Таємниці з Білого дому: навіщо читати книжку «Кімната, де це сталося»

Таємниці з Білого дому: навіщо читати книжку «Кімната, де це сталося»

Як Дональд Трамп керував країною, докладний огляд від його радника з питань національної безпеки

Таємниці з Білого дому: навіщо читати книжку «Кімната, де це сталося»

Бекґраунд. Книжка, про яку йтиметься, стала, без перебільшень, несподіванкою, адже ледве не вперше публіці  стали відомі такі деталі роботи Білого дому не з преси, а від очевидця та людини, яка сама стала частиною апарату президента США.

Джон Болтон – це політик-республіканець, який працював при багатьох урядах, зокрема, був заступником держсекретаря з контролю за озброєнням та послом США в ООН за каденції Джорджа Буша-молодшого. Також він був радником президента Дональда Трампа з питань національної безпеки, про що й розповів у своїй книжці, влучно назвавши її «Кімната, де це сталося. Мемуари з Білого дому».

Оригінальна назва: The room where it happened. A white house memoir

Видавництво: Vivat

Наклад:  1600 примірників

Сюжет. Цю працю можна сміливо назвати хронікою подій, починаючи від шляху до важливої посади в житті Джона Болтона до самої його відставки та діяльності після неї. Книжку неможливо назвати легким чтивом, і це не звичний нон-фікшн, де серйозні теми нам намагаються подати спрощено. У нас в руках опинився такий собі сучасний літопис президентства Дональда Трампа очами Джона Болтона, де він грав не останню роль.

Автор книжки отримав свою посаду не одразу, а лише 9 квітня 2018 року, пробувши рік, як він це сам назвав, гостем у Білому домі, адже президент доволі часто обговорював з ним питання Ірану та Північної Кореї. Обоє були схвильовані тим, що жодні угоди не працюють, а розробка та випробування ядерної зброї набирає обертів.

У книжці детально описується кожна телефонна розмова навіть з іноземними колегами, зроблені справи  ледь не за кожен робочий день, а також візити іноземних делегацій. Ми дізнаємося не тільки про відносини, наприклад, з Мексикою, а, що важливо, про ставлення самого Трампа до них.

У подальших розділах автор розповідає про реакцію Трампа на події в Сирії, про його думки та дії щодо Туреччини, Венесуели тощо. Ну і, звісно, про любов президента до твіттеру, куди він писав дуже часто, не радившись із командою з національної безпеки. Бувало, що після його «заяв» команді доводилося підбирати слова для ЗМІ, щоб пом’якшити висловлювання їхнього президента.

Проте найцікавіший для українців розділ книги, звісно ж, про Україну. Інцидент у Керченський протоці став проблематичним для Трампа, адже це унеможливлювало його перемовини з Путіним. Це стало б знаком для світу, що Америка не звертає уваги на агресію Росії.

Однак Трамп це аргументував тим, що неможливо буде обговорювати інші важливі питання в таких умовах, бо весь час займе українське питання. Тож Трамп наголосив на важливості звільнення українських кораблів та їхніх екіпажів, після яких вони зможуть провести двосторонню зустріч. На жаль, Росія не погодилася на такі умови.

Вже колишній президент США також негативно відгукувався про оборонне фінансування України, тоді як конгрес призначив на це $250 млн. Сам автор книжки активно виступає за озброєння України та вважає, що наше перебування в НАТО є необхідним.

З книги ми дізнаємося також про розмову Болтона з Петром Порошенком, який просив  підтримки на виборах, але автор відповів: «Ні, в негрубій формі».

Згадуються також роздуми щодо стратегії дій Порошенка після перемоги Зеленського на виборах і про те, яку помилку допустив колишній президент стосовно парламентських виборів. Болтон також неодноразово згадував у книжці, що саме Порошенко був сильним антиросійським президентом.

Вам сподобається, якщо: ви цікавитеся політичними подіями, але вам не достатньо офіційних промов та статей у ЗМІ.

Ви хочете все дізнатися з вуст очевидця та зрозуміти, як працює апарат президента зсередини. Також це важлива праця для українців, адже ми можемо дізнатися, що насправді говорять про війну на Донбасі в Білому домі та про відносини з Росією.

Вам не сподобається, якщо: ви вважаєте себе аполітичною людиною й не готові пробиратися крізь політичні ігри, купу згаданих посадовців та до справді великого обсягу книжки.

Головна причина прочитати: увійти в потаємні двері Білого дому та підслухати приватні розмови високопосадовців за президенства Дональда Трампа, а також розібратися, чому вважають, що він зовсім не був готовий до перемоги на виборах.

У тому ж дусі:

«Вогонь і лють. Всередині Білого дому Трампа» Майкл Вулфф

Якщо зазирнувши до Білого дому за допомогою Джона Болтона вам не хочеться його залишати, то ви можете продовжити цю «подорож» з Майклом Вуллфом – журналістом, який написав свою книжку, взявши за основу багаточисельні інтерв’ю найближчих до президента Трампа людей.

Адвокати Дональда Трампа, які намагалися завадити виходу книги, лише підігріли до неї інтерес і змусили людей серйозно поставитися до всього сказаного в книжці.


«Страх. Трамп у Білому домі» Боб Вудворт

Продовжуючи тему діяльності Дональда Трампа, варто звернути увагу також на це журналістське розслідування, яке оформилося в книжку.

Її називають портретом президента США – Дональда Трампа, де ми знайомимося не тільки з його політичними рішеннями, а також з його вподобаннями в повсякденному житті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті