця можливість допомогла багатьом підприємствам значно прискорити розробку застосунків. У компанії «Солвей» (Solvay), що займається виробництвом передових матеріалів та хімічної продукції спеціального призначення, близько 400 розробників-аматорів створили понад 1000 застосунків, якими користуються понад 4000 кінцевих користувачів по всьому світу.

У майбутньому ми очікуємо, що через платформи, які не потребують кодів, можна буде підключити ще більшу кількість джерел даних за допомогою ІПП, а також розширити можливості співробітників без формального навчання розроблення програм. До уваги один цікавий приклад: Крім створення бізнес-застосунків, ми впроваджуємо інструменти без написання кодів, за допомогою яких можна автоматизувати процеси, об'єднуючи штучний інтелект та відсутність потреби в програмуванні для того, щоб користувачі мали змогу створювати як багатофункціональні програми, так і потужні засоби автоматизації на одній уніфікованій платформі.

Поміркуйте над питанням, чому торговий персонал цінніший для розвитку відносин з клієнтами, ніж постійне оновлення системи управління відносинами з клієнтами, введення інформації про клієнтів до автоматизованої системи розрахунків або введення даних до систем показників продажу та моніторингу. Завдяки платформі без написання коду AppSheet відділ продажів може підключатися до джерел даних та автоматизувати ці процеси, тим самим отримуючи можливість витрачати вільний час на дії, які мають прямий вплив на отримання доходу. 

Підприємствам потрібна платформа бізнес-застосунків

У багатьох випадках впровадження інновацій на підприємстві вимагає створення правильних інтерфейсів між цифровими активами та різними групами людей. ІПП є основою для цього, але організаціям необхідно мати безліч компонентів, а саме платформу бізнес-застосунків для того, щоб об'єднати всі ці процеси.

Платформа без написання коду розширює можливості традиційної програми інтерфейсів, тоді як програма без написання коду, створена на основі потужної програми інтерфейсів прикладного програмування, може надати доступ до більшої кількості цифрових активів для створення інновацій. Інструменти без написання коду та інтерфейси прикладного програмування можуть бути призначені для різних працівників, але за принципами роботи інтерфейсів вони є пов'язаними концепціями.

І неважливо, чи то ІПП, чи то інструмент без написання коду – інтерфейсами потрібно управляти. Ці інтерфейси є такими собі дверцятами до даних компаній, і ніхто не залишає двері незамкненими, якщо всередині в них є цінні речі. ІТ-відділам необхідно мати можливість контролювати тих, хто може отримати доступ до цифрових активів, а також те, як вони можуть їх використати, але все ж таки необхідно зробити швидкий доступ до самообслуговування, оскільки головною метою є зробити інформацію доступною для більшої кількості людей.

Інновації це не тільки код – Профпереклад

Отже підприємствам потрібен як мінімум шлюз інтерфейсу прикладного програмування (API шлюз) для безпеки та моніторингу, крім того, можуть знадобитися додаткові інструменти управління для монетизації інтерфейсів, створення порталу розробника, отримання інформації з системи даних про використання інтерфейсів прикладного програмування, а також інших більш складних варіантів використання.

Цей повний набір ресурсів, а саме: ІПП, відсутність коду та надійні можливості управління та аналітики, дає певній організації необхідну основу для гнучкості та стійкості в умовах змін у динаміці конкуренції та виникнення різних перешкод. Компаніям необхідно мати можливість використовувати свої цінні дані та функції в новій якості обслуговування клієнтів, швидше розробляти застосунки, підключати застарілі системи до служб штучного інтелекту та інших нових технологій, залучати нових партнерів тощо. Їм потрібна не просто цифрова трансформація, як ми вважали лише рік тому, а прискорена цифрова трансформація. Ми розглядаємо платформу бізнес-застосунків як дорожню карту для досягнення цієї мети.

Матеріал підготовлений у партнерстві з бюро перекладів «Профпереклад».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті