10 правил подолання кризи в бізнесі та особистому житті

10 правил подолання кризи в бізнесі та особистому житті

«Навіть якщо завтра помирати – сьогодні все одно треба сіяти»

10 правил подолання кризи в бізнесі та особистому житті

 Як українським підприємцям вести справи, долати труднощі  та триматися на плаву сьогодні? Про це український підприємець і громадський діяч В’ячеслав Лисенко розповів під час зустрічі, яку проводила спільнота Board. В’ячеслав – інвестор, засновник групи компанії «Укр-Китай», Meest China, акціонер хеджового фонду, власник заводу Manorm та  засновник ЯнгБізнес клубу – пережив п’ять серйозних криз і виробив власні правила виходу з них. Тож, на що він радить звернути увагу, якщо чорний день таки настав?

1. Не бійтеся невдач. Складна ситуація – це можливість зупинитися та подумати, де й що ви робите не так. Це чудовий шанс усе виправити. А циклічність тієї ж самої проблеми говорить лише про те, що висновки зроблено неправильно. Спостерігайте за впливом рішень на життя: якщо ви щось робите і при цьому ваше життя стає кращим – чудово, якщо ж ні, не бійтеся почати щось кардинально нове.

2. Рішучість та сміливість. Важливо мати в собі потужний внутрішній стрижень, щоб сміливо рухатися вперед. Навряд чи ваш шлях буде простим, проте неважливо, що відбувається навколо. Зрештою, ви можете збудувати свій світ. І тільки вам обирати, що робити, як робити та з ким спілкуватися. Головне – вірте в себе та пам’ятайте: навіть якщо завтра помирати, сьогодні треба сіяти.

3. Холодна голова та здоровий глузд. Що б не сталося, завжди зберігайте спокій і мисліть тверезо. Адже криза – це час ухвалення швидких рішень. Проте швидкий не означає неправильний. Здатність швидко зважувати всі шанси та приставати на розумні рішення – це важлива рушійна сила для підприємницької діяльності.

4. Стабільність у діях. Виявляється, від стабільності теж залежить доля вашого бізнесу. Для прикладу, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, В’ячеслав вирішив  не зупиняти діяльність в країні та вивів свою команду на роботу. На його думку, важливо було не стільки виконувати якісь дії, як просто заявити про себе: «Ми є, ми будемо, ми виконаємо свої зобов’язання». Зрештою, завдяки такому рішенню підприємцю вдалося розширити ринок в бізнесі та ще раз зарекомендувати себе як надійного бізнесмена.

5. Емоційний інтелект. Дуже важливо навчитися контролювати свої емоції та зчитувати емоції людей навколо. Завдяки цьому ви не тільки забезпечите собі можливість успішно діяти в будь-яких ситуаціях, а й зможете підібрати надійну команду. «Я помилявся в людях – і це навчило мене обережності, – говорить В’ячеслав. – Тепер я знаю, що таке партнерські договори і як вони можуть убезпечити мне від ненадійних людей».

6. Є проблема – не мовчи. У жодному разі не відкладайте розв'язання проблемних ситуацій в довгу шухляду і ніколи нічого не замовчуйте. Навіть мізерна неприємність із часом може перетворитися на велику сніжну кулю. Вирішення маленької неприємності сьогодні рятує вас від краху завтра.

7. Чим більше береш, тим більше втрачаєш. Якщо ви тільки стали на шлях підприємництва, не можна починати займатися всім і одразу, аби заробити більше. Не варто бігти всюди, де є гроші. Це однозначно призведе до невдач. Будучи молодим, саме так починав і В’ячеслав. І певний час йому вдавалося накопичувати доходи, але, на жаль, вони швидко втрачались. Бо людина фізично не може бути всюди одночасно.

8. Позитивне мислення. Щоб сміло дивитися проблемам у вічі, потрібно вміти зберігати позитивний внутрішній стан. Адже, що маєш всередині, те й притягуєш ззовні. В’ячеславові в цьому питанні допомагають фізичні тренування, позитивні книжки та відеоролики. Радить позитивно мислити він і членам своєї команди.: «Погане життя? Йдіть читайте. Передумали? Добре. Ні? До побачення».

9. Вміння об’єднуватися. Енергія взаємопідтримки допомагає вчасно та правильно реагувати на будь-які виклики долі. А ще це прекрасна можливість повчитися один в одного й зарядитися один від одного позитивом. Як то кажуть вийшло в одного, то чому не вийде в іншого? Мабуть саме тому В’ячеслав і став засновником ЯнгБізнес клубу.

10.  Баланс. Це, на думку В’ячеслава, один з головних факторів успішності. Займаючись бізнесом, важливо знаходити час на себе, родину, відпочинок, хобі, інакше можна просто вигоріти. А емоційно виснажена людина – це просто магніт для невдач. Зрештою, якщо ми тільки працюватимемо без зупинки, виникає запитання – заради чого?

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло