Discuss Discuss
8 технологій, які можуть перевернути бізнес

8 технологій, які можуть перевернути бізнес

За версією членів Ради молодих підприємців YEC

8 технологій, які можуть перевернути бізнес
Фото: depositphotos.com

Кожного року з’являються десятки інновацій, які можуть мати великий вплив на бізнес. Кожна інноваційна ідея або рішення – проривна чи незначна, апаратне обладнання чи складний код – несе в собі потенціал змінити спосіб ведення справ у світі.

Які інноваційні рішення, що з’явилися або були вдосконалені 2022 року, здатні перевернути діловий світ? На це запитання відповідають члени Ради молодих підприємців (YEC) – глобальної організації, до складу якої входять найуспішніші підприємці світу віком до 45 років. Члени YEC представляють майже всі галузі, щороку отримують мільярди доларів доходу та створили десятки тисяч робочих місць.

У матеріалі Forbes вісім успішних бізнесменів – членів ради розповідають, яка технологія і чому, на їхню думку, матиме найбільший вплив на бізнес у 2023 році. Статтю переклала для Mind редакція платформи відкритих інновацій Reactor.ua.

Віртуальна реальність

Однією з технологій, яка матиме найцікавіший вплив на бізнес, є віртуальна реальність (VR). VR існує вже деякий час, але лише зараз ця технологія стає відкритішою та доступнішою для компаній і споживачів. Є декілька причин, чому віртуальна реальність так приваблює бізнес. Передусім вона відкриває новий спосіб взаємодії з клієнтами.

«Наприклад, компанії можуть використовувати віртуальну реальність, щоб дати клієнтам можливість отримати цікавий досвід від випробування продуктів перед покупкою. Це може бути особливо корисним для компаній, які продають дорогі товари, наприклад автомобілі чи будинки», – вважає Абхіджет Калдате, WordPress Astra.

Технологія надточного позиціонування

Це одне з найбільших досягнень 2022 року. Ми думаємо, що наше професійне та особисте життя змінила технологія GPS, але ці новітні системи ще більш точні: вони можуть визначити місцеположення з точністю в декілька сантиметрів або навіть міліметрів, тоді як точність GPS – від 5 до 10 метрів. Це відкриває нові можливості, зокрема, для роботів-доставників, безпілотних авто та систем попередження про зсуви.

«Але найбільше, швидше за все, ця технологія вплине на галузь судноплавства, оскільки надточне позиціонування дозволяє визначати судна точніше, ніж будь-коли раніше. Це означає, що судновласники та оператори зможуть точно знати, де знаходяться їхні судна в будь-який час, і це має вирішальне значення для безпечної та ефективної роботи судноплавної галузі», – зазначає Кендіс Георгіадіс із Digital Day.

«Розумні» візитні картки

Протягом багатьох років обмін контактами на конференціях не обходився без фізичних візитних карток. А це, своєю чергою, супроводжувалося пошуком по кишенях візитівки, яка до того ж могла бути не актуальною, або ви взагалі її не взяли.

Цифрові візитки, як-от надзвичайно популярна Popl, усе це змінюють. Оновлюються в застосунку, відправляються миттєво одним дотиком або скануванням, є можливість виразити себе за допомогою фотографій, відео та інших медіазасобів.

«Оскільки світ стає дедалі більш безпаперовим, а покоління зумерів шукає способи зменшити свій вплив на навколишнє середовище, заміна фізичних візитних карток на цифрові аналоги має сенс», – переконаний Грег Ештон із компанії GROW.

Хмарні технології

Хмарні технології продовжуватимуть процвітати 2023 року та допомагатимуть бізнесу у створенні розширеної і безпечної системної інфраструктури. Протягом багатьох років ми спостерігали серйозну зміну парадигми в корпоративному світі щодо обміну інформацією. Хмарні технології спростили доступ до даних на вимогу та обмін ними із стейкхолдерами без страху витоку інформації. Вони відповідають за цифрову трансформацію бізнесу та сприяють її гнучким процесам і легкому масштабуванню.

«Хмарні технології розвиваються і з кожним днем стають все більш безпечними. Ми побачили сплеск їх популярності через потребу в інформаційній безпеці, і вони продовжуватимуть слугувати цій меті в майбутньому, але ще краще», – каже Стефані Уеллс, Formidable Forms.

Повний інструментарій digital-фінансів

Це захоплюючий тренд для бізнесів та людей, які ними керують. Зараз ситуація виглядає зовсім інакше, ніж п’ять років тому. Тоді більшість підприємств не мали іншого вибору, окрім як відкривати дорогі корпоративні банківські рахунки та незручні кредитні чи платіжні картки, які часто вимагали особистих гарантій.

«Сьогодні малий і середній бізнес має купу кредитних карток з високим лімітом (на основі доходу, а не кредитного рейтингу) і недорогі, високо- або безлімітні банківські рахунки. Це означає, що керівник витрачає набагато менше часу та ресурсів на управління оборотним капіталом», – вважає Ендрю Шраге з Money Crashers Personal Finance.

Смарт-контракти

Одним із трендів, який швидко розвиватиметься в найближчі кілька років, є смарт-контракти. Це одне з найбільш практичних застосувань технології блокчейн. Смарт-контракти дозволяють безпечно укладати угоди між сторонами без допомоги сторонніх осіб, як- от юристи чи банки.

«Смарт-контракти можуть бути корисними в багатьох галузях, як-от нерухомість, видавництво й фінанси. Вони дозволяють швидше, безпечніше та дешевше укладати контракти, що може прискорити ділові угоди для малих і великих компаній. Ця технологія вже стрімко розвивається, тому її впровадження є переважно питанням проосвіти, щоб люди усвідомили переваги використання смартконтрактів», – розповідає Калін Касабов, ProTexting.

Штучний інтелект для створення контенту

Випереджати конкурентів як ніколи важливо, тому однією з технологій, яка матиме найбільш значні наслідки для бізнесу 2023 року, є штучний інтелект (АІ). Ця інноваційна технологія має широкий спектр застосувань, які можуть допомогти підприємствам залишатися конкурентоспроможними та оптимізувати свою діяльність.

«Однією зі сфер, де АІ може мати значний вплив, є творча робота. Завдяки прогресу в алгоритмах машинного навчання системи штучного інтелекту тепер здатні генерувати високоякісний контент із неймовірно високою швидкістю – набагато швидше, ніж письменники чи дизайнери. Це робить АІ безцінним інструментом для бізнесів, яким необхідно регулярно генерувати велику кількість контенту, наприклад маркетинговим командам, PR-компаніям і рекламним агенціям», – ділиться Адам Прейзер із WPCrafter.

3D- та 4D-друк

Удосконалення 3D- та 4D-друку можуть у майбутньому створити багато можливостей для бізнесу. Цікаво уявляти, як це може змінити бізнес-операції, виробництво, дистрибуцію тощо. Підприємства вже використовують 3D- та 4D-друк для створення прототипів, а також кінцевих продуктів, зокрема будинків.

«Оскільки в майбутньому з’являться нові функції, матеріали та інструменти, то 3D- та 4D-друк перестане бути диковиною та стане обов’язковим атрибутом для компаній будь-якого розміру. Це може стати реальним приводом для трансформації компаній – і споживачів – у багатьох галузях та ринках», – перелічує нові можливості Джонатан Прічард, MattressInsider.com.