«Ми хочемо, щоб Україна чинила опір»: головні меседжі Генеральної Асамблеї ООН

«Ми хочемо, щоб Україна чинила опір»: головні меседжі Генеральної Асамблеї ООН

Які історичні заяви зробили учасники Тижня високого рівня 20–26 вересня в Нью-Йорку

Этот текст также доступен на русском
«Ми хочемо, щоб Україна чинила опір»: головні меседжі Генеральної Асамблеї ООН
Президент Франції Емманюель Макрон на засіданні Радбезу ООН
Фото: depositphotos.com

Лідери та топдипломати зі 140 країн з'їхалися до американського Нью-Йорка на Генеральну Асамблею Організації Об'єднаних Націй, щоб обговорити найважливіші загальносвітові проблеми, головною з якої стала ескалація російської війни в Україні.

Mind стежить за подією та збирає найрезонансніші заяви стосовно війни, яка точиться в Україні, що лунають із трибун Генасамблеї ООН.

Основні тези різних країн щодо ситуації на російсько-українській війні можна прочитати тут: «Постійне членство в Радбезі ООН – це не ліцензія на вбивства»: 32 позиції щодо війни в Україні від 32 країн на Генасамблеї ООН

Джо Байден: «Сполучені Штати прагнуть, щоб ця війна припинилася на справедливих умовах»

Президент США Джо Байден протягом пів години виголошував промову на Генасамблеї ООН, у якій звинуватив росію в злочинах, від усвідомлення яких «має холонути кров».

«Постійний член Ради Безпеки ООН ввів війська до сусідньої країни в спробі стерти цю суверенну державу з мапи. Мета цієї війни – позбавити Україну права на існування як держави. І права України на існування як народу. Все просто та зрозуміло. Ким би ви не були, де б ви не жили, у щоб ви не вірили – від цього у вас має холонути кров», – заявив Джо Байден.

Щоб допомогти Україні захиститися, Сполучені Штати, за словами американського президента, надали Києву $25 млрд як пряму економічну підтримку. Також активізувалися ще понад 40 країн – союзників і партнерів США – які допомагають Києву грошима та технікою.

«Ми встали на бік України. Як і ви, США хочуть, щоб ця війна закінчилася на справедливих умовах. На умовах, які ми всі підтримали: не можна захоплювати територію країни силою», – наголосив Джо Байден.

Ентоні Блінкен: «Світ не повинен допустити, щоб путіну зійшло це з рук»

Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав світову спільноту притягнути до відповідальності владіміра путіна за «доливання олії до вогню» війни. 21 вересня російський президент оголосив часткову мобілізацію в росії, схвалив проведення на окупованих територіях України фіктивних «референдумів» про приєднання до рф та озвучив загрози застосування ядерної зброї.

Американський держсекретар зазначив, що путін розпалив свою війну в дні, коли представники більшої частини світу з'їхалися до Нью-Йорка на заходи ООН. За словами Ентоні Блінкена, це демонструє крайню зневагу російського президента до Статуту ООН, Генеральної Асамблеї ООН та Ради Безпеки ООН.

«Той самий міжнародний лад, заради підтримки якого ми зібралися тут, руйнується на наших очах, – заявив 22 вересня Ентоні Блінкен на присвяченому Україні засіданні Ради безпеки ООН у рамках Генасамблеї ООН. – Путін посилив ескалацію, вирішивши не завершити війну, але розширити її, не відвести війська, а додати ще 300 000 військових, не знизити напруженість, а посилити її загрозою ядерної зброї».

«Ми не повинні й не можемо допустити, щоб це зійшло з рук президенту путіну», – наголосив Ентоні Блінкен.

Еммануель Макрон: «Ми хочемо, щоб Україна чинила опір»

Президент Франції Еммануель Макрон назвав розв'язану путіним війну «поверненням до епохи імперіалізму та колоній». Він попередив: якщо росія переможе, вона «прокладе шлях до інших загарбницьких війн».

«Ми хочемо, щоб Україна чинила опір і відновила свій суверенітет», – заявив Еммануель Макрон.

Лідер Франції засудив країни, які дотримуються нейтралітету в путінській війні, назвавши їх «спільниками нового імперіалізму». Ті, хто не допомагає Україні протистояти агресору, роблять, за словами Еммануеля Макрона, «історичну помилку».

Ліз Трасс: «Нові озброєння прибувають до України навіть під час мого виступу»

Прем'єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс у своєму виступі запевнила, що Лондон нарощуватиме військові постачання Києву доти, доки Україна не отримає «воєнної переваги».

«Українці захищають не просто свою країну, вони захищають наші цінності та безпеку всього світу. Ось чому ми маємо діяти… У цей критичний момент конфлікту я обіцяю, що ми збережемо чи збільшимо нашу військову допомогу Україні. Нові озброєння з Великої Британії, зокрема реактивні системи залпового вогню, прибувають до України навіть під час мого виступу», – повідомила Ліз Трасс.

Глава уряду Великої Британії пообіцяла надати Києву не менше 2,3 млрд фунтів стерлінгів ($2,64 млрд) у 2023 році і нагадала, що її країна навчила для України понад 27 000 військовослужбовців із 2015 року й нещодавно надала сотні ракет, п’ять систем ПВО, 120 одиниць бронетехніки та 200 000 нелетального військового спорядження.

Ліз Трасс зазначила, що за останні два тижні українці здобули «надихаючі перемоги» на полях битв у Харківській області й показали, що здатні вигравати війну, отримуючи військову, економічну та політичну підтримку.

Володимир Зеленський: «Україна вимагає покарання для росії»

Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні на Генеральній Асамблеї ООН закликав міжнародне співтовариство блокувати торгівлю та всі відносини з рф, а також забрати в неї можливості ухвалення рішень у міжнародних організаціях, як-от ООН.

«Україна вимагає покарання за спробу вкрасти нашу територію. Покарання за вбивство тисяч людей. Покарання за катастрофічну турбулентність, яку росія спровокувала своєю незаконною війною не лише для нас, українців, а й для всього світу», – сказав у своєму виступі Володимир Зеленський.

«Позбавити права голосу. Позбавити прав делегації. Позбавити права вето, якщо це член Радбезу ООН. Тобто покарати всередині інституцій. Потрібно не заплющувати очі на пропагандистів, які виправдовують агресію, а застосовувати проти них повний пакет персональних обмежень. Тобто покарати за брехню. Потрібно не дозволяти громадянам держави-агресора насолоджуватися туризмом чи шопінгом на території тих, хто цінує мир, а схиляти їх через візові обмеження до боротьби проти агресії своєї держави. Покарати за потурання злу», – заявив президент України.

За словами Володимира Зеленського, має бути створено спеціальний трибунал для притягнення росії до відповідальності «за злочин агресії». Це покаже всім потенційним агресорам, що вони мають берегти мир, інакше відповідатимуть перед усім світом. Також необхідно створити міжнародний компенсаційний механізм, щоб рф заплатила за війну своїми активами. Це, за словами Зеленського, стане одним із найстрашніших покарань для російських чиновників, які цінують гроші понад усе.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло