Завантажуй українське: добірка застосунків для фізичної та психологічної безпеки

Завантажуй українське: добірка застосунків для фізичної та психологічної безпеки

Серед розробників – наші захисники в лавах ЗСУ

Завантажуй українське: добірка застосунків для фізичної та психологічної безпеки
Фото: depositphotos.com

Держава-терорист запустила нову ІПСО та просуває два меседжі: батіг – «бійтеся, починається страшна війна, якої ви досі ще не бачили» та пряник – «миру і спокою можна досягти, якщо підете на поступки». Так, на одинадцятому місяці повномасштабної війни генії російської стратегії «керування стадом» продовжують вірити, що примітивні маніпуляції та залякування можуть принести результат (у росії ж чудово працюють протягом століть).  

Українці ж тим часом продовжують свою стратегію маленьких кроків: «чорти бісяться – караван йде». Зокрема – розробляють корисні застосунки. Mind вибрав три свіжі – створені під час війни застосунки, які допомагають не збожеволіти в ці буремні часи та ще навчитися «підсмажувати» ворога.

MyState

Завантажуй українське: добірка застосунків для фізичної та психологічної безпеки

«Як ти?» – це питання під час повномасштабної війни українці надсилали месенджерами, напевно, вже сотні мільйонів разів – одночасно десяткам своїх близьких і знайомих. «Як ти?» – питають військові з передової своїх рідних по всій Україні після ракетних обстрілів. «Як ти?» – кожного дня хвилюються цивільні за тих, хто в зоні бойових дій.

Тож нещодавно з’явився застосунок, який допомагає оперативніше дізнатися про стан всіх своїх рідних. Створив його бекенд-розробник Appflame Євгеній Коваль, який майже з початку війни в лавах ЗСУ. Ідея виникла після однієї із ракетних атак. «Усвідомив, що не знаєш про стан усіх близьких людей. А кожному писати кожен раз – забирає багато часу. Ідея застосунку в тому, щоб об'єднати всіх-всіх в одному місці заради єдиної мети: «Мені важливо, як ти зараз», – розповідає розробник.

Як це працює? Користувач реєструється в застосунку – додає друзів: надсилає запрошення. При підтвердженні з’являється група користувачів, які можуть стежити за станом один одного. Як саме? У застосунку можна вказувати: «Я добре / Не добре» та додавати невеликі уточнювальні коментарі. Ці дані та час оновлення бачить уся група.

Також можна запросити оновлення стану друзів в один клік (їм на телефони прийде повідомлення). У тому разі, коли щось сталося, можна вказати свою геолокацію. А функція «Швидкі контакти» допомагає миттєво зв'язуватися з людиною, не шукаючи їх. «Бо інколи телефону може бути вже не актуальним. «Швидкі контакти» дозволять завжди мати актуальні дані людини для зв'язку з нею», – пояснює Євгеній Коваль.

MyState доступний для скачування на Google Play та App Store.

Drill

Завантажуй українське: добірка застосунків для фізичної та психологічної безпеки

Одна з мрій багатьох українців з 24 лютого – навчитися користуватися стрілецькою зброєю. Зараз це можна зробити в смартфоні. Команда мілітарітех-стартапу Drill у грудні 2022-го запустила застосунок з відеоуроками. «Його було розроблено для потреб військових, яким важливо мати змогу продовжувати тренуватися в будь-яких умовах і в будь-який час, та цивільних українців, які хотіли б отримати знання щодо використання зброї, і яким бракує часу чи можливостей для відвідування спеціалізованих стрілецьких клубів або занять із тренером», – пояснюють розробники.

Як це працює? Зараз у застосунку – два курси з віртуальними тренуваннями на пістолеті та карабіні (АР15/АК74):

  • «Сухий базовий карабін» – курс із тренувань для отримання та розвитку базових навичок володіння карабіном;
  • «Сухий базовий пістолет» – курс для користувачів, які бажають застосувати «сухі» тренування з пістолетом як основні з метою оволодіти базовими навичками й розвинути їх.

Також користувачам доступні 17 вправ на поводження зі зброєю, які охоплюють як базові вправи, так і вправи для самооборони в умовах обмеженої видимості. Усі вони сформовані в сім уроків, мають різні рівні складності й підійдуть для тренувань професійних військових, поліціянтів, спортсменів і цивільного населення. Користувачі можуть складати власну програму тренувань із можливістю підбору вправ та уроків з огляду на персональну мету, відстежувати прогрес й отримувати відгуки від професійних інструкторів.

«Розробляючи Drill, хотіли створити віртуального персонального тренера, з яким буде зручно працювати незалежно від місця перебування, часу та середовища: тренування в окопах, стрілецькому тирі або вдома», – розповідає співзасновник і СЕО Drill Олександр Гусаров. Другий співзасновник стартапу Ігор С. (прізвище не афішується з міркувань безпеки) – професійний військовий з 10-річним досвідом служби у військах спеціального призначення. Всього в команді 20 спеціалістів – розробники, учасники бойових дій в Україні та за кордоном, міжнародні інструктори зі стрільби з багаторічним досвідом, учасники та призери міжнародних змагань, члени стрілецьких асоціацій.

Для українців застосунок безкоштовний. За даними команди, його вже скачали з Google Play та App Store понад 12 000 разів.

«Є?»

Завантажуй українське: добірка застосунків для фізичної та психологічної безпеки

Ще одна мрія українців – світло в домівках або хоча б достовірні дані про його наявність. Айтівці створили вже чимало чат-ботів і застосунків для розв'язання цієї «проблеми». Один з останніх – застосунок «Є?». «У ньому ви зможете дізнаватись, а також повідомляти близьких і сусідів про наявність світла у вашому будинку. В застосунку відображаються лише фактичні дані від реальних людей, тобто нас із вами. Жодної прив'язки до офіційних планових чи екстрених графіків відключень, які часто відбуваються зі зміщенням», – пояснює розробник Денис Гайдамака.

Як це працює? Користувачі повідомляють у застосунку, чи є світло за обраною адресою. Цей статус бачать усі, хто підписані на неї.

Покрокова інструкція:

  • підпишіться на адресу свого дому, роботи, чи інших місць, які часто відвідуєте;
  • якщо перебуваєте за адресою, на яку підписані, позначте, чи є там світло;
  • спробуйте робити це щоразу, як зникне чи з'явиться світло;
  • діліться застосунком із близькими, сусідами, консьєржками: більше активних мешканців = вчасна та точна інформація.

«Так ви зможете спокійно працювати в улюбленій кавʼярні, а щойно прийде сповіщення – помчите додому. А в чатику ОСББ чи району буде більше місця для приємного спілкування. Це наче Waze, але з інформацією про світло. Робота та точність застосунку базується на принципі добросусідства, активної участі в житті громади та взаємної довіри, де пильні та відповідальні користувачі оперативно, правдиво та анонімно повідомляють про появу або зникнення світла в будинку», – пояснює Гайдамака. Та про всяк випадок у застосунку планується ввести алгоритми захисту від хибних повідомлень.

За даними розробника, наразі географія «Є?» охоплює всі найбільші міста та містечка вільної території України, у яких сумарно проживає близько 21 млн людей. Зараз це 132 населених пункти, у найменшому з яких 20 000 мешканців. «Упевнений, що завдяки ЗСУ скоро можна буде додати всю територію України», – каже Гайдамака.

Поки застосунок доступний тільки на App Store. У найближчих планах – розробка Android-версії. Також згодом Гайдамака хоче додати можливість відстежувати наявність води й тепла.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло