Американська мрія, космічні протистояння, змови проти США: які серіали варто подивитися напередодні зими
Чи справді Америка – країна можливостей і демократії

Історії реальних мисливців на нацистів, комунальні розколи, й «А що, якби фашизм запанував у США?». Всі ці теми стали сюжетами серіалів, які ми включили до нової – «американської» – добірки серіалів листопада.
«Покажи мені героя»

Оригінальна назва: Show Me a Hero
Рік: 2015 (міні серіал, 1 сезон)
Американський міні-серіал 2015 року «Покажи мені героя» розповідає про епізод реального комунального розколу, під час якого урядові спроби побудувати доступне державне житло в Йонкерсі 1980-х зустріли опір переважно білих мешканців району середнього класу. Будівництво житла для малозабезпечених верств населення у престижному районі міста за розпорядженням федерального суду спричинило протести та заворушення на вулицях міста.
Чому варто дивитися. Захоплюючий серіал від HBO з чудовим акторським складом. «Золотий глобус» за найкращу чоловічу роль, який отримав неперевершений Оскар Айзек, справді доводить це. Ще декілька номінацій теж йдуть у плюс.
«Змова проти Америки»

Оригінальна назва: The Plot Against America
Рік: 2020 (1 сезон)
Класичний роман Філіпа Рота, нещодавно адаптований HBO, передбачає світ, у якому Чарльз Ліндберг перемагає на президентських виборах 1940 року. Історія частково заснована на історичних фактах, а частково вигадана. Республіканці висунули Ліндберга, і все змінилося. Ліндберг звинуватив євреїв у тому, що вони «військові агітатори» і застеріг від «проникнення неповноцінної крові» та «розбавлення чужими расами». Американські євреї опиняються під впливом зростаючого антисемітизму та певних обмежень.
Чому варто дивитися. Своєрідне бачення фанатизму та фашизму. Автори припустили, що станеться з Америкою, якщо до влади прийде антисеміт. Поєднуючи правду та уяву, сценаристи ніби застерігають від гірких наслідків.
«Мисливці»

Оригінальна назва: Hunters
Рік: 2020 (1 сезон)
Перший сезон серіалу від Amazon заснований на історіях реальних мисливців на нацистів після Другої світової війни. Дізнавшись, що сотні високопоставлених нацистських чиновників живуть серед них і збираються створити Четвертий рейх у США, мисливці починають полювання.
Події розгортаються в Нью-Йорку 1977 року. Групу мисливців очолює персонаж Аль Пачіно Меєр Офферман, який пережив Голокост.
Чому варто дивитися. Зростання антисемітизму знову підіймає хворобливу тему Голокосту та євреїв. Морально та історично складний, серіал з трохи дивним відтінком фантазії і садистично смішними сценами. Якщо вам до вподоби драма з великою кількістю гумору, інтриг і трохи незграбного насильства і романтики, тоді «Мисливці» варті вашої уваги.
«Голлівуд»

Оригінальна назва: Hollywood
Рік: 2020 (міні-серіал, 1 сезон)
Новий серіал від Райана Мерфі – це весела стилізована історія Голлівуду, фабрики американської мрії, де мрія іноді буває вивалена у бруді.
Джек Кастелло – актор початківець, який прибуває у полоні американської мрії, що кожен може стати актором та прославитися. Серед інших персонажів: чорношкірий сценарист, та ще й гомосексуаліст, як того вимагає Американська кіноакадемія, і його партнер – гей-актор, режисер-початківець і його дівчина – чорношкіра актриса. Сюжет серіалу показує всі стадії кіновиробництва: від написання сценарію до церемонії нагородження.
Чому варто дивитися. Всі роботи Мерфі – це подія, насолода для розуму і очей. Сатира кінобізнесу – це розважальна подорож з бездоганною картинкою, акторською майстерністю і вишуканістю у всьому: від одягу і машин до вулиць. Єдина погана річ, що так мало епізодів.
«Для всього людства»

Оригінальна назва: For All Mankind
Рік: 2019 – 2021 (2 сезон, подовжено на третій)
Що станеться, коли космічні перегони 1960-х років між американцями та радянським союзом ніколи не закінчилися? Американський фантастичний серіал «Для всього людства» дає свій погляд трохи «шиворіт-навиворіт» і зображує як вигаданих, так і історичних постатей.
Радянський космонавт Олексій Леонов стає першою людиною на Місяці в червні 1969 року, що спонукає NASA прискорити свою місію.
Чому варто дивитися. Якщо любите наукову фантастику чи фільми про космос – рекомендуємо. Цікава подача протистояння США та СРСР, особливо в спробі проведення спільної місії Союз-Аполлон. Майстерно розкриті персонажі, яким співпереживаєш. Цікава ідея про місячну гонку та протистояння двох великих держав у космосі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].