Майте на увазі: головні події 20–27 листопада

Майте на увазі: головні події 20–27 листопада

Допрем'єрний показ фільму «РОЗИ. Фільм-кабаре», фестиваль «Нове німецьке кіно» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

У неділю, 20 листопада в хабі «Khorevytsia» (вул. Верхній Вал 54, квартира 1) проходитиме благодійна барахолка «СобаняCharity».

Організатори чекають на відвідувачів з їхніми улюбленцями, з кавою, смачним алкоголем, музикою, обіймами, доступними речами, аксесуарами, прикрасами, взуттям, вініловими платівками та книжками.

Усі кошти підуть на відбудову собачого притулку у Фастові, який зруйнували ракетами росіяни наприкінці квітня.

Майте на увазі: головні події 20–27 листопада

Початок о 12:00. Вхід вільний.


У понеділок, 21 листопада до дня народження гурту Dakh Daughters в осередку «Кіноспільнота» у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) відбудеться допрем'єрний показ фільму «РОЗИ. Фільм-кабаре» Ірени Стеценко.

На показі  буде присутня творча група фільму і ще на відвідувачів очікує сюрприз.

Про фільм. Історія народження громадянської гідності зіграна мовою кабаре, дівчатами у білому гримі і чорних балетних пачках.

Трагікомічний мюзикл, в якому 7 актрис відомого Київського театру Дах створили інтелектуальний фрік-кабаре бенд «Dakh Daughters», а рівно рік потому разом з багатьма українцями мусили вийти на Майдан за право жити в країні, що може бути прекрасною квіткою серед вільних країн Європи.

У фільмі зафіксовано документальні події 2014 року, які стали початком того, що відбувається сьогодні в Україні – неймовірна єдність українського народу проти російського нападу на Україну, Європу, весь вільний світ.

Засобами музично-театрального перфомансу фільм розкриває красу та труднощі дотримання власного шляху – жінки, мисткині, громадянки. Пильно придивляючись до кожної з артисток, ми відкриємо для себе сім ролей, сім образів жіночності, сім способів бути собою і сім життєвих кредо.

Початок о 18:00. Вартість квитків 100-200 грн.


У вівторок, 22 листопада в ТРЦ Gulliver (Спортивна площа, 1) триватиме виставка «Made in Kyiv: Археологія повсякдення», реалізований за підтримки Музею історії міста Києва.

Гості матимуть можливість зазирнути у середньовічний Київ та дізнатися, з якими речами асоціювалася столиця у давнину, як одягалися містяни того часу та з чого складався їх побут. Наприклад, кістяні ґудзики, які були прикрасою чоловічого костюма, чи перші гроші – срібники Володимира та гривні.

 «Наша мета – виявити атрибути середньовічного Києва, а з їх допомогою уявити та відчути атмосферу давнього міста. Предмети, представлені на виставці, були «маркерами» поширення впливу нашої столиці. За ними Київ тисячоліття тому впізнавали за межами самого міста і навіть далеко від кордонів Давньоруської держави», – розповідає Олександр Пашковський, заступник генерального директора з наукової роботи Музею історії міста Києва, куратор виставки.

У ТРЦ експонується частина музейних предметів у форматі фотовиставки. Поруч з кожним експонатом буде розміщений QR-код, за яким з власного  ґаджета можна поглянути на 3D-модель історичної знахідки.

Особливістю виставки є використання сучасних технологій – музичного оформлення, проєкцій, відеореконструкцій, 3D-моделей та анімацій. А для поціновувачів інтерактивних активностей – вдасться самотужки створити речі, якими користувалися кияни княжої доби.

Майте на увазі: головні події 20–27 листопада

Відвідати виставку можна до грудня. Ознайомитися з виставкою у повному форматі можна у МВЦ Музею історії міста Києва за адресою  вул. Б. Хмельницького, 7.

Початок о 10:00. Вхід вільний.


У четвер, 24 листопада в кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) стартує 28-й фестиваль «Нове німецьке кіно», один із найстаріших кінооглядів в Україні.

Фестиваль традиційно стане поглибленим експрес-курсом останніх подій у кінематографі Німеччини: глядачі побачать добірку знакових прем'єр і головних гітів. Пізніше покази пройдуть в Одесі, Львові, Харкові, Чернівцях та Дніпрі.

Фестиваль проводиться Goethe-Institut в Україні спільно з кінокомпанією «Артхаус Трафік» за підтримки офіційного партнера ProCredit Bank.

Майте на увазі: головні події 20–27 листопада

Фестиваль відкриє картина «Комедія Штазі» Леандера Гаусманна – романтична комедія на фоні історії про дисидентство та спецслужби. Події розгортаються у комуністичному східному Берліні довкола юнака, який веде подвійне життя контркультурного письменника та агента Міністерства державної безпеки (так званого Штазі). Цього року фільм став призером Баварської кінопремії.

Майте на увазі: головні події 20–27 листопада

Також буде показана драма «Велика свобода» Себастьяна Майзе – призерка Канн і Бронзова премія Німецької кіноакадемії. У центрі сюжету – непроста доля чоловіка, який за звинуваченням у гомосексуальності потрапляє за ґрати, а з початком Другої світової опиняється в концтаборі. У головній ролі – зірка німецького кіно Франц Роговський, відомий зі стрічок «Ундина», «Транзит» і «Вікторія».

Майте на увазі: головні події 20–27 листопада

Ще один погляд на історію Німеччини – біографічна драма «Фальсифікатор» Меггі Перен. Заснована на реальних подіях 1942 року, картина розповідає про молодого єврея, який використовує свій талант підробки документів, щоб допомогти собі та іншим уникнути депортації. Фільм – учасник програми Special Gala цьогорічного Берлінале.

Майте на увазі: головні події 20–27 листопада

Також на глядачів чекає комедія «Рабіє Курназ проти Джорджа Буша» – Срібний ведмідь Берлінале та Срібна премія Німецької кіноакадемії. Головна героїня – темпераментна туркеня з Бремена, яка опиняється в самісінькому центрі світової політики через прагнення звільнити свого сина з американської в’язниці.

Майте на увазі: головні події 20–27 листопада

«Нове німецьке кіно. У новій реальності» – уже 28-й щорічний огляд кінематографа Німеччини. Усі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Розклад сеансів та вартість квитків варто уточнювати на сайті кінотеатру.


У п’ятницю, 25 листопада в галереї НЮ АРТ (вул. Михайла Грушевського, 28/2) триватиме виставка «Жіночність» (12+) Миколи Глущенка та Володимира Колесникова.

Це частина нового масштабного проекту галереї, присвяченого переосмисленню творчості видатного українського художника Миколи Глущенка сучасними митцями.

В експозиції буде представлена відома серія літографій М. Глущенка «12 ню», надрукована 1928 року в Парижі. У свій час цей альбом графіки справив сильне враження на французький бомонд. Про стиль митця писали як про такий, в якому свобода лінії межує з анархією, художник проектував своє почуття на папір, створював сплески плям та ліній. Він примножив технічні засоби, використовував прийоми з естампу, подряпини, мазки, насічки.

Паралельно з цими літографіями відомий київський живописець Володимир Колесников вперше покаже своє бачення серії «12 ню», створених 2022 року, інспірованих вищезазначеними творами. Як і М. Глущенко у літографії, так і В. Колесников у своєму живописі, майстри звертаються до пошуків жіночого начала, оспівують красу тіла. Якщо в роботах першого ми завжди відчуваємо швидкість виконання, миттєвість, палке натхнення, то в картинах другого об’єднуються риси станкового та монументально-декоративного живопису. Це надає полотнам медитативності, змушує зупинитися та повільно споглядати. За допомогою сполучення ліній та кольорових площин В. Колесников досягає на полотні ефекту вітражів.

Співставлення підходів до вічної теми оголеної натури двох художників, між якими майже 100 років, викликає неабияке захоплення.

Виставка триватиме до 3 грудня.

Майте на увазі: головні події 20–27 листопада

Початок об 11:00. Вхід вільний.


У суботу, 26 листопада у Малій Опері (вул. Дегтярівська, 5) можна відвідати благодійний сольний концерт гурту Kurs Valüt.

Kurs Valüt – електронний гурт з Дніпра, який працює на стику EBM, колдвейву, мінімал-вейву, синті-попу та електро, утворюючи самопроголошений жанр dnipropop. В текстах Kurs Valüt багато згадок про культурні явища та меми, які часто обговорюють в українському медійному середовищі. «Покращення», «швидкогроші», «інтерсіті», «здобули», конструкції з мови телебачення – з усього цього зіткана їхня музика.

Нещодавно гурт повернувся з масштабного європейського туру Німеччиною, Францією, Австрією та країнами Балтії.

Майте на увазі: головні події 20–27 листопада

Початок о 18:00. Вартість квитків 500 грн.


У неділю, 27 листопада в Національній опереті України (Велика Васильківська, 53/3) відбудеться прем’єра музично-пластичної вистави THE BALL / БАЛ.

Головна тема вистави – Італія та час, який охоплює період до 80-х років ХХ століття, тобто до того часу, як з’явилися нові продукти цивілізації – мобільні телефони, планшети тощо.

«Прагну донести до глядача ідею про те, що час змінює багато речей у нашому житті, та тільки не людські почуття. У виставі не буде головних ролей у традиційному розумінні. Процес створення вистави повністю імпровізований і завжди подібний до поезії – натхненний і непередбачуваний. Тим більше, що дія відбуватиметься у супроводі фантастичної  італійської музики, як класичної, так і сучасної», – зазначає італійський режисер Маттео Сп’яцці.

Найголовнішим акцентом у виставі є акторська гра. Сама ж ідея відповідає фільму відомого італійського кінорежисера Етторе Сколе «Бал», де вся історія побудована на пластиці.

Майте на увазі: головні події 20–27 листопада

Початок о 18:00. Вартість квитків 300-600 грн. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло