Сепаратизм у містах: від Атланти та Анкориджу відокремлюються елітні райони

Сепаратизм у містах: від Атланти та Анкориджу відокремлюються елітні райони

У США «білі та багаті» спільноти розгорнули боротьбу за незалежність від «марксистських» муніципалітетів

Этот материал также доступен на русском языке
Сепаратизм у містах: від Атланти та Анкориджу відокремлюються елітні райони
Фото: depositphotos.com

Пандемія COVID-19 посилила соціальну нерівність у американських мегаполісах. На цьому тлі в Атланті, столиці штату Джорджія, та в Анкориджу, найбільшому місті Аляски, активізувалися сепаратистські рухи. Багаті райони намагаються відокремитися від менш благополучних і стати самостійними містами. Як це почалося та до чого може призвести, дослідив Mind.

Розлучення Бакхеду з Атлантою

Сепаратизм у містах: від Атланти та Анкориджу відокремлюються елітні райони

В Атланті протягом багатьох років збільшувалася прірва в расовому добробуті. Місто населяють 51% чорношкірих і 39% білих мешканців, і афроамериканські сім'ї заробляють в Атланті в середньому $28 100 на сім'ю на рік, тоді як білі – $83 700. Бізнеси, що належать чорношкірим, коштують у середньому $58 000 кожен, тоді як білих мешканців Атланти – $658 000.

Така значна расова нерівність – корінь багатьох бід, зокрема високої насильницької злочинності, через яку багаті жителі Атланти, протягом десятиліть з'їжджали з неблагополучних кварталів міста в район елітної забудови Бакхед. З 2000 року кількість нерухомості в цьому районі подвоїлася, і його 100-тисячне населення, що на 77% складається з білих, задумалося про вигоди «розлучення та поділу майна» з Атлантою.

Мешканці Бакхеду становлять 20% від населення Атланти, але на їхній території сконцентрований 41% міської власності, вартістю понад $14 млрд. Тут розташовані дорогі готелі, ресторани та торгові центри, а також маєтки гендиректорів і кінозірок.

Прибічники перетворення Бакхеду на місто переконані, що податків, які сплачують власники житлової та комерційної нерухомості, вистачить, щоб відгородитися від злочинності, що перетворилася на пандемію. У 2020 та 2021 роках в Атланті було зафіксовано 43 027 насильницьких злочинів, зокрема 315 вбивств. Це на 68% більше, ніж у попередній дворічний період.

«Люди почуваються так, ніби живуть у зоні воєнних дій. Їхнє невдоволення довго зростало, – цитує ABCNews  багатого республіканця Білла Вайта, лідера сепаратистського руху в Бакхеді. – Місто Атланта – це рай для злочинців. Тут немає відправлення правосуддя. Тут злочинці знають, що вони можуть викрасти у вас машину або пограбувати ваш магазин, і їх не переслідуватимуть».

Комітет міста Бакхед, який очолює Білл Вайт, зібрав $2 млн пожертвувань на лобіювання та проведення в листопаді цього року референдуму про вихід району зі складу Атланти. Відповідний запит було надіслано на розгляд законодавцям штату Джорджія. Якщо вони схвалять проведення референдуму на сесії у квітні, то населення Бакхеду майже напевно проголосує за відділення.

«Ми вже подали на розлучення, і наше розлучення остаточне», – стверджує Білл Вайт.
Як сказано на сайті його комітету , відділення від Атланти дозволить Бакхеду збільшити кількість офіцерів поліції з нинішніх 80 до 250. Податкові надходження до бюджету нового міста становитимуть $203 млн при витратах $90 млн, і надлишкові $113 млн Бакхед зможе використати на благоустрій і наведення чистоти.

Білл Вайт, який переселився у Бакхед із Нью-Йорка три роки тому, запевняє, що очолив місцевих сепаратистів, щоб подолати злочинність у своєму районі та зробити його комфортним для всіх мешканців незалежно від раси й рівня доходів. Додатковою мотивацією для нього стало те, що на його будинок одного разу напали грабіжники, які налякали 10-річну дівчинку.

Проте противники Білла Вайта вважають, що він має політичну мету. Район Бакхед є острівцем республіканства в переважно демократичній Атланті. 2020 року його мешканці голосували за Дональда Трампа, і якщо в листопаді вони проголосують за незалежність району, то послаблять демократів, які керують Атлантою. Втративши 40% грошових надходжень до міського бюджету, вони будуть змушені затягнути пояси та втратять підтримку.


«Ігл-екзит»

Сепаратизм у містах: від Атланти та Анкориджу відокремлюються елітні райони

Схожа з «містом Бакхед» сепаратистська кампанія з 2019 року набирає обертів на Алясці в 300-тисячній юрисдикції Анкоридж. З неї прагне вийти 51-тисячна спільнота виборчого округу №2, до якого належать район Ігл-Ривер і прилеглі до нього великі території.

Борці за незалежність Ігл-Ривер, які назвали свій рух «Ігл-екзит» за аналогією з «Брекзитом», стверджують, що консервативна система цінностей жителів округу №2 стала сильно контрастувати з рештою муніципалітету, контроль за яким захопили соціалісти.

В адміністрації Анкориджу, до якого належать шість округів, лише два з 12 депутатів представляють округ №2, і вони не можуть вплинути на решту колег, які ухвалюють рішення за принципом «відібрати у багатих і роздати мало- і середньозабезпеченим».

«Анкоридж став типовим оплотом марксистів, які з'явилися майже в кожному американському штаті. Такими оплотами стали Сіетл, Міннеаполіс, Нью-Йорк, Портленд, Сан-Франциско та Лос-Анжелес. Ці колись прекрасні міста зараз контролюються марксистськими адміністраціями, які сфокусовані на знищенні американізму й активно намагаються задушити свободу... Нинішні законодавці Анкориджу, підтримувані профспілками, навчальними закладами та індустрією охорони здоров'я, не тільки порушують індивідуальні права, а й ігнорують закони на догоду політичній доцільності та ситуаційній етиці», – пояснює причини сепаратистських настроїв в Анкориджі один із лідерів «Ігл-екзиту» Майкл Тавольєро.

За його словами, спільнота Ігл-Риверу обурена тим, що під час пандемії COVID-19 влада Анкориджу посилила тиск на платників податків, щоб «набити кишені» держслужбовців і роздати соціальну допомогу. За даними голови «Ігл-екзиту» Шона Мерфі, податок на власність для мешканців округу. №2 зріс на 14,43% – з $57 млн ​​у 2019 році до $66 млн у 2021-му. Шон Мерфі запевняє, що таку значну суму Ігл-Ривер, будь у нього власна адміністрація, зможе витратити набагато ефективніше, ніж Анкоридж.

Лобісти «Ігл-екзиту» намагалися внести питання щодо незалежності округу №2 у бюлетені на травневих виборах, щоб дізнатися, який відсоток виборців підтримує ідею відділення. Проте цю ініціативу було заблоковано Анкориджем. Опоненти «Ігл-екзиту» звинувачують цей рух у поширенні правого популізму та ідей про перевагу білої раси.

Критики побоюються, що активістам «Ігл-екзиту» і «міста Бакхед» вдасться запустити хвилю «муніципального сепаратизму». Якщо натхненні цими рухами спільноти почнуть відокремлюватися в поселення з однаковим достатком, ідеологією та расовою приналежністю, проблема соціальної нерівності стане ще гострішою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло