Прем’єра наступного тижня: псевдоісторична драма «Корсет» про рік життя імператриці Сіссі

Прем’єра наступного тижня: псевдоісторична драма «Корсет» про рік життя імператриці Сіссі

Молодість – недолік, який швидко минає

Прем’єра наступного тижня: псевдоісторична драма «Корсет» про рік життя імператриці Сіссі
Кадр зі стрічки «Корсет»: arthousetraffic.com

2 лютого 2023 року в український прокат вийде псевдоісторична стрічка «Корсет».

Фільм, що розповідає про рік життя імператриці Австрії Єлизавети Баварської, отримав низку нагород, включаючи нагороду «Найкраща акторка» у секції «Особливий погляд» на Каннському кінофестивалі 2022 року. На що варто звернути увагу під час перегляду – читайте в огляді Mind.

Сюжет. Вигадана розповідь про один рік із життя імператриці Австрії Єлизавети Баварської. Напередодні Різдва 1877 року Єлизаветі, яку колись обожнювали за її красу, виповнюється 40 років, і вона офіційно починає вважатися старою. Тож Сіссі намагається зберегти свій публічний імідж.

В українському прокаті: з 2 лютого 2023 року.

Бекґраунд. У лютому 2021-го було оголошено, що Вікі Кріпс, Флоріан Тайхтмайстер, Мануель Рубі та Катаріна Лоренц приєдналися до акторського складу стрічки, а режисером виступила Марі Кройцер за сценарієм, який сама написала. Кріпс також стала виконавчою продюсеркою фільму.

Коли режисерку запитали, що у фільмі було реальним, а що вигадкою, Кройцер відповіла, що не може сказати у відсотках, оскільки навіть не може точно пригадати, але деякі частини були точно вигаданими, як-от фінал, а також зустріч Елізабет і Луї Ле Пренса, яка не відбулася в реальному житті.

Хоча «Корсет» порівнюють із «Марією-Антуанеттою» Софії Копполи (2006) через використання сучасної музики та анахронізмів, режисерка зазначила, що їй не подобається фільм Копполи, і вона не хоче, щоб люди подумали про схожість двох картин.

Прем’єра наступного тижня: псевдоісторична драма «Корсет» про рік життя імператриці Сісі

Вам сподобається, якщо: ви любите драми, сфокусовані на запереченні людьми свого реального віку та всіх наслідках, які з цього витікають. Стрічку можна назвати свого роду феміністичним маніфестом, який показує, наскільки важко було жінкам у ХІХ столітті. Приємним доповненням стануть тогочасні костюми, архітектура та побут, який передали творці у цьому фільмі.

Вам не сподобається, якщо: ви любите історичні стрічки, які відступають від реальності, але не змінюють її докорінно. «Корсет» – це історична фікція, яка, як може здатися, заходить занадто далеко у бажанні показати безпорадність головної героїні. Похмурий настрій та повільний розвиток подій також можуть трохи зіпсувати враження.

Прем’єра наступного тижня: псевдоісторична драма «Корсет» про рік життя імператриці Сісі

Головна причина подивитися: чудова акторська робота Вікі Кріпс, яка виконала головну роль. Попри всю депресивність у картині, акторці вдалося точно передати всі почуття людини, яка вже втратила молодість і у відчаї намагається її наздогнати.

Імператриця Єлизавета Баварська – це екстравагантна та неординарна особа, життя якої було несумісним із її характером. Вона просто не могла змиритися з укладом імператорської родини, а тому всілякими витівками намагалася компенсувати розваги та безтурботність, яких їй подекуди не вистачало.

До речі, більшість фактів з життя монархині у «Корсеті», які можуть здатися неправдивими, насправді є реальністю. Але вони всі ніби в'януть на фоні драми, яку пропонує глядачам режисерка Марі Кройцер.

Оцінка Mind: 6,7/10

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло