Захворіло у світі
43,979,777
Померло у світі
1,167,124
Вилікувалось у світі
29,800,111
Захворіло в Україні
363,075
Померло в Україні
6,755
Вилікувалось в Україні
148,642
Огидно, але привабливо: 4 дивакуватих вірусних тренди в інтернеті

Огидно, але привабливо: 4 дивакуватих вірусних тренди в інтернеті

Вони об'їдаються на камеру, щось споруджують із бруду та палиць, шурхотять усіляким непотребом і... збирають мільйонні аудиторії

Цей матеріал також доступний російською
Огидно, але привабливо: 4 дивакуватих вірусних тренди в інтернеті
Фото: pixabay

Інтернет заполоняють творіння напівбожевільних блогерів. Уразливих вони дратують, людей зі слабкими нервами – лякають, бридливим здаються мерзенними, у багатьох викликають подив, але водночас збирають мільйонні армії шанувальників. Mind пропонує ознайомитися з чотирма найпопулярнішими дивакуватими трендами інтернету.

1. Mukbang – обжерливість в ефірі

Плямкання, хрумкання, чвакання, сьорбання, ковтання... Здавалося б, ну хто захоче дивитися, як худі азіатки або обрюзглі американки смачно поглинають величезні порції всілякої їжі? Таких любителів спостерігати за обжерливістю називають «гастрономічними вуайєристами», і їх уже десятки мільйонів.

Тренд Mukbang виник 2010 року на корейській платформі прямих трансляцій AfreecaTV, після чого почав стрімко набирати популярність спочатку в Кореї, а потім у Японії, США та Європі. Напочатку в мукбангерів був певний стиль – трансляції вели худенькі привабливі азіатки, що поглинали апетитну їжу. Інтерес до них психологи намагалися пояснити потягом до естетики, а також прагненням глядачів позбутися почуття самотності.

Але останніми роками до лав Mukbang-зірок додалося безліч усіляких фриків. Як виявилося, мільйони «гастрономічних вуайєристів» готові споглядати, як поглинають їжу європейки, що страждають від зайвої ваги (Hungry Fatchick), трансгендери (blndsundoll4mj) і такі екстремали, як Ssoyoung, яка просто в ефірі білує і ковтає шматки живих кальмарів і восьминогів.

2. Primitive life – наслідування первісних людей

Цей мегапопулярний тренд почався геть нещодавно з невинної примхи молодого австралійця Джона Планта, який вирішив перевірити, чи зможе сучасна людина освоїти примітивні навички, притаманні стародавнім предкам. У 2015 році він пішов у місцевий ліс і на камеру зробив там сокиру з каменю, добув вогонь методом тертя, накопав глини і зліпив з неї горщики, побудував курінь, потім хатинку – й пішло-поїхало. Його канал Primitive Technology за п'ять років існування на YouTube привернув понад 10 млн підписників, і в австралійця з'явилися сотні наслідувачів у різних куточках світу.

Безліч працьовитих в'єтнамців, філіппінців, тайців, американців пішли у свої ліси і створили однотипні канали (Primitive Technology IdeaPrimitive LifeSurvival Skills PrimitivePrimitive Survival Tool…), знімаючи те, як вони уподібнюються дикунам. А мільйони цивілізованих людей взялися як заворожені стежити за процесом того, як напівголі юнаки й дівчата беруть у руки палиці й викопують ними басейни, будують хатинки з глини й гілок, роблять пастки на риб, а потім смажать свій улов на багатті.

На відміну від наших предків, які завдяки праці еволюціонували, блогери-примітивники рухаються у зворотному напрямку – до цілковитого здичавіння. Автори нових каналів, як-от Primitive Boy, уже не заморочуються будівництвом. На відео з десятками мільйонів переглядів вони просто плентаються лісом, кривляючись і видаючи нечленороздільні звуки, смажать на багатті м'ясо, а потім їдять його, голосно плямкаючи.

3. BASE jumping – екстремальні стрибки

Варто зазначити, що не всі бейсджампери безрозсудні. Серед них є професійні парашутисти, які не ризикують надміру і вважають стрибки з невеликих висот (будівель, вишок, мостів і скель) та польоти у вінгсьюті теж спортом. Але у сферу BASE jumping як магнітом притягує відчайдухів, що жертвують здоров'ям і життями заради красивих і ефектних зйомок.

Саме такі екстремали, як Улі Еммануеле, який першим пролетів у вінгсьюті через «вушко голки» в скелі, і Александер Поллі, який повторив цей трюк, популяризували бейсджампінг. Під їхніх відео, що лоскочуть нерви, коментатори висловлюють своє захоплення впереміш зі скорботою – у кожного із цих парашутистів був невдалий стрибок зі смертельними наслідками.

Найуспішнішим бейсджампером можна вважати Чейза Рейнфорда, творця YouTube-каналу Adrenaline Addiction з майже мільйоном підписників. Називаючи себе адреналіновим наркоманом, він запрошує глядачів отримати свої дози адреналіну від перегляду його божевільних стрибків.

Більшості не сподобається відчувати припливи гормону страху від виду бейсджамперів, що летять на скаженій швидкості й ледь не розбиваються об скелі та верхівки дерев. Але інтерес мільйонів до цього жанру має розумне пояснення. Представникам складних професій: льотчикам, пожежним, лікарям, які часто перебували в стресовому стані і без нього відчувають «адреналінову тугу», логічніше здобути відсутні дози екстриму з інтернету, а не в реальному житті.

4. ASMR – «масаж мозку»

Неологізм ASMR позначає феномен сприйняття, що характеризується приємним відчуттям релаксу і поколювання в потилиці. Цей «масаж мозку» можна відчути від розчавлювання пухирців на пакувальній плівці, від стукоту крапель дощу по листю дерев, від виду величного водоспаду. Подібних ASMR-тригерів (тактильних, візуальних, звукових, когнітивних) сила-силенна, і вони індивідуальні – ті, що правильно подіють на одного, можуть викликати роздратування в іншого.

Феномен ASMR був уперше ідентифікований 2007 року, і відтоді тисячі ASMR-блогерів наповнюють інтернет усілякими тригерами. Вони вкрадливо шепочуть у мікрофони, шелестять усім, що здатне шелестіти, давлять усе, що може хрустіти, і розрізають усе, що потрапляє під руку, розпеченими до 1000 градусів ножами).

ASMR-чутливим людям такі відео допомагають позбутися тривожності та стресів, розслабитися, поринути в сон. Шанувальників у цього дивного жанру стало настільки багато, що окремі ASMR-відео на YouTube, як-от глянсовий слайм, набирають понад 100 млн переглядів. А на вигляд нехитрі ASMR-канали, як, наприклад, німецький Ice Cream Rolls із заспокійливими кулінарними уроками зі скручування ролів із морозива, мають мільйони підписників і заробляють десятки тисяч доларів на тиждень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті