Сепаратизм у містах: від Атланти та Анкориджу відокремлюються елітні райони
У США «білі та багаті» спільноти розгорнули боротьбу за незалежність від «марксистських» муніципалітетів
Пандемія COVID-19 посилила соціальну нерівність у американських мегаполісах. На цьому тлі в Атланті, столиці штату Джорджія, та в Анкориджу, найбільшому місті Аляски, активізувалися сепаратистські рухи. Багаті райони намагаються відокремитися від менш благополучних і стати самостійними містами. Як це почалося та до чого може призвести, дослідив Mind.
Розлучення Бакхеду з Атлантою

В Атланті протягом багатьох років збільшувалася прірва в расовому добробуті. Місто населяють 51% чорношкірих і 39% білих мешканців, і афроамериканські сім'ї заробляють в Атланті в середньому $28 100 на сім'ю на рік, тоді як білі – $83 700. Бізнеси, що належать чорношкірим, коштують у середньому $58 000 кожен, тоді як білих мешканців Атланти – $658 000.
Така значна расова нерівність – корінь багатьох бід, зокрема високої насильницької злочинності, через яку багаті жителі Атланти, протягом десятиліть з'їжджали з неблагополучних кварталів міста в район елітної забудови Бакхед. З 2000 року кількість нерухомості в цьому районі подвоїлася, і його 100-тисячне населення, що на 77% складається з білих, задумалося про вигоди «розлучення та поділу майна» з Атлантою.
Мешканці Бакхеду становлять 20% від населення Атланти, але на їхній території сконцентрований 41% міської власності, вартістю понад $14 млрд. Тут розташовані дорогі готелі, ресторани та торгові центри, а також маєтки гендиректорів і кінозірок.
Прибічники перетворення Бакхеду на місто переконані, що податків, які сплачують власники житлової та комерційної нерухомості, вистачить, щоб відгородитися від злочинності, що перетворилася на пандемію. У 2020 та 2021 роках в Атланті було зафіксовано 43 027 насильницьких злочинів, зокрема 315 вбивств. Це на 68% більше, ніж у попередній дворічний період.
«Люди почуваються так, ніби живуть у зоні воєнних дій. Їхнє невдоволення довго зростало, – цитує ABCNews багатого республіканця Білла Вайта, лідера сепаратистського руху в Бакхеді. – Місто Атланта – це рай для злочинців. Тут немає відправлення правосуддя. Тут злочинці знають, що вони можуть викрасти у вас машину або пограбувати ваш магазин, і їх не переслідуватимуть».
Комітет міста Бакхед, який очолює Білл Вайт, зібрав $2 млн пожертвувань на лобіювання та проведення в листопаді цього року референдуму про вихід району зі складу Атланти. Відповідний запит було надіслано на розгляд законодавцям штату Джорджія. Якщо вони схвалять проведення референдуму на сесії у квітні, то населення Бакхеду майже напевно проголосує за відділення.
«Ми вже подали на розлучення, і наше розлучення остаточне», – стверджує Білл Вайт.
Як сказано на сайті його комітету , відділення від Атланти дозволить Бакхеду збільшити кількість офіцерів поліції з нинішніх 80 до 250. Податкові надходження до бюджету нового міста становитимуть $203 млн при витратах $90 млн, і надлишкові $113 млн Бакхед зможе використати на благоустрій і наведення чистоти.
Білл Вайт, який переселився у Бакхед із Нью-Йорка три роки тому, запевняє, що очолив місцевих сепаратистів, щоб подолати злочинність у своєму районі та зробити його комфортним для всіх мешканців незалежно від раси й рівня доходів. Додатковою мотивацією для нього стало те, що на його будинок одного разу напали грабіжники, які налякали 10-річну дівчинку.
Проте противники Білла Вайта вважають, що він має політичну мету. Район Бакхед є острівцем республіканства в переважно демократичній Атланті. 2020 року його мешканці голосували за Дональда Трампа, і якщо в листопаді вони проголосують за незалежність району, то послаблять демократів, які керують Атлантою. Втративши 40% грошових надходжень до міського бюджету, вони будуть змушені затягнути пояси та втратять підтримку.
«Ігл-екзит»

Схожа з «містом Бакхед» сепаратистська кампанія з 2019 року набирає обертів на Алясці в 300-тисячній юрисдикції Анкоридж. З неї прагне вийти 51-тисячна спільнота виборчого округу №2, до якого належать район Ігл-Ривер і прилеглі до нього великі території.
Борці за незалежність Ігл-Ривер, які назвали свій рух «Ігл-екзит» за аналогією з «Брекзитом», стверджують, що консервативна система цінностей жителів округу №2 стала сильно контрастувати з рештою муніципалітету, контроль за яким захопили соціалісти.
В адміністрації Анкориджу, до якого належать шість округів, лише два з 12 депутатів представляють округ №2, і вони не можуть вплинути на решту колег, які ухвалюють рішення за принципом «відібрати у багатих і роздати мало- і середньозабезпеченим».
«Анкоридж став типовим оплотом марксистів, які з'явилися майже в кожному американському штаті. Такими оплотами стали Сіетл, Міннеаполіс, Нью-Йорк, Портленд, Сан-Франциско та Лос-Анжелес. Ці колись прекрасні міста зараз контролюються марксистськими адміністраціями, які сфокусовані на знищенні американізму й активно намагаються задушити свободу... Нинішні законодавці Анкориджу, підтримувані профспілками, навчальними закладами та індустрією охорони здоров'я, не тільки порушують індивідуальні права, а й ігнорують закони на догоду політичній доцільності та ситуаційній етиці», – пояснює причини сепаратистських настроїв в Анкориджі один із лідерів «Ігл-екзиту» Майкл Тавольєро.
За його словами, спільнота Ігл-Риверу обурена тим, що під час пандемії COVID-19 влада Анкориджу посилила тиск на платників податків, щоб «набити кишені» держслужбовців і роздати соціальну допомогу. За даними голови «Ігл-екзиту» Шона Мерфі, податок на власність для мешканців округу. №2 зріс на 14,43% – з $57 млн у 2019 році до $66 млн у 2021-му. Шон Мерфі запевняє, що таку значну суму Ігл-Ривер, будь у нього власна адміністрація, зможе витратити набагато ефективніше, ніж Анкоридж.
Лобісти «Ігл-екзиту» намагалися внести питання щодо незалежності округу №2 у бюлетені на травневих виборах, щоб дізнатися, який відсоток виборців підтримує ідею відділення. Проте цю ініціативу було заблоковано Анкориджем. Опоненти «Ігл-екзиту» звинувачують цей рух у поширенні правого популізму та ідей про перевагу білої раси.
Критики побоюються, що активістам «Ігл-екзиту» і «міста Бакхед» вдасться запустити хвилю «муніципального сепаратизму». Якщо натхненні цими рухами спільноти почнуть відокремлюватися в поселення з однаковим достатком, ідеологією та расовою приналежністю, проблема соціальної нерівності стане ще гострішою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].