«Зальот»: у Малому театрі відбулася прем’єра, на яку глядачам довелося чекати майже 11 місяців
Мрії та реальність

Сюжет. Події розгортаються на початку дев’яностих, у країні економічний колапс. Старшокласниця Ліда мріє бути стюардесою, тим більше, що її рідний дядько – пілот міжнародних рейсів – обіцяв допомогти і при вступі, і при влаштуванні на роботу. Втім усе закінчується в один момент – дядько загинув, а Ліда з мамою лишилися без грошей і надій на краще життя.
Але дівчина не здається, хапається за останню соломинку: викладач університету, дядьків друг, обіцяв допомогти. Однак вона не знає, скільки це коштуватиме і якою «валютою» вона заплатить. Це історія про дорослішання та гартування характеру, історія про важкі рішення, що формують особистість.

Бекґраунд. Режисер – Юрій Радіонов, для якого ця робота стала режисерським дебютом на сцені Малого театру. Художниця – Юлія Заулична, хореографка – Лідія Соклакова, художник з освітлення – Олександр Полонський.
Ролі та виконавці: Ліда – Лариса Шелоумова, Тамара Степанівна – Ірина Наконечна, Андрій – Станіслав Весельський, Ігор Михайлович – Сергій Радченко.
В основу вистави «Зальот» покладена «авіадрама», поставлена за пʼєсою «Дядя Міша проходить мимо» сучасної української драматургині Людмили Тимошенко.
«Прем’єра мала відбутися 25 лютого 2022 року, але повномасштабна війна, яку принесли на нашу землю російські загарбники, поламала всі наші творчі плани. Частина артистів колективу була змушена шукати житло якомога далі від Києва, бо столицю активно бомбардували рашисти… Так вийшло, що нам допомогли реалізувати цей творчий проєкт небайдужі люди у Німеччині. 5 та 6 червня у Штутгарті в Schauspiel Stuttgart нарешті відбулася прем'єра вистави «Зальот» за п'єсою Людмили Тимошенко «Дядя Міша проходить мимо». Нагадаю, ця п'єса створена у межах ІІ Лабораторії драматургії НСТДУ і була оприлюднена у форматі перформативного читання під час ІІ Фестивалю сучасної драми. Вистава увійшла до афіші «Місяця українського театру в Європі», організованого Ukrainian Artistic Task Force», – розповідає директор і художній керівник Малого театру Дмитро Весельський.
У Штутгарті Малий театр прийняли на вищому рівні Staatstheater Stuttgart Schauspiel Stuttgart. Два дні зала була повністю заповнена, а чимало глядачів навіть сиділи на сходах.
Вам сподобається, якщо: ви цікавитесь творами і виставами наших сучасників, і вас приваблюють складні драматичні сюжети, в яких головним героям потрібно боротися за своє майбутнє.
Вам не сподобається, якщо: ви не хочете пригадувати буремні 1990-ті, ще до Незалежності, період розчарувань, депресій, далеких перспектив та життя без інтернету…

Головна причина подивитися: відволіктись від сучасних реалій та побачити, що турбувало попередні покоління та як можна зустріти надважкі виклики в житті.
Нині Малий театр – це майданчик щирої творчості, де попри віялові відключення світла вирує творче життя, і тут натхненно працює молода й талановита команда митців.
Місце проведення: Український малий драматичний театр
Адреса: Київ, вул. Олеся Гончара, 33
Найближчі вистави: 27 січня, 11 лютого о 18:00
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].