Пенсія: мотивація співробітників чи реальний спосіб накопичити на старість?
Pekлama

Пенсія: мотивація співробітників чи реальний спосіб накопичити на старість?

Про гідну пенсію варто потурбуватися завчасно

Этот материал также доступен на русском языке
Пенсія: мотивація співробітників чи реальний спосіб накопичити на старість?

Основною проблемою в Україні громадяни вважають низькі зарплати та пенсію. Вже вкотре уряд обіцяє запровадити другий рівень пенсійної реформи – обов’язкову накопичувальну систему, що передбачає щомісячні обов’язкові відрахування із заробітної плати працівника до обраного сертифікованого недержавного пенсійного фонду. Ці кошти мають потрапляти на персональні рахунки громадян, де вони накопичуються, інвестуються та створюють дохід для майбутніх пенсійних виплат. Однак поки усі знаходяться в очікуванні запуску, наразі працівники заробляють на старість нинішнім пенсіонерам та накопичують на свою.

«Сьогодні один працівник утримує понад одного пенсіонера, – коментує Владислав Махлай, директор Департаменту корпоративного бізнесу TAS Life. – Щороку платників до пенсійного фонду стає все менше, адже народжуваність з кожним роком зменшується. Однак середня тривалість життя збільшується. Тому, аби забезпечити кожному гідну старість без турбот, потрібно починати шукати вигідні фінансові рішення».

Солідарна система вже давно не виправдовує себе, адже в Україні більше чверті мільйона безробітних, а також тих, хто працює без офіційного працевлаштування та отримує зарплату «в конвертах». Є й купа тих, хто отримує мінімальну заробітну плату або ж виїхав на заробітки. Всі ці категорії не поповнюють скарбничку Пенсійного фонду. Середня державна пенсія в Україні складає 3866 гривень, але більший відсоток пенсіонерів отримують пенсію до 3000 грн.

Відмінною альтернативою може стати програма колективного пенсійного страхування «Пенсійний капітал» від TAS Life. Ця програма вигідна для роботодавців, адже тут є податкові пільги. Порядок дії максимально простий: роботодавець укладає договір зі Страховою компанією й туди перераховує пенсійні внески на персональні рахунки співробітників. Окрім цього, працівник може вносити свою частину платежів на додаток до внесків роботодавця. Якщо ж працівник вирішує змінити місце роботи, увесь накопичений капітал все одно залишається з ним.

«Завдяки програмі «Пенсійний капітал» працедавець зменшує податкове навантаження на фонд заробітної плати, – додає Владислав. – Крім цього, пенсійне страхування може стати не тільки вагомим інструментом фінансового захисту працівників, а й чудовою опцією мотивації та підсилення HR-бренду компанії».

Про гідну пенсію варто потурбуватися завчасно, тож програмою «Пенсійний капітал» передбачена можливість обирати вік виходу на пенсію та термін отримання пенсійних виплат. Окрім цього, є змога забезпечити додатковий захист працівників на випадок травматизації, критичних захворювань чи втрати життя. Детальніше про те, як краще накопичити на достойну старість за посиланням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло