Як встати з дивану або, Навіщо читати книжку «Дисципліна – це свобода»
Як змінити своє життя за допомогою жорсткої дисципліни і важкої праці над собою

Бекґраунд. Одним реченням книжку офіцера Військово-морських сил США у відставці та колишнього військового SEAL, підрозділу спеціального призначення ВМС США Джоко Віллінка «Дисципліна – це свобода. Як звільнитися від слабкостей і досягти бажаного» можна лише так: «Без жалю до себе».
Людині, яка 20 років віддала елітному підрозділу спеціального призначення, де пройшла шлях від простого солдата до офіцера, можна повірити щодо того, як знайти шлях до самодисципліни та натренувати не тільки своє тіло, а й волю й розум.
До того ж усі свої здобутки під час служби в армії Джоко переніс на бізнес-сферу, заснувавши компанію Echelon Front, де навчає та мотивує лідерів багатьох бізнесів у всьому світі.
Тож, коли йдеться про те, щоб знайти мотивацію іти до своє мети і не зупинитися навіть тоді, коли, здавалося б, зроблено все можливе, варто почитати книжку «Дисципліна – це свобода» і звільнитися від своїх слабкостей, щоб досягти бажаного.
Оригінальна назва: Discipline equals freedom: field manual
Видавництво: #Книголав
Наклад: 3000 примірників
Сюжет. Дзвонить будильник, але рука вже тягнеться перевести його ще на 10 хвилин – не сподівайтеся на милість, внутрішній голос офіцера вже надає команду «Підйом!». Адже «якщо ви залишитеся в ліжку зайві 37 хвилин ви не станете щасливішими», і навіть, навпаки, будете далі від мети, а отже, нещасливі.
Джоко Віллінк говорить про те, що в усіх аспектах життя не можна просто мріяти та планувати – треба хоч щось робити: «Копати трохи глибше. Докласти трохи більших зусиль. Боротися заради своєї мети».
«Коли люди намагаються робити те, що приносить їм щастя, щодня, це неправильно», бо шлях ніколи не буде викладений золотими плитами, а іноді його взагалі не можна розгледіти чи навіть можна втратити орієнтири, а це вже точно не принесе задоволення.
У такі моменти головне не відступати і не думати, що, коли сьогодні мені не приносить моя мета щастя, то воно того не варте. «Коли все погано, не падайте духом, не розгублюйтесь і не впадайте в розпач. Ні. Просто дивіться на проблему й кажіть «Добре»».
А тоді повертайтеся до справи, адже «усе, що вам потрібно зробити, – Піднятися. Рушити. Почати діяти. Встати з ліжка. Стати ногами на землю. Зробити крок уперед. Не вагайтеся. Не чекайте. Рушайте вперед і перемагайте».
Щоб досягти мети, треба гарцювати, як кінь, і забути про жаль до себе. Джоко наголошує, що необхідна певна внутрішня агресія, щоб отримати те, що хочеш.
Бо, якщо вже вирішив стати успішним, варто йти до кінця. «Успішні люди вирішують стати успішними… Вони вирішують багато працювати. Вони вирішують першими приїжджати на роботу й повертатися додому останніми. Вони вирішують братися за важкі завдання. Приймати виклики».
Тому, коли хочете почати тренуватися – почніть, якщо хочете писати – сідайте і пишіть. І так щодня – тиждень за тижнем, місяць за місяцем. Дисциплінуйте себе і переступайте через бажання відкласти щось на потім чи зробити перерву.
Важливо зрозуміти, що «дисципліна – в усвідомленні страхів, щоб ви могли їх подолати», саме тоді ви зможете віддаватися справі на повну. «Завдяки страху невдачі ви будете працювати, думати, прагнути й невпинно намагатися стати більш підготованим до бою».
А щоб бій був переможним, важливо тренувати своє тіло, і тут допоможуть як бойові мистецтва, так і звичайні тренування, бо спорт не тільки допомагає натренувати тіло, а й додає енергії розуму.
Вам сподобається, якщо: дисципліна – це про вас. Якщо вас заспокоює наявність чіткого плану і його вчасне виконання, а підйоми до світанку – найкраще, що може бути в житті – терміново беріть книжку і медитуйте над кожною сторінкою чи навіть реченням.
Вам не сподобається, якщо: ви хоче почути, що у вас усе вийде – треба тільки захотіти. Автор не пропонує коротких і простих шляхів, «є лише тяжка праця, пізні вечори, ранні ранки, практика, тренування, повторення та дисципліна». А ще не варто брати книжку в руки, якщо зараз відчуваєте, що вигоріли вщент – почекайте, поки знов не «станете на ноги», а тоді – дійте
Головна причина прочитати: коли ви готові до рішучих дій, але необхідно отримати останній поштовх і план на майбутнє. Тоді читайте, нотуйте, а головне, йдіть і робіть. А як не знаєте, що робити, то тренуйтеся – фізичні вправи покліпшують діяльність мозку (план тренувань від Джоко Віллінка допоможуть у цьому).
У тому ж дусі:
«Шкура у грі» Насім Ніколас Талеб
Філософ і фінансовий гуру Насім Талеб аналізує людську природу й доводить, що той, хто отримує винагороду, має брати на себе і відповідальність.
Здавалося б, що тут говориться не про дисципліну, а проводяться паралелі між діями та балаканиною, справжнім і штучним, силою і імітацією, намірами й результатами, і як все це впливає на наш світ загалом.
А отже, чого очікувати, якщо все ж таки вирішили ризикнути «власною шкурою»
«Застеляйте ліжко» Вільям Г. Макрейвен
Ще трохи порад від Військово-морських сил США. Хто, як не військові, найкраще знаються на дисципліні та порядку.
Адмірал Вільям Г. Макрейвен ділиться своїми правилами життя, які допомагають пройти будь-яку життєву ситуацію та досягти поставленої мети. Автор розповідає цікаві історії про людей, які свого часу надихали його власною дисципліною, наполегливістю, благородством і мужністю.
Ну а застелене зранку ліжко – це перший крок до самодисципліни та неухильного дотримання правил.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].