Дихання, сон і діджитал-детокс
Pekлama

Дихання, сон і діджитал-детокс

Чотири функції Apple Watch, які допоможуть знизити стрес

Этот материал также доступен на русском языке
Дихання, сон і діджитал-детокс

Усі ми час від часу відчуваємо тривогу та стрес, але вважаємо за краще справлятися з цим самостійно, не вдаючись до професійної допомоги. Когось від походу до психолога зупиняє страх, когось – небажання визнавати проблему та впевненість у власних силах. А у когось просто бракує часу. Але так чи інакше, допомога потрібна кожному, і приходить вона інколи з несподіваного боку. Зокрема, стати ментально здоровіше допоможе Apple Watch Series 6 – так, це не тільки стильний аксесуар, але й справжній помічник для здоров'я.

Рік, проведений у пандемії, у страху, в ізоляції та бентезі, завдав багатьом людям психологічного й емоційного збитку. В Американській психологічній асоціації (APA) з'ясували, що душевний і фізичний стан людей вже зовсім не ті, що були у 2019 році. Опитані повідомили про порушення сну, надмірне вживання алкоголю та низьку фізичну активність. Близько 61% дорослих відзначили, що додали або втратили у вазі. Збільшився рівень депресії, занепокоєння, вживання психоактивних речовин і схильності до суїцидів.

Усі ці фактори можуть призвести до зниження працездатності. Але допомогти запобігти цьому може Apple Watch. Цей розумний годинник в цілому орієнтований на сприяння покращенню здоров'я людини. У ньому є такі функції, як датчик частоти серцевих скорочень і відстеження фізичної активності. Але він також допомагає стабілізувати ментальний стан, а не заїдати або запивати стрес.

Отже, Apple Watch допоможе вам…

… міцніше спати

Як перестати турбуватися і почати жити з Apple Watch

Багато хто звик перед сном гортати стрічки соцмереж, дивитися відео або читати електронні книги. Однак це не сприяє належному розслабленню: і без того перевантажений мозок не встигає перебудуватися і в результаті страждає якість сну. Але ж сон дуже важливий для правильного функціонування нервової системи. Якщо ми не даємо собі добре відпочити, нервові клітини збуджуються, ми стаємо тривожними, агресивними, пригніченими та нездатними до продуктивної праці. Визначити свої потреби сну допоможе додаток Sleep (доступний у версії WatchOS 7). Він покаже, скільки часу вам необхідно, щоб заснути, скільки часу ви спали і коли прокидалися вночі. Усі ці показники допоможуть вам налагодити відносини зі сном.

Наприклад, якщо ви намагаєтеся спати «канонічні» вісім годин, але все одно прокидаєтеся розбитими, то це означає, що такий графік вам просто не підходить і потрібно його змінити. Налаштуйте розклад свого сну, вибравши дні та час, коли ви лягаєте спати та коли встаєте, і годинник почне моніторити сон. До того ж вам не знадобиться класти телефон поруч з собою – на Apple Watch можна налаштувати будильник і він нагадає вам, коли відходити до сну. Завдяки легкості та зручному ремінцю на руці годинник практично не відчувається. Він не буде заважати спати та розбудить приємною вібрацією.

… дихати

Як перестати турбуватися і почати жити з Apple Watch

Додаток Дихання, вбудований у watchOS, може здатися дуже простим, але в цьому й полягає його принадність. Це дійсно дивовижний додаток з перевіреною технікою релаксації. Усе, що вам потрібно – це глибоко дихати, і Apple Watch м'якою вібрацією підкаже вам, коли потрібно виділити хвилинку для цього. Після запуску програми на дисплеї з'являться кола, які будуть скорочуватися в такт вашому диханню, імітуючи відчуття розширення і звуження легень. Так вам буде набагато легше зосередитися на диханні. Усього один мінісеанс, сім глибоких вдихів – і ви відчуєте себе краще. Прийнятні для себе тривалість, частоту сеансів і кількість вдихів можна вибрати в налаштуваннях. Глибоке дихання – один з найпростіших способів знизити рівень стресу в організмі, поліпшити увагу та концентрацію. Коли ви дихаєте глибоко та повільно, це посилає вашому мозку сигнал, що все гаразд, і йому не потрібно виділяти адреналін. Іншими словами, це допомагає розслабитися, знизити частоту серцевих скорочень, кров'яний тиск і м'язове напруження.

… позбавитися від телефонної залежності

Як перестати турбуватися і почати жити з Apple Watch

У більшості з нас смартфони стали чи не продовженням руки. Ми використовуємо їх для роботи, розваг, покладаємося на них практично в усіх життєвих аспектах. Нагадування та повідомлення приходять неперервно, змушуючи нас нервувати. З'ясувавши на прогулянці, що залишили смартфон вдома, ми впадаємо в паніку. Apple Watch допомагають зменшити екранний час на всіх наших пристроях і знизити нескінченний потік зазвичай непотрібної інформації. На годиннику можна прийняти дзвінок, не зриваючись за телефоном в іншу кімнату. На ньому можна залишити мінімум необхідних додатків і витрачати менше часу на бездумне гортання стрічок соцмереж. Він рятує від необхідності гарячково перевіряти смартфон, коли ви готуєте, робите покупки або гуляєте. Все це може здатися дрібницею, але ви здивуєтеся, як зміниться ваш емоційний стан, коли ви спробуєте мінімізувати використання смартфона, ноутбука та планшета.

… медитувати

Як перестати турбуватися і почати жити з Apple Watch

Регулярна медитація допомагає розслабити свідомість і привести думки до ладу. Медитуючи, ми відпускаємо страхи та образи, стаємо більш врівноваженими та менш сприйнятливими до зовнішніх подразників. З додатком Calm, також вбудованим у WatchOS (6 версії та вище), медитувати буде нескладно.

Спеціальна програма «Тиждень спокою» допоможе освоїти медитацію під наглядом професійних інструкторів. Але крім неї, там є безліч різних практик, і кожен день з'являється нова, доступна користувачам усього протягом доби. Крім медитацій, додаток пропонує різноманітну заспокійливу музику та майстер-класи від фахівців у царині здоров'я. Необов'язково чекати закінчення важкого дня – десять хвилин для власного спокою знайдеться завжди. Також можна включити звуки природи та залишити їх фоном під час роботи. Ще однією особливістю Calm є аудіорозповіді, які читає не будь-хто, а різні знаменитості. Можна вибрати, щоб «казку на ніч» вам розповів Кілліан Мерфі, Леона Льюїс, Стівен Фрай або ж Меттью Мак-Конагей. Кожен знайде розповідь на свій смак, адже їх у додатку більше сотні. Це й уривки з класичної літератури, і дитячі твори, й наукові статті.

Тепер ви знаєте, скільки корисного закладено в Apple Watch і як він здатен заощадити вам час, нерви та гроші на походи до фахівців. Будьте здоровими та спокійними!


Як перестати турбуватися і почати жити з Apple Watch

Придбати офіційний Apple Watch Series 6 можна тільки у авторизованих реселерів Apple в Україні:
RozetkaCitrus, Allo, Comfy, Foxtrot, Eldorado, Moyo, iOn та Vodafone

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло