Дайджест kmbs alumni: про вплив пандемії на економіку, незалежних журналістів та важливість судової реформи

Дайджест kmbs alumni: про вплив пандемії на економіку, незалежних журналістів та важливість судової реформи

Найцікавіше на платформі в серпні

Дайджест kmbs alumni: про вплив пандемії на економіку, незалежних журналістів та важливість судової реформи

У межах співпраці з Києво-Могилянською Бізнес-Школою та, зокрема, спільнотою її випускників Mind пропонує своїм читачам ознайомитися з найцікавішими матеріалами, що публікувалися на платформі kmbs аlumni протягом серпня.

kmbs news

Бізнес

Експерти Advisory Board kmbs Alumni опрацювали запит від alma mater – Києво-Могилянської академії (КМА). До зустрічі доєдналася в.о. президента КМА Олександра Гуменна. Фахівці занурилися в аналітику даних. Вони обговорили стан академії в екосистемі освіти та впровадження нових напрямів бакалаврських та магістерських програм. 


Випускники Києво-Могилянської Бізнес-Школи (kmbs) організували зустріч в Urban Space 500, до якої доєднався експрем'єр-міністр Олексій Гончарук. Учасники зустрічі спілкувалися на тему судової реформи. Обговорення проходило в форматі off the record – без запису. 

«Червоною ниткою крізь усі теми проходило питання судової реформи, адже відновлення довіри до судової гілки влади може поліпшити життя у всіх сферах, заощадити купу часу, сил та коштів для бізнесу, суспільства та держави», – поділився думками учасник зустрічі Дмитро Земляний


Філософія

Школа розвитку мислення Cowo.guru реалізувала запит на розбір твору Данте Аліг‘єрі «Божественна комедія». Лектором був доктор філософських наук Олександр Філоненко. Лекція відбулася в нестандартному форматі, оскільки для повного занурення в дослідження та спілкування група виїхала на чотири дні до Полтави.


Учасники Cowo.guru відвідали місто з тематичним запитом – культурний код Полтави. «Міста в певному сенсі є ідентифікаторами нас самих. Усвідомлюючи це, ми можемо краще розуміти та формувати нашу діяльність як окремих особистостей, як містян, як громадян», – йдеться в дописі школи. 


Журналістика

Премія імені Георгія Ґонґадзе відзняла шість нових серій відеолекторію «Журналістика незалежної України: Історія від першої особи». Лекції записувалися за підтримки програми «Фонд розвитку українських ЗМІ». Прем'єра другої частини лекторію відбудеться восени.


Премія в партнерстві з виданням The Ukrainians представила спецпроєкт«30 до 30: Хто творить майбутнє українських медіа». До списку потрапили 30 медійників і медійниць, які відповідають трьом критеріям: вік – до 30 років, інноваційність у способах донесення інформації, вірність принципам незалежної журналістики. Згідно з правилами проєкту, при формуванні фінального списку члени журі не мали права голосувати за представників своїх редакцій.


Благодійність 

Благодійний фонд «Старенькі» у серпні продовжив знайомити користувачів соцмереж із підопічними пенсіонерами. Фонд розповів про подружжя – Геннадія Леонідовича та Марію Іванівну, якому волонтери привозять їжу. Їхній син загинув понад 20 років тому – він потонув.

«За 20 років переживань та почуттів менше не стало, бо внизу біля під’їзду, одразу після нашого знайомства Геннадій Леонідович починає розповідати нам про загибель сина», – поділилися враженнями волонтери.

kmbs openmind

Керівник програми Master in Business Analytics and Finance kmbs Євген Пенцак поділився своїм баченням, яку підтримку пандемія спричинила для економіки. Він розповів, що COVID-19 дозволив відновити зростання бізнесу, але водночас створив потенційні небезпеки. 

Процес наповнення економіки грошима додатково прискорився завдяки прямим вливанням, тобто виплатам коштів малим й середнім підприємствам, які втратили заробітки. Обсяги цих грошей у США перевищили декілька трильйонів доларів. Проте кошти, влиті в економіку через програми пом’якшення, не повертаються.. Відповідно почав зростати й державний борг. Україна не залишилася осторонь від глобального процесу, тому грошей у країні зараз багато. Дедалі більше людей в Україні починають вкладати кошти у фондові ринки. Лібералізація фінансової системи цьому сприяє. Також відновлюється напрям інвестування в нерухомість. Збільшення заробітних плат та глобальна інфляція ведуть до зростання собівартості будівництва.

Водночас «ковідні» програми в заможних країнах розбещують людей. Вони не хочуть працювати. Це призводить до деградації, і що довше вона триватиме, то складніше людині буде повернутися на ринок праці. Три- п'ять років сидіння вдома, гри на комп’ютері та отримання допомоги від держави – і це практично незворотний процес.


Протягом серпня до платформи powered kmbs alumni долучився новий резидент:

Оксана Самусєва

Стратегічний партнер ZV Development. Має досвід роботи в розробці проєкту з будування революційних будинко-квартир.

Засновниця проєкту про сучасну українську культуру – «НЕЗАЙМАНА».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті