Ще одна пандемія, тільки вже віртуальна: як світ планує боротися з масштабними кібератаками
І чи всі вірять у їхню фатальність

«Кібератаки не впливають на здоров’я так, як коронавірус, але вони вражають економіку, а отже, мають прямий вплив на наше повсякденне життя. Єдиний спосіб зупинити поширення кібервірусу – це повністю відключити мільйони вражених пристроїв від інших і від’єднати їх від інтернету. Один день без інтернету коштуватиме нашій економіці $50 млрд», – ішлося в проморолику панельної дискусії WEF 2021, присвяченої запобіганню так званій кіберпандемії. Mind публікує висловлювання спікерів, які заперечували й підтверджували той факт, що світ живе за часів не лише біологічної, а й віртуальної пандемії.
Девід Кох, виконавчий директор Агентства кібербезпеки Сінгапуру:
«Ми бачимо, що дистанційна робота й e-комерція стали нашим новим способом життя. Пандемія збільшила довіру суспільства до цифрової інфраструктури, а віртуальний простір став джерелом життєвої сили нашої економіки».
«Коронавірусна пандемія – це питання фізичного світу, а кіберпандемія – віртуального. Між цими пандеміями є схожість: вони обидві потребують колективної відповідальності».
«У Сінгапурі ми запустили проєкт створення безпечного віртуального простору. Наша мета – захистити критично важливу інформацію й забезпечити базовий рівень кібербезпеки для всього суспільства».
Мішель Прайс, генеральний директор компанії AustCyber:
«Наприкінці минулого року Австралія, Індія, Японія та США домовилися про співпрацю, щоб у кілька рук працювати над найчутливішими питаннями, з якими ми зіштовхуємося. Ми замислилися над тим, як важливо вибудовувати різні види співпраці навколо захисту даних».
«Надзвичайно складно довіряти не просто тим, з ким ти ділишся інформацією, а й тому, як ти це робиш».
«Я полюбляю говорити, що ми живемо під час кіберпандемії просто зараз. Це дещо контраверсійно звучить, але не всі вірять у це. Однак, якщо поглянути на вплив кібератак на світові економіки й повсякденне життя, то в мене не залишається сумнівів».
Гіл Швед, генеральний директор компанії Check Point Software Technologies ltd:
«Я не можу сказати, що ми живемо в часи кіберпандемії, тому що наше життя не зупинилося так, як під час біологічної пандемії. Звичайно, щодня на нас здійснюються масові атаки з різних джерел: від комерційних і кримінальних до державних. Це типова ситуація, в якій ми завжди перебуваємо. Одні атаки цілком успішні, інші ми відбиваємо, але це не зупиняє економіку».
«Ми вміємо реагувати на кібератаки. І сьогодні нам усім слід говорити не про кіберпандемію, а про те, як створити механізми реагування на них у режимі реального часу. Ми це називаємо п’ятим поколінням атак. У цьому поколінні найскладніше – це виявляти атаки, бо кожна з них – це нова мутація. Вони всі різні».
Клара Цао, Global Shapers у Washington D.C. Hub:
«Понад 75% американців перебувають в онлайні, зберігаючи в хмарних сховищах свої персональні дані. У нас виник цілий пул проблем через пандемію, оскільки люди працюють з дому, використовуючи незахищену мережу, якою користується вся родина. В Азії більшість людей повернулися в офіси, однак у США досі велика частка населення працює дистанційно».
«Найменш захищеним є малий бізнес. Єдиний зв’язок, який існує між біологічною і кібербезпековою пандемією – це те, що в обох випадках є вразливі групи населення».
P.S. На запитання модератора, як спікери планують розв’язати проблему з кібербезпекою, прозвучали відповіді про співпрацю з іншими урядами й залученням приватного сектору, який може винайти слушне рішення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].