Книжка тижня: «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну» Володимира В’ятровича

Книжка тижня: «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну» Володимира В’ятровича

Які нові факти ми зможемо почерпнути з книжки про столітню війну росії з Україною, що насправді триває значно довше

Книжка тижня: «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну» Володимира В’ятровича

Виявляється, двоголовий орел із герба наших сусідів – ніякий не орел, а двоголовий стерв’ятник, який роззирається в різні боки, щоб поживитись падаллю. Але 100 років боротьби й звитяги українців довели, що це йому зробити не так просто.

Бекграунд. Автор книжки – відомий 46-річний український історик, політик і публіцист, ексочільник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. Він – дослідник українського визвольного руху й робить дуже багато для відродження української історії, яка досі була під запиленим і брудним нашаруванням російської імперської ідеології.

Історія – сувора вчителька, яка повторює незасвоєні уроки неуважним учням, каже автор, наголошуючи, що нинішня війна розпочалася насправді не 24 лютого 2022 року і її неможливо було уникнути.

Тільки-но почалося широкомасштабне вторгнення росії в Україну, Володимир В’ятрович закликав робити в соцмережах дописи з хештегом #війназанезалежність, аби можна було потім відтворити ці події: «Ми опинились у вирі історії. Тут і цікаво, і небезпечно. Зафіксуймо ці дні для нащадків».

Але в кожному сьогоднішньому дні, ніби в антикварному дзеркалі, проступає і минуле: «Довкола нас «живе» дуже багато минулого. Тому без оглядання назад не можна зрозуміти, що відбувається зараз».

Видавництво: «Фабула», «Ранок»

Сюжет. Українці замало знають про своє минуле, констатує автор і скрупульозно висвічує його в прожекторі історії.

«Наша нескінченна й не почута ні світом, ні подекуди нами самими історія – про спроби Росії поглинути Україну, розчинити українців, про страшні зусилля, якими наші північно­східні сусіди намагалися це робити ще з часів руйнування Батурина в 1708 році до знищених Ірпеня, Бучі та Маріуполя в наші дні».

Події 2022 року – це продовження тієї Столітньої війни, яка розпочалася ще 1917 року, коли українці спробували створити свою державу.

«Історія України та Росії – це історія протистояння, а не братерства», – наголошує Володимир В’ятрович, руйнуючи імперські міфи.

Адже Росія з’явилася після поглинання українських земель, після нищення козацької держави та крадіжки назви Русь у грецькому варіанті.

Мета була розчинити українців в імперському болоті. І ця одержимість породила дикого й жахливого російського монстра: «Вигаданий київськими розумниками у ХVІІІ столітті, він уже понад триста років прагне вбити свою матір. Це наш монстр Франкенштейна».

Далі російський імперіалізм і комуністична диктатура породили нове явище: рашизм, у якому дуже багато від фашизму й нацизму. Це і роздмухування міфу про Москву як Третій Рим, і віра у вищість своєї нації над іншими та бажання вирішувати долю інших народів, і прискорений рух назад у минуле.

«Кремль став заручником власної пропаганди про те, що українці не вміють воювати. У цензурованій ним історії України не було сторінок, що попередили б російських солдатів, яке пекло чекає на них після вторгнення».

Автор розвінчує спроби зробити епіцентр зла лише на постаті путіна: «Вдертися в Угорщину вирішив Микита Хрущов, на Чехословаччину й Афганістан нападав Леонід Брежнєв, убивствами мирних демонстрантів у Тбілісі й Вільнюсі керував Михайло Горбачов, а окупацію Грузії та Молдови і криваву бійню в Чечні започаткував Борис Єльцин. Путін підніс терор, убивства й загарбницькі війни до рівня державної політики, спираючись на шовіністичні настрої більшості росіян».

Вихід? Розпад російської імперії.

«Це остання війна Російської імперії. Імперія починалася з поглинання України у XVIII столітті та закінчиться тим, що Україна стане їй поперек горла у XXІ сторіччі», – чітко зазначає автор.

Вам сподобається, якщо: вам цікава історія і те, що з нами відбувається. Книжка легко читається, і в ній безліч досі маловідомих історичних фактів (наприклад, що за часів Великого Литовського князівства українська мова мала статус державної).

Чудово ілюстрована малюнками відомого художника Нікіти Тітова, який представлень не потребує.

Мова образна, інформація дохідлива, яка чітко й недвозначно розставляє історичні акценти.

Вам не сподобається, якщо: ви не вважаєте себе вдумливим читачем.

Головна причина прочитати: зрозуміти події, які відбуваються сьогодні в Україні і до яких прикута пильна увага всього світу. Й усвідомити, наскільки все ж ми – не вони.

У книжці також є приклади країн, які мали спільну з нами біду, й окреслено коло наших міжнародних друзів, які допомагають нам здолати цього монстра Франкенштейна.

У тому ж дусі:

Дар’я Бура, Євгенія Подобна «Лютий лютий 2022. Свідчення про перші дні вторгнення» 

Книжка тижня: «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну» Володимира В’ятровича

Авторки – українські журналістки Дар’я Бура та Євгенія Подобна – написали цю книжку про нинішнє широкомасштабне вторгнення росії в Україну, що називається, по гарячих слідах. Щоб не забулися події, емоції, враження, щоб допомагали реконструювати їх у майбутньому дослідникам. Адже всі ми прокинулися 24 лютого 2022 року в новій реальності.

І книжка – намагання зрозуміти та усвідомити цю реальність. 


Мацуда Джюко «Привид Києва»

Книжка тижня: «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну» Володимира В’ятровича

Відомий автор манґи Мацуда Джюко створив книжку коміксів про легендарного «Привида Києва».

Столицю Києва в перші дні війни героїчно боронили українські пілоти 40 бригади тактичної авіації. Їхні подвиги породили легенди про невловимого «Привида», який натхненно й уміло захищає рідну землю та карає ворогів.

Весь світ зараз захоплюється стійкістю і мужністю українських воїнів. Тож ця книжка японського автора – ще одна можливість у цьому переконатись.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло